یمنی.jpg

عملیات این روزهای رزمندگان یمنی فقط به محور شمال غرب شهر مارب خلاصه نشده است و در جنوب استان مارب هم مرکز بخش «رحبه» از اشغال خارج و ضربه سختی به مزدوران سعودی وارد آمد.

به گزارش مشرق، از بخش «رحبه» در جنوب غرب استان مارب خبر می رسد، نیروهای یمنی عملیاتی را از محور غربی کوه «الشانق» آغاز کردند و با عقب راندن مزدوران سعودی موفق شدند به سمت منطقه رحبه الکوله، مرکز بخش پیشروی کنند.

براساس اطلاعات به دست آمده، رزمندگان در گام نخست توانستند محله «قرن الوعل» و استادیوم ورزشی را از اشغال خارج و به کنترل دربیاورند و خود را به 700 متری مسجد و بیمارستان «رحبه» و مرکز امنیتی برسانند.

با پیشروی هایی که در مرحله نخست عملیات نیروهای یمنی صورت گرفت، منطقه «رحبه الکوله» مرکز بخش «رحبه» از لحاظ نظامی در آستانه پاکسازی کامل قرار گرفت و شمارش معکوس برای آزادی این منطقه به صدا درآمد.

به گفته منابع میدانی، رزمندگان با پیروزی هایی که در این محور به دست آوردند مجموع مساحت پاکسازی شده بخش «رحبه» را در جنوب غرب استان مارب به بیش از 85 درصد رساندند تا کار برای ائتلاف سعودی تمام شده محسوب شود.

ضربه سنگین به سعودی‌ها در جنوب استان مارب/ مرکز بخش مهم و راهبردی «رحبه» در کنترل رزمندگان یمنی + نقشه میدانی و عکس
آرشیو

در مرحله دوم عملیات، نیروهای یمنی حملات را برای پاکسازی مناطق و محلات سرعت دادند و در نهایت موفق شدند منطقه «رحبه الکوله» مرکز بخش «رحبه»، ارتفاع های شمالی «رحبه الکوله» و منطقه «مظراه»  را به طور کامل از اشغال عناصر سعودی خارج و آزاد کنند.

جنگنده های رژیم سعودی 14 مرتبه مرکز بخش رحبه و مناطق حومه را به شدت بمباران کردند تا رزمندگان مجبور شوند از منطقه «رحبه الکوله» عقب نشینی کنند اما با مقاومت روبه رو شدند و راه برای اشغال دوباره این محور مهم و حساس باز نشد.

براساس اطلاعاتی که منابع میدانی در اختیار گذاشته اند، دهها تن از مزدوران سعودی در جریان درگیری ها در مرکز بخش «رحبه» کشته و زخمی شدند؛ در لیست کشته شدگان نام چند تن از فرمانده میدانی ائتلاف دیده می شود.

ضربه سنگین به سعودی‌ها در جنوب استان مارب/ مرکز بخش مهم و راهبردی «رحبه» در کنترل رزمندگان یمنی + نقشه میدانی و عکس

به اعتراف رسانه های ائتلاف سعودی حداقل 40 تن از مزدوران به هلاکت رسیده اند و 30 تن دیگر زخمی شده اند؛ «مشی علی الجمیلی، عبدالکریم علی القردعی، صالح الخضمی، احمد حسین طالب و ...» از جمله فرماندهان میدانی به شمار می آیند که در جریان درگیری ها کشته شدند.

به گزارش مشرق، مقصد بعدی به سمت محور شمالی است و بازپس گیری کوه های «الحوث، الحنف و المراجل» در دستور کار قرار دارد و رزمندگان یمنی در تلاش هستند با پاکسازی تمامی مناطق اشغالی و آزادی کامل بخش «رحبه»، عناصر ائتلاف سعودی را از جنوب شرق استان صنعاء (پایتخت) دورتر و فشار را بر آنان در استان مارب بیشتر کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 20
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 9
 • IR ۱۷:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۸
  3 0
  وصیت نامه شهید محمود دایه علی بسم الله الرحمن الرحیم و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتاً بل احیا عند ربهم یرزقون گمان مبرید کسانیکه در راه خدا کشته می شوند، مرده اند بلکه زنده اند و نزد خدا روزی می خورند. من محمود دایه علی وصیت نامه ی خود را به نام خدا و در راه تداوم انقلاب اسلامی به رهبری زعیم عالیقدر امام امت خمینی روح خدا شروع می کنم، ای مردم مسلمان و مستضعف ایران این انقلاب را به رهبری امام امت ادامه دهید ما ملت ایران خیلی خون داده ایم که این انقلاب به پیروزی برسد نکند که از رهنمودهای امام سرپیچی کنید و امام را تنها بگذارید او نایب امام زمان (عج) است. نگذارید خون این شهیدان پایمال شود ما هرچه خون بدهیم انقلابمان پایدارتر می شود، این آمریکائی خائن با کمک منافقین دارند شاخ و برگ این نهال انقلاب را می ریزند ما باید نگذاریم که این ابرقدرتها، واسطه های داخلی آنها به این انقلاب ضرور زیان برسانند. اگرچه همه را بکشند ما باید تا آخرین قطره ی خونمان را به پای این نهال انقلاب بریزیم و آن را آبیاری کرده و رشدش بدهیم. در زمان امام حسین (ع) امام را تنها گذاشتند حالا که امام خمینی راه او را می رود ما نباید اورا تنها بگذاریم. از خانواده ام می خواهم که خط امام را ادامه دهند و از مادرم می خواهم برادرهایم را در بسیج شرکت دهد تا اگر روزی به شهادت رسیدم بتوانند ادامه دهنده ی راه من باشند. از برادرهایم می خواهم که بعد از من اسلحه را به دوش بگیرند و خون خودشان را به پای درخت اسلام بریزند تا درخت اسلام بارورتر گردد. هرکس امام را قبول نداشته باشد و سر قبر من بیاید به خون تمام شهیدان خیانت کرده است. پدر و مادرم! ما امروز در زمان امتحان هستیم چون در جبهه وجود دارد حسینی و یزیدی و من راه حسین را انتخاب کرده ام شما هم از فرصت استفاده کنید و به جبهه حسین بپیوندید. در هر کربلائی امام حسینی وجود دارد و حسین امروز با خمینی است. در وجود امام عزیز دقت کنید و با شناخت کامل راه او را ادامه دهید؛ مادرم می دانم که در انتظار آمدن من هستید و هم اکنون دعا می کنی اما حرف من به برادرانم این است که یکی یکی به جبهه های حق علیه باطل فرستاده شوند؛ من برای آنها طلب پیروزی بعد از شهادت می کنم. دوستانم در پیروزی ما در این جنگ هیچ شکی نداشته باشید این سخنان را به عنوان یک شهید می گویم که اگر وحدت خودمان ر
 • IR ۱۷:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۸
  15 1
  حق پیروز است وباطل نابود شدنی
  • CA ۱۹:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۸
   5 22
   حق الان چند سال نتونسته مارب و بگیره چرا پس؟
  • BE ۲۰:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۸
   4 3
   ۱۹:۵۱ سوال خنده داری بود ، همینطوری در کردی ؟ آفرین
  • IR ۲۲:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۸
   6 1
   فعلا شما غربگداها جای زخم افغانستان رو پماد بمالین،ما ب رو هم میگیرن، حق هم بر باطل پیروز خواهد شد اونوقت با سطل باید پماد بمالین!! خخخخخخ
  • عموزاده از سمنان IR ۰۶:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۹
   1 0
   سلام دوست عزیز از کانادا: حق در نهایت پیروز است. کی و چگونگی اش و مصادیق پیروزی، قابل بحث است. ممنون
 • IR ۱۸:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۸
  4 2
  الحمد لله
 • رحمت عیدی IR ۱۸:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۸
  8 4
  خداوند یاورتان باشد و انشاءالله به مدد مولا صاحب الزمان آزادی کامل یمن بزودی انجام گردد، البته جمهوری اسلامی ایران هم میبایست که در دور جدید کمکهای همه جانبه به یمن را گسترش داده و بیشتر کند
 • IR ۱۹:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۸
  5 4
  امیدمون بعد از خدا به شما مجاهدین یمنی است خدا پشت و پناهتون باشه...
 • IR ۲۰:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۸
  2 1
  بتونن 3 راهی حریب را بگیرن مهم ترین بخش این منطقه را گرفتن تا یک راه مهم پشتیبانی از شهر مارب قطع بشه که قطعا گام بزرگی برای بازپسگیری شهر ماربه .
 • ابوالفضل IR ۲۱:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۸
  3 3
  میشه دقیقا بگی این شورشیا کیان؟
  • IR ۰۵:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۹
   1 1
   نه نمیشه، سؤال بعدی!!
 • IR ۲۳:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۸
  2 1
  انشاالله خداوند حامی وپشتیبان مظلومان بویژه پابرهنه گان وجهادگران دلیر وجنگجوی حوثی خواهد بود
 • IR ۰۰:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۹
  1 0
  ان شاءالله به همین زودی خبر شیرین تر از عسل آزادی کامل مارب رو بخوانیم به حق خون به ناحق ریخته شده حاج قاسم عزیزمون
 • IR ۰۲:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۹
  1 0
  ان مع العسریسرا
 • ابوالفضل IR ۰۳:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۹
  0 2
  والا اینا که رو نقشه دیگه جای ایستادن هم نیست براشون هر روز هم نقششون کوچکتر میش
 • س IR ۰۶:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۹
  1 0
  ان شالله به زودی پیروزی رزمندگان یمنی وتمامی مستضعفان عالم
 • IR ۰۹:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۹
  2 0
  ازکوردلان بارها گفته شده همون مزدوران اجاره ای که عمریه سیلی میخورند وحقشونه چون تقدیرخیانتکار همینه ولی مقاوت مظلوم یمن خون برشمشیر یعنی شک نکنید پیروزنهایی حق برباطل وانشاالله زودتر محقق خواهدشد ومزدوران سرخورده ذلیل ترخواهندشد به یاری حق تعالی
 • IR ۱۱:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۹
  0 2
  اگر ایران جای یمنی ها بود ده بار دستها را بالا برده بود واقعا خالص و مخلص هستند ستوانشان خالصتر از سردار ما است
 • IR ۱۱:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۹
  0 0
  ایران باید با زیردریایی و پهباد موشک های کرونت و ضدهوایی به این رزمندگان برساند ولی صد افسوس

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس