اعتراضات

منابع خبری یمنی گفتند که تظاهراتهای موسوم به «انقلاب گرسنگان» علیه دولت مستعفی یمن و عربستان سعودی، در شهر تعز هم برگزار شده است.

به گزارش مشرق، شهر «تعز» واقع در جنوب یمن، امروز شنبه شاهد تظاهرات گسترده مردمی در اعتراض به وضعیت معیشتی وخیم این منطقه بود.

پایگاه خبری «البوابه الاخباریه الیمنیه» گزارش داد، این تظاهراتها موسوم به «انقلاب گرسنگان» در اعتراض به سقوط ارزش پول یمن و فقدان خدمات اساسی در این استان است؛ استانی که تحت اشغال ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی قرار دارد.

این پایگاه خبر داد، تظاهرات‌کنندگان شعارهای تندی علیه دولت مستعفی یمن سر دادند و تأکید کردند که «دولت هادی، فقط شعار دروغ می‌دهد».

معترضان با بیان اینکه مخالف تداوم افزایش قیمت مواد مصرفی و سقوط ارزش ریال یمنی هستند، سیاستهای دولت هادی و ائتلاف سعودی علیه اقتصاد ملی یمن را محکوم کردند.

در همین ارتباط، آذر ماه گذشته، تظاهرات ضد سعودی در استان تعز در سایه تدابیر شدید امنیتی برگزار شد.

شماری از مردم تعز در سایه استقرار شمار زیادی از نیروهای امنیتی در خیابان‌های این شهر، علیه ائتلاف سعودی تظاهرات برگزار کردند و خواستار خروج نیروهای ائتلاف شدند.

جنوب یمن در اشغال ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی قرار دارد. هر چند که ریاض و ابوظبی برای اشغال هر چه بیشتر این مناطق، با هم دچار اختلافات شدید شده‌اند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس