کد خبر 1273310
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۲
سرعت اینترنت موبایل در ایران چقدر است؟

در حال حاضر متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۳۲.۳۰ مگابیت‌برثانیه و رتبه‌اش ۸۰ جهانی است، متوسط سرعت دانلود اینترنت ثابت نیز ۲۱.۳۵ مگابیت‌برثانیه است.

به گزارش مشرق، سرعت اینترنت از مواردی است که همواره برای کاربران دغدغه بوده و یکی از فاکتورهای کیفی خدمات اینترنتی محسوب می‌شود و وب‌سایت Speedtest  شاخص‌های جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می‌کند.

بر این اساس تا ماه ژانویه ۲۰۲۱،  متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۴۶.۷۴ مگابیت‌برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۲.۴۹ مگابیت‌برثانیه و تاخیر، ۳۷ میلی‌ثانیه بود. در حوزه اینترنت ثابت نیز متوسط جهانی سرعت دانلود، ۹۶.۹۸ مگابیت‌برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود  ۵۱.۲۸ مگابیت‌برثانیه و تاخیر، ۲۰ میلی‌ثانیه بود.

طبق آخرین آمار منتشر شده در اسپیدتست، تا ماه آگوست سال ۲۰۲۱، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۵۶.۷۴ مگابیت‌برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۲.۶۱  مگابیت‌برثانیه و تاخیر ۳۷ میلی‌ثانیه است. در حوزه اینترنت ثابت نیز متوسط جهانی سرعت دانلود، ۱۱۰.۲۴ مگابیت‌برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود۶۰.۱۳  مگابیت‌برثانیه و تاخیر ۱۹ میلی‌ثانیه است.

در حالی که تا ماه جولای ۲۰۲۱، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۵۵.۰۷ مگابیت‌برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۲.۳۵  مگابیت‌برثانیه و تاخیر ۳۷ میلی‌ثانیه بود. در حوزه اینترنت ثابت نیز متوسط جهانی سرعت دانلود، ۱۰۷.۵۰ مگابیت‌برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۵۸.۲۷  مگابیت‌برثانیه و تاخیر ۲۰ میلی‌ثانیه بود.

رتبه یک تا پنج اینترنت موبایل در جهان تا ماه آگوست ۲۰۲۱، به ترتیب به امارات متحده عربی (۱۹۵.۵۲ مگابیت برثانیه)، کره جنوبی(۱۹۲.۱۶ مگابیت برثانیه)، نروژ (۱۷۳.۵۴ مگابیت‌برثانیه)، قطر (۱۶۹.۱۷ مگابیت برثانیه) و چین (۱۶۳.۴۵ مگابیت برثانیه) تعلق دارد.

همچنین رتبه یک تا پنج اینترنت پهن‌باند ثابت در جهان، به ترتیب به سنگاپور (۲۶۲.۲۰ مگابیت‌برثانیه)، هنگ‌کنگ (۲۵۴.۴۰ مگابیت‌برثانیه)، موناکو (۲۴۲.۸۹ مگابیت‌برثانیه)، سوئیس (۲۲۲ مگابیت برثانیه) و تایلند (۲۲۱ مگابیت‌برثانیه) تعلق دارد.

متوسط سرعت موبایل در ایران

در حال حاضر متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۳۲.۳۰ مگابیت‌برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۱.۷۸ مگابیت‌برثانیه و تاخیر ۳۹ میلی‌ثانیه است که رتبه ایران را به ۸۰ از میان ۱۴۰ کشور رسانده است.

این در حالی است که در ماه جولای ۲۰۲۱، متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۳۱.۶۵ مگابیت‌برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۱.۵۸ مگابیت‌برثانیه بود و ایران در جایگاه ۷۹ قرار داشت.

همچنین طبق این آمار، اینترنت موبایل ایران در حال حاضر از باهاماس و کامرون کندتر و از لبنان، لائوس سریع‌تر است.

در حال حاضر در حوزه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۲۱.۳۵ مگابیت‌برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۲.۶۲ مگابیت‌برثانیه و تاخیر، ۴۲ میلی‌ثانیه است که رتبه ایران را به ۱۳۴ از میان ۱۷۵ کشور می‌رساند.

این درحالی است که در جولای ۲۰۲۱، در حوزه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۲۱.۰۴ مگابیت‌برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۲.۰۷ مگابیت‌برثانیه بود و البته رتبه ایران در این حوزه تغییری نکرده است.

همچنین طبق این آمار، اینترنت ثابت ایران در حال حاضر از بوتان و ونزوئلا کندتر و از فیجی و گابن سریع‌تر است.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • US ۱۱:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
  0 0
  این سرعتا از کجا اومده ما که تست سرعت میگیریم موبایلش نهایتا تا 10مگابیت و ثابت مخابرات هم از 16مگابیت بیشتر نداره 16مگابیتش هم نهایتا8مگابیت هست
 • IR ۱۱:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
  0 0
  چراروستاهارا بحساب نمیارن؟؟! بخدا5الی 6ماه هی اینترنت وانتن قطع میشدهرچی پیگیری کردیم حل نمیکردن مشکل روتا اینکه بعداز6ماه امدن انتنی ک تو24ساعت 12یا13ساعت میرفت درست کردن اماچنان سرعت اینترنت پایین رفته ک چنددیقه طول میکشه صفحه ی یخبر رابازکرد. لطفامشکل اینترنت وانتن دهی روستاهاراپیگیری کنیدممنون میشم. روستای امامزاده اسماعیل (اقلید. فارس)
 • IR ۱۱:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
  1 0
  کلا"سرعت اینترنت در ایران بینظیر است خصوصا"اینترنت موبایل بقدری زیاد است که در بعضی از مواقع گوشی از سرعت اینترنت جا میماند و در این حال است که به سرعت اینترنت پی میبریم چ.ن مدتی باید صبر کرد که گوشی بتواند به اینترنت برسد و بتوان از وب استفاده کنیم
 • IR ۱۴:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
  0 0
  ما تو نفت و گاز جز 5 کشور جهان هستیم... در پهباد جز 5 کشور جهان هستیم ... در تحصیلات درسی و آکامیک جز کشورهای در حال رشد و بالای جهان هستیم ... همواره در اکثریت مسابقات علمی جز کشورهای در خور تحسین بودیم و در صنایع نظامی جز 15 کشور جهان هستیم ... ولی در اینترنت جز در رده هشتاد هستیم ... آیا حق مردم ما در حوزه دیتا این هست که رتبه هشتاد باشیم؟؟؟؟
 • IR ۰۶:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۲
  0 0
  دوستان سرعت یه جوریه تو همه مناطق یکسان نیست مثلا میرید منطقه 5 تهران تو یه خیابون سرعت 80 مگابیت دارید میرید منطقه دیگه ای تو تهران سرعتتون 10 مگابیت هم نمیشه یعنی حتی نمیتونید گاها با اون وارد سایت تامین اجتماعی بشید یا حتی یه قبض ساده پرداخت کنید! هیچ کسی هم جوابگو نیست چرا این قضیه تو ایران داره اتفاق میفته؟ در حالی که هیچ منع قانونی برای بالا بردن کیفیت و سرعت تو همه مناطق نیست ولی صرفا جاهای خاصی از شهر خوبه و بعضی جاها افتضاحه اپراتورها

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس