کد خبر 1271504
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۰
استاندار تهران

استاندار تهران گفت: سرعت واکسیناسیون بیشتر شده است اما هنوز در این زمینه عقب هستیم.

به گزارش مشرق، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه آغاز شیفت سوم و فعالیت ۲۴ ساعته مراکز واکسیناسیون سپاه تهران با اشاره به اینکه بحث کرونا مسأله فوری و فوتی کشور ماست، اظهار کرد: آسیب های روانی و اقتصادی از جمله مشکلات مرگ های ناشی از کرونا است.

وی ادامه داد: خدا رو شکر با دیپلماسی فعال و تخصیص ارز و صحبت رییس جمهور با سایر کشورها، واردات واکسن بیشتر شده است اما هنوز در این زمینه عقب هستیم؛ البته ظرفیت ارزشمند سپاه و بسیج در مقاطع حساس به کمک ما آمده است.

استاندار تهران تصریح کرد: هرچه بتوانیم سرعت واکسیناسیون را بیشتر کنیم، تعداد مرگ و میر کاهش می یابد. برای حفظ سلامت انسان ها، گردش اقتصاد کشور و برای پیشگیری از اختلالات روحی و روانی جامعه باید واکسیناسیون را با سرعت بیشتری دنبال کنیم. در تهران از ۱۲ میلیون نفر فقط ۲ میلیون نفر واکسن دریافت کرده اند.

وی گفت: بیش از ۳۵ میلیون دوز واکسن در کشور تزریق شده است که این عدد در تهران بیش از ۶ میلیون دوز است یعنی ۴۲ درصد استان تهران واکسن دریافت کرده اند و از میانیگن کشور عقب نیستیم، اما ۵۹ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال در کشور واکسن دریافت کرده اند که این عدد برای تهران ۵۶ درصد است.

استاندار تهران در پایان تاکید کرد: باید در ظرف یک ماه، ۹۰ درصد جامعه هدف استان تهران واکسن دریافت کنند.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس