کد خبر 1276411
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۵
مدرسه نمایه مدارس نمایه دانش آموز نمایه دانش آموزان نمایه کلاس درس نمایه کرونا مدرسه پسرانه

عضو کمیسیون آموزش مجلس، گفت‌:برای اقناع افکار عمومی و رضایت والدین در بازگشایی مدارس و آموزش حضوری به واکسیناسیون کامل نیاز داریم.

به گزارش مشرق، مهرداد ویس کرمی، عضو کمیسیون آموزش مجلس، در مورد بازگشایی مدارس و آموزش حضوری، گفت:تا واکسیناسیون کامل امکان قطع زنجیره وکاهش شیوع وجود ندارد، آموزش حضوری حتی در چند پایه نیز تجمعات جدید و افزایش ترددها را در پی دارد.

ببینید:

فیلم/ رئیسی: کسی نباید بخاطر فقر از تحصیل جا بماند

وی در مورد مخالفت برخی از اولیا با آموزش حضوری گفت:برای اقناع افکار عمومی نیز به واکسیناسیون کامل نیاز داریم، چنانچه وزیر محترم بهداشت نیز اشاره کرده است دهه فجر پایان واکسیناسیون است با توجه به یک سال و نیم آموزش مجازی می‌توان در جهت رعایت سلامت جامعه این چند ماه را نیز تا پایان واکسیناسیون آموزش حضوری را فقط در برخی مناطق کم تراکم داشته باشیم.

نماینده مردم لرستان گفت: با توجه به برخی از تمهیدات برای آموزش حضوری در برخی از پایه‌های تحصیلی می‌توان در شهرهای کوچک و با جمعیت کم و در شهرهای بزرگ با رعایت زمان بندی و اولویت حضور همین پایه‌ها در کل مدرسه به طوری که ظرفیت مدارس صرفا در اختیار این پایه‌ها باشد، انجام پذیرد.

وی ادامه داد: برخی از دانش آموزان پایه‌های اول و دوم ابتدایی به جهت گرفتن انس با فضای مدرسه و معلم به شکلی محدود می توانند حضور یابند.

وی گفت: اما به طور کلی برای بازگشایی و آموزش حضوری و همچنین اقناع سازی افکار عمومی قدم اول این است که واکسیناسیون به طور کامل انجام گیرد.

ویس کرمی گفت:اگرچه که والدین دانش آموزان نگران سلامت آن‌ها هستند، اما بازگشایی و اموزش حضوری دانش آموزان مطالبه ان‌ها نیز هست.

وی گفت:از این رو آموزش و پرورش بنا به وظیفه ذاتی خود که انجام تمهیدات لازم برای برگزاری آموزش حضوری است در تلاش است افکار عمومی را در جهت همراهی با این موضوع با خود همسو سازد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس در پایان، گفت:باید شرایط اجتماعی کشور را برای هر امری سنجید اقناع نسبی جامعه و تصمیمات حاکمیتی مبتنی بر کار کارشناسی در این موضوع می‌تواند راه گشا باشد.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس