رئیس سازمان پدافند غیرعامل: بزرگترین دستاورد‌ دفاع مقدس نمایش قدرت مردمی و اراده ملی بود

رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: بدون شک یکی از بزرگترین دستاوردهای دفاع مقدس، نمایش قدرت مردمی و اراده ملی بود؛ چرا که اداره جنگ تحمیلی هشت ساله جز از مسیر پیوند امام و امت میسر نبود.

به گزارش مشرق و بنا به اعلام روابط عمومی سازمان پدافند غیر عامل، سردار سرتیپ «غلامرضا جلالی» با صدور پیامی، آغاز هفته دفاع مقدس را تبریک گفت.

بدون شک یکی از بزرگترین دستاوردهای دفاع مقدس، نمایش قدرت مردمی و اراده ملی بود؛ چرا که اداره جنگ تحمیلی هشت ساله که با هدف نابودی نهال نوپای انقلاب به راه افتاده بود، جز از مسیر پیوند امام و امت میسر نبود.

بیشتر بخوانید:

آیین تکریم و معارفه فرماندهان قدیم و جدید نیروی هوایی ارتش برگزار شد

آیا نیروی محرکی غیر از عشق به مردم و میهن اسلامی می‌‎توانست جنگ را به نفع رزمندگان اسلام در برابر دشمن تا بن دندان مسلح مغلوبه کند؟

بدون شک اقتدار امروز ایران اسلامی که امتداد آن را در راهبرد «ایران قوی» می‌توان جستجو کرد از چشمه دفاع مقدس جوشید و تبدیل به رود خروشانی شد که ایران و ایرانی را در چشم جهانیان متمایز و ممتاز کرده است.

و، اما تهدید جنگ هشت ساله برای انقلاب اسلامی تبدیل به فرصتی برای ظهور نسل جدید و آینده‌ساز شد که به مدد آن، ایران به قله‌های افتخارآفرینی و اقتدار رسید.

تهدید جنگ هشت ساله فرصتی ساخت برای تحقق عینی این آرمان که «ایرانی مسلمان می‌تواند».

تهدید جنگ هشت ساله بود که فرصتی ساخت برای تبدیل شدن ایران به الگویی برای ملت‌های آزاده جهان و فریاد این شعار که می‌توان به دور از یوغ استکبار، رشد کرد، بالید و در لبه‌های علم و فناوری جهانی حرکت کرد.

فرصت‌های جنگ هشت ساله گنجینه‌ای است که تا سالیان سال می‌توان از سرمایه‌های آن برای رشد و توسعه بهره برد.

هفته دفاع مقدس فرصتی است برای بازخوانی قصه دفاعی مقدس به‌ویژه برای نسل جوان تا بدانند که ملت ایران چه بود، از کجا آغاز کرد، چگونه گردنه‌های خطرناک توطئه‌ها را پشت سرگذاشت و از کوران مشکلات گذشت و از یک رژیم وابسته و تحت سلطه به یکی از قطب‌های تأثیرگذار در معادلات جهانی تبدیل شود که بدون در نظر گرفتن رأی آن، هیچ اقدام راهبردی در منطقه به سرانجام نخواهد رسید.

با اتکا به تجربه هشت سال دفاع مقدس است که انقلاب اسلامی ایران نه در مرزهای جغرافیایی که وسعتی به بزرگی جبهه مقاومت در جهان یافته است.

بدون شک اگر نبود تجربه آن سال‌های سخت، ارتقای فرهنگ مقاومت، صبوری و تاب‌آوری جامعه، عبور از سال‌های سخت تحریم‌های ظالمانه و فشارهای همه‌جانبه برای ملت ایران غیرممکن می‌نمود؛ تاب‌آوری‌ای که دنیا را به حیرت واداشت و سبب شد تا معماران تحریم، خود به فروریختن سد عظیمی که از فشار و تحریم در برابر ملت ایران ساخته بودند، اعتراف کنند.

اکنون که گرد و غبار فروریختن دیوار تحریم در حال فرونشستن است، ملت پرافتخار ایران، به امید آینده‌ای روشن‌تر از همیشه با تکیه بر تجارب بیش از چهار دهه تلاش و مجاهدت که رهاورد آن «قدرت ملی» و «توان بازدارندگی» ایران اسلامی است می‌رود تا فصل تازه‌ای در ادبیات اقتدار جهانی بیافریند و نام ایران اسلامی با رهبری فرماندهی معظم کل قوا امام خامنه‌ای عزیز (مدظله‌العالی)، به‌عنوان قهرمان مقاومت در برابر ظلم و جور به همه جهانیان معرفی شود.

یاد و خاطره امام شهدا (ره) و همه شهدا و مدافعان وطن و حرم، به‌ویژه سرداران شهید و عالی‌قدر سپهبد حاج قاسم سلیمانی، محمد حجازی و محسن فخری‌زاده را گرامی می‎‌داریم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس