آمریکا مسئولیت کشتارهای گذشته خود در افغانستان را برعهده بگیرد

معاون وزیر فرهنگ و اطلاعات دولت موقت طالبان امروز اعلام کرد: آمریکا مسئولیت کشتارها و ظلم‌های گذشته خود در افغانستان را برعهده بگیرد.

به گزارش مشرق، «ذبیح الله مجاهد» معاون وزیر فرهنگ و اطلاعات دولت موقت طالبان امروز یکشنبه به گروه رسانه‌ ای «سی‌جی‌تی‌اِن» اعلام کرد که آمریکا باید مسئولیت «کشتارها و ظلم‌ های گذشته» خود در افغانستان را به عهده بگیرد.

معاون وزیر فرهنگ و اطلاعات دولت موقت طالبان در این باره گفت: این تنها رویدادی نیست که ایالات متحده مرتکب شده است. ۲۰ سال است که آن‌ ها در افغانستان غیرنظامیان را به شهادت رسانده‌ اند.

«ذبیح الله مجاهد» در ادامه از جامعه بین‌المللی برای افغانستان درخواست کمک کرد.

پیشتر فرماندهی مرکزی آمریکا تائید کرد که حمله اخیر پهپادهای این کشور در کابل در جریان خروج از افغانستان در واقع منجر به کشته شدن یکی از کارمندان امداد و ۹ نفر از اعضای خانواده وی شده است.

«کنث مک‌کنزی» فرمانده مرکزی آمریکا در منطقه نیز اذعان کرد که در حمله پهپادهای آمریکایی هیچکدام از اعضای «داعش خراسان» کشته نشده‌اند و بجای آن در این حمله حداقل ۱۰ غیرنظامی از جمله ۷ کودک کشته شده است.

با این حال با وجود اطلاع و اذعان به این اشتباه مهلک از سوی وزارت دفاع آمریکا اما گفته شده که قرار نیست هیچ اقدام تنبیهی در ارتباط با این اشتباه صورت گیرد چون ارتش آمریکا بر اساس اطلاعات امنیتی حمله را دنبال کرده است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس