ترکیه

وزارت خارجه ترکیه کاردار سوئیس را به دلیل میزبانی این کشور از یک گروه وابسته به «پ‌ک‌ک» فراخواند و مراتب اعتراض دولت ترکیه را به اطلاع وی رساند.

به گزارش مشرق،   وزارت خارجه ترکیه کاردار سوئیس در این کشور را به دلیل میزبانی از یک گروه وابسته به گروه تروریستی «پ‌ک‌ک» در شهر «ژنو» فراخواند.

به نوشته روزنامه «حریت» وزارت خارجه ترکیه روز سه شنبه کاردار سوئیس در آنکارا را به دلیل تاسیس دفتر گروه «وای پی جی» (یگان‌های مدافع خلق) وابسته به پ‌ک‌ک فراخواند و مراتب اعتراض دولت ترکیه را به اطلاع وی رساند.

بر اساس این گزارش، وزارت خارجه ترکیه اعتراض کتبی خود را به دلیل افتتاح دفتر این گروه تروریستی در شهر ژنو در سوئیس تقدیم کاردار این کشور کرد.

 در بخشی از بیانیه آمده است، تلاش‌های این گروه تروریستی و گروه‌های وابسته به آن و تبلیغ در کسب مشروعیت  و تبلیغات تروریستی آن‌ها باید فوراً متوقف شود. هیچ تمایزی را نباید بین سازمان‌های تروریستی در مبارزه با تروریسم قائل شد.

وزارت خارجه ترکیه یاد آور شد، ما به کسانی که این گروه‌های تروریستی را پذیرفته اند یادآوری می‌کنیم که ممکن است روزی این آفت به آنها نیز ضربه بزند.

در بخش دیگر این بیانیه آمده است، ترکیه قاطعانه به مبارزه خود با پ‌ک‌ک که از سوی اتحادیه اروپا به عنوان یک گروه تروریستی شناخته شده است و همچنین گروه‌های وابسته به آن در همه جا ادامه می‌دهد.

یگان‌های مدافع خلق، که گروهی تروریستی مرتبط با نیروهای پ‌ک‌ک (حزب کارگر کردستان ترکیه) هستند  و ترکیه بابت حمایت آمریکا از این تروریست‌های  وابسته به  «پ‌ک‌ک» عصبانی است.

ترکیه مدت‌هاست به بهانه مبارزه با این گروه‌های تروریستی در شمال عراق و سوریه دست به عملیات نظامی زده است که با مخالفت شدید مردم و کشورهای یاد شده مواجه می‌باشد. وزارت دفاع ترکیه چندی قبل اعلام کرد که کماندوهای این کشور ۱۵ شبه نظامی کرد موسوم به «یگان‌های مدافع سوریه»   را در جریان یک عملیات موفق از بین بردند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس