سیاری

فرمانده قرارگاه پدافند زیستی امام رضا(ع) ارتش، اقدامات ارتش برای کمک به مردم در مقابله با بیماری کرونا در پی فرمان روز گذشته فرمانده کل قوا را تشریح کرد.

به گزارش مشرق، امیر دریادار حبیب الله سیاری فرمانده قرارگاه پدافند زیستی امام رضا(ع) ارتش گفت: در پی فرمان فرماندهی معظم کل قوا(مد ظله العالی) و به دنبال دستور فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران و با نگرش به ضرورت کنترل فوری بیماری کرونا و همکاری با بخش کشوری، ۱۴ دستور به نیروهای زمینی، پدافند هوایی، هوایی و دریایی ارتش ابلاغ شد.

وی افزود: آماده باش ۱۰۰ درصدی نیروهای بهداشتی و درمانی،   به کارگیری نیروهای وظیفه در مراکز ارائه خدمات کرونا اعم از بیمارستانها و درمانگاه های مرجع کرونا،   به کارگیری نیروهای بهداشت و درمان در حال آموزش رزم مقدماتی رشته های پزشکی عمومی کارشناس بیهوشی پرستار و کارشناس بهداشت در بیمارستان ها و افزایش حداکثری تخت ها و بخش های ۶ بیمارستان تهران و ۳۰ بیمارستان ارتش در شهرستان ها از جمله دستوراتی بود که به نیروها ابلاغ شد.

فرمانده قرارگاه پدافند زیستی امام رضا(ع) ارتش، ایجاد فضای نقاهتگاهی با استفاده از تمام فضاهای بیمارستان ها جهت بستری بیماران با شدت بیماری ضعیف تر، لغو پذیرش و جراحی بیماران الکتیو، آمادگی آزمایشگاه رادیولوژی به طور شبانه روزی جهت ارائه خدمات به بیماران کرونایی، گسترش مراکز واکسیناسیون با همکاری بهداشت کشوری،   آمادگی  ایجاد نقاهتگاه های مشترک در سطح شهرها با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی استان ها و آمادگی تمامی سامانه های سیار جهت افزایش پذیرش ظرفیت بیماران درون‌سازمانی  و کشوری برابر در خواست ستاد های مقابله با کرونا و صدور امریه از قرارگاه را دستوراتی عنوان کرد که به نیروها ابلاغ شده است.

وی اضافه کرد: ساماندهی و بسیج همه توان قابل ارائه نیروها در حوزه کرونا، استفاده از ظرفیت اماکن و مساجد و ورزشگاه ها برای ایجاد نقاهتگاه و مراکز واکسیناسیون، افزایش تولید و ماسک و مواد ضدعفونی کننده، همکاری نزدیک و تنگاتنگ با تمام مسئولان بهداشت و درمان استان‌ها و شهرستان‌های حوزه استقرار یگان های تابعه ارتش و اجرای کامل و دقیق و نظارت و شیوه نامه های بهداشتی صادره قرارگاه از آغاز تا امروز از دیگر دستورات ابلاغی به نیروهای چهارگانه ارتش جمهوری اسلامی ایران بود.

امیر دریادار سیاری افزود: با تدابیر انجام شده به دنبال پیام فرماندهی معظم کل قوا و دستورات قرارگاه پدافند زیستی ستاد کل نیروهای مسلح  با ایجاد ظرفیت‌های جدید و استفاده از همه فضاهای بیمارستانی ارتش، توان بستری مضاعف شده به طوری که تا دو برابر امکان بستری  افزایش خواهد یافت.

فرمانده قرارگاه پدافند زیستی امام رضا(ع) ارتش با اشاره به بخشی از اقدامات انجام شده توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران از ابتدای ورود ویروس کرونا به کشور خاطرنشان کرد: ۳۸ بیمارستان  ارتش در تهران و سراسر کشور با اختصاص ۳ هزار تخت به بیماران کرونایی، از ابتدای پیدایش این ویروس منحوس به ارائه خدمت می پردازند و تعداد ۲۷ بخش جدید نیز در دوران کرونا راه‌اندازی شده است.

وی افزود: تاکنون، ۲۷ هزار بیمار در بیمارستان های ارتش بستری شده است، ۷ بیمارستان صحرایی دایر شده و ۶ مرکز واکسیناسیون نیز در سطح کشور برای واکسیناسیون هموطنان عزیزمان اختصاص یافته و بیش از ۱۲۹ هزار دوز واکسن توسط بهداشت و درمان ارتش به مردم  تزریق شده که با گسترش مراکز واکسیناسیون سرعت بیشتری گرفته است.

فرمانده قرارگاه پدافند زیستی امام رضا(ع) ارتش ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای سلامت و تجلیل از کادر درمان کشور و ارتش جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: ارتش در راستای مقابله با ویروس کرونا، ۱۵ شهید سلامت نیز تقدیم کرده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۱۵:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۲۱
    0 0
    واکسینه قشر میان سال از 30 تا 40 رو هم افزایش بدین. الهی همیشه بر صراط باشین.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس