سردار قریشی

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به فرار مفتضحانه آمریکا از افغانستان گفت: انقلاب اسلامی آنچنان عرصه را بر دشمن تنگ کرده که امروز پایگاه‌های استکبار جهانی در منطقه بی خاصیت شده اند.

به گزارش مشرق، سردار قریشی جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین در مراسم تودیع و معارفه جانشین رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور گفت:  در بیانیه گام دوم که نقطه آغازین بلوغ انقلاب برای انجام اقدامات بزرگتر است خطاب اصلی رهبر انقلاب به جوانان بوده و امید اصلی ایشان برای تحقق آرمان‌های انقلاب در گام دوم به جوانان است.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه به نقش آفرینی جوانان در برهه‌های مختلف انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: تکیه اصلی امام برای پیروزی بر طاغوت بر جوانان بوده همچنین ما در جنگ توانستیم با نقش آفرینی جوانان دشمن را شکست بدهیم.

وی افزود: انقلاب اسلامی با کمک جوانان توانست از گردنه‌های متعدد عبور کند، جوانان چه در سطوح فرماندهان عالی دفاع مقدس و چه در بین نیروهای خط شکن و فنی توانستند نقش خود را در جنگ و پیشرفت انقلاب اسلامی ایفا کنند.

قریشی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب نیز چه در زمان مبارزه با طاغوت و چه در برهه کنونی که پرچم رهبری آزادگان جهان را بر دوش می‌کشند همواره بر ضرورت استفاده از ظرفیت جوانان تاکید و بر این ظرفیت تکیه کرده اند، افزود: در بیانات رهبر معظم انقلاب همواره مورد توجه بوده و از جایگاه برجسته‌ای برخوردار هستند.

وی اضافه کرد: بسیج همواره در مسیر تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی پیشگام بوده و در خط مقدم نبرد با دشمن قرار داشته و به تعبیر رهبر معظم انقلاب بسیج پاره تن ملت است و همواره توانسته در راس فضائل قرار بگیرد.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: بسیج در عرصه‌های مختلف انقلاب پیشگام بوده و بار رفع نیازهای انقلاب را بر دوش کشیده است.

قریشی تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب همواره به بدنه بسیج دانشجویی یک عنایت ویژه داشته و البته انتظارات بالایی نیز در بیانات ایشان نسبت به بسیج دانشجویی نهفته است.

وی گفت: رهبر انقلاب از عمق وجود به بسیج و بسیج دانشجویی عشق می‌ورزند و به این مجموعه‌ها علاقه‌مند هستند، ایشان باور دارند که بسیج می‌تواند با کمک بسیج دانشجویی گره از مشکلات کشور باز کند.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین به نقش امام خمینی در تربیت جوانان دینی و انقلابی اشاره کرد و افزود: به تعبیر رهبر انقلاب فتح الفتوح امام تربیت جوانان دینی و انقلابی بوده است و انقلاب اسلامی با تکیه بر این ظرفیت توانسته است بر تمام فشارها، توطئه‌ها و اقدامات دشمن فائق بیاید و دشمن را از داخل مرزهای کشورمان به هزاران کیلومتر دورتر براند و جای پای آن‌ها را در منطقه و فرامنطقه قطع کند و به دفاع از جغرافیای مقاومت بپردازد.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی آنچنان عرصه را بر دشمن تنگ کرده که امروز پایگاه‌های استکبار جهانی در منطقه بی خاصیت شده اند به گونه‌ای که ولد نامشروع آن‌ها یعنی اسرائیل که روزی ادعای نیل تا فرات را داشت امروز تامین امنیت خود را با ایجاد دیوارهای شش متری و هشت متری در شهرک‌های صهیونیست نشین جستجو می‌کند.

قریشی افزود: بعد از شکست استکبار جهانی در عراق و سوریه امروز شاهد فرار خفت بار آمریکا در افغانستان هستیم تا جایی که حتی این کشور نتوانست سربازان خود را طی یک برنامه ریزی از افغانستان خارج کند.

قریشی اظهار داشت: تمام کشورهایی که به پشتیبانی آمریکا امیدوار بودند مشاهده کردند که این کشور حتی نتوانست مزدوران خود را در افغانستان نجات دهد. فرار مفتضحانه آمریکا این پیام را به مزدوران منطقه‌ای این کشور از جمله اسرائیل می‌دهد که آن‌ها باید برای تامین امنیت شان متکی به خود باشند اگرچه این توانایی را ندارند و این به خاطر دستاوردهای علمی و فنی انقلاب اسلامی است.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین بیان کرد: زمانی که کشورمان مورد هجوم رژیم صدام قرار گرفت دشمن به تحریم همه جانبه و محاصره ما پرداخت و مانع تامین نیازهای کشورمان شد، اما امروز هدف اصلی دشمن از تحریم و محاصره ما این است که اجازه ندهد دیگر کشورها از ظرفیت‌های علمی و فنی و عمرانی ایران بهره‌مند شوند و همواره از این حیث مدام نگرانی خود را از دستیابی دیگر کشورها به تجهیزات مدرن ایران اعلام می‌کند.

وی با بیان اینکه امروز دشمن برای انجام توطئه‌های بزرگتر علیه کشورمان از ابزار جنگ فرهنگی و نرم استفاده می‌کند، تصریح کرد: بسیج دانشجویی در مقابله با جنگ فرهنگی و جنگ نرم دشمن دارای یک وظیفه اساسی است و از این رو باید در این جنگ با بهره گیری از تدابیر رهبر معظم انقلاب به وظایف خود به درستی عمل کند تا در این عرصه نیز به موفقیت‌های بزرگ دست پیدا کنیم.

قریشی اضافه کرد: بسیج دانشجویی می‌تواند با روحیه آرمان خواهی، عدالت طلبی و تحول خواهی مطالبات رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب را محقق کند و این مستلزم این است که دچار سستی و خمودگی نشود و با همان روحیه بسیجی در دفاع مقدس در تمام عرصه‌ها حضور یابد و نسبت به اتفاقات کشور، دانشگاه و منطقه بی تفاوت نباشد و ضمن شناخت دشمن بداند که باید چه اقدامات و چه سلاح‌های برنده‌ای را در مقابله با دشمنان به کار گیرد.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین به تدوین و ابلاغ سند اعتلای بسیج اشاره کرد و افزود: سند اعتلای بسیج یک سند اجرایی برای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب است با این وجود ما می‌توانیم با بهره گیری از این سند در مسیر تحقق اهداف انقلاب و فرامین رهبر معظم انقلاب گام برداریم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۴:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۳
  0 0
  خودگویی خود خندی
 • IR ۱۵:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۳
  0 0
  آمریکا را طالبان از افغانستان بیرون کرد. چرا میخواین بنام خودتون ثبت ککنین
  • IR ۰۳:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
   0 0
   اسمتو مینوشتی به نام تو ثبت کنیم این که دیگه دعوا نداره گلم،اعصاب مصاب نداریا
  • حکیم طولوزان پزشک مخصوص ناصرالدین شاه IR ۱۳:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
   0 0
   سجل احوالتو بیار بین مریض ،مطب خودم برات نقسه شو مینویسم به اسمت ثبت میکنم.یادت نره دارو قبلیا که دگدر برات نوشته بوده بیاری،ببینم چرا نتیجه نگرفتی. فک کنم باس برات زالو بندازم،حالا بیا یه سر،دفترچه بیمه نمیخواد همون سجل بیاری کفایت میکنه.دیشب ندیده درست تشخیص داده بودم از اعصابته! هرچی باشه دود از کنده بلند میشه،دگدرم دگدارای قدیم!( منشی ندارم همون جور سرتو بیل کن بیا تو،ماکس یادت نره بزنی.من الان ۲۱ گرم بیشتر نیستم خیلی حساسم)

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس