وام ۲۵ میلیونی ازدواج فرزندان بازنشستگان / شرایط دریافت وام چیست؟

فرزندان بازنشستگان کشوری می‌توانند وام ازدواج ۲۵ میلیون تومانی با نرخ سود ۱۰درصد دریافت کنند. اما این وام ازدواج، شامل همه بازنشستگان کشوری نمی‌شود. شرایط دریافت وام ازدواج فرزندان بازنشستگان چیست؟

به گزارش مشرق، ثبت‌نام وام ازدواج ۲۵ میلیون تومانی فرزندان بازنشستگان کشوری از ۱۴ مرداد آغاز شده و تا ۳۱ مرداد ماه ادامه دارد. این پنجمین مرحله پرداخت وام ازدواج است و فقط به ۱۵۰۰ نفر پرداخت می‌شود.

بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته اولین نکته این است که این وام فقط به بازنشستگان کشوری تعلق می‌گیرد.

کسانی مشمول دریافت وام ازدواج هستند که دریافتی خالص آنها در تیر ماه ۱۴۰۰ حداقل یک میلیون تومان باشد. این وام مشمول افرادی می‌شود که تاریخ ثبت عقدنامه آنها بین بازه زمانی اول فروردین ۱۳۹۹ تا ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ باشد.

تسهیلات وام ازدواج فقط به اولین ازدواج فرزند یا نوه تحت تکفل بازنشسته (یا وظیفه‌بگیر یا فرزند همسر وظیفه‌بگیر) تعلق می‌گیرد و البته مشروط به اینکه ازدواج اول زوجین نیز باشد.

برای هر شماره دفتر کل تنها یک وام اختصاص می‌یابد. در صورتی که درخواست وام ازدواج برای یک شخص از سوی دو بازنشسته طرح شود (مثلاً پدر و مادری که هر دو بازنشسته صندوق بازنشستگی کشوری باشند و هر دو درخواست وام برای ازدواج فرزندشان را مطرح کنند)، فقط یک وام ازدواج به آنها اختصاص می‌یابد.

اگر بازنشسته یا وظیفه‌بگیری در دوره‌های پیش موفق به دریافت وام ازدواج برای یکی از فرزندانش شده باشد، در این دوره امکان دریافت وام را ندارد. اما اگر افرادی در دوره‌های قبل برای دریافت وام ازدواج ۲۵ میلیونی ثبت‌نام کرده و وام را دریافت نکرده باشند، این بار هم می‌توانند وارد سامانه شده و مجددا درخواست خود را ثبت کنند.

متقاضیان می‌توانند برای دریافت وام ازدواج ۲۵ میلیون تومانی فرزندان بازنشستگان به آدرس www.sabasrm.ir مراجعه و اطلاعات خود را در این سامانه ثبت کنند.

ثبت‌نام وام ازدواج فرزندان بازنشستگان از پنج‌شنبه ۱۴ مرداد ماه آغاز شده و تا ۳۱ مرداد هم ادامه دارد. این وام تا پایان شهریور ماه سال جاری به حساب متقاضیان واریز می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۲۰:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۵
  1 0
  وای چقدر خوب میشه باهاش یه موبایل خرید
 • IR ۲۲:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۵
  0 1
  25 میلیون یه یخچال و یک تلویزیون هم نمیشه
 • مهدی اسدی IR ۲۳:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۵
  2 0
  سلام : چرا خجالت می کشید ؟! با این شرایطی که آقایان گذاستند فکر نمی کنم کسی مشمول دریافت این وام باشد ؟! از شرایط که بگذریم نکند تصمیم گیرندگان این وام از اصحب کهف هستند ؟! امروز یک یخچال ساید معمولی ۴۰/ ۵۰ میلیون هزبنه آن است .؟! آن وقت شما زحمت کشیدید حتما شورا هم تصویب کرده است ''؟! مثل هبات مدیره بانک تجارت با یک صلوات ۵۰۰ میلیون تومان پاداش برای خودتان در نظر می گیرید ؟؟؟!!!بعد برای یک بازنشسته با صد تا شرط ۲۵ میلیون تومان مصوب میکنید ؟! علی بر کت الله
 • محسن IR ۲۳:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۵
  1 0
  سلام علیکم‌: مبارک است . کل جهیزیه خانم با این مبلغ کامل است . درود بر تصمیم گیرندگان این وام
 • سیداحمد IR ۲۳:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۵
  2 2
  عرض سلام خدمت همکاران محترم بند ه سری قبل ثبت‌نام کردم اسم ف رزندم درنیامد الان بعلت چند ماه گذشته چکارکنم واقعا هم نیازمندم
 • IR ۰۰:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۶
  0 0
  مردم که مسخره شما نشدند بااین وام دادنتون
 • IR ۰۵:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۶
  0 0
  س. یعنی فرزندان بازنشستگان تامین اجتماعی شامل آنها نمیگرد فقط کشوری چرا
 • بازنشسته IR ۰۰:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۷
  0 0
  سلام، آخر دیدید در مورد هم سان سازی حقوق تامین اجتماعی چه شد؟ در مورد وام هم همینه،، خودشه ناراحت نکن!
 • مجتبی‌اقاجانی IR ۰۳:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۱
  0 0
  اقا‌کم‌هست‌اما‌کفاف‌هزینه‌خواستگاری‌ولباسو...میده که,به‌نظر‌من‌از‌هیچی‌بهتره‌من‌طرفداری‌هیچکس‌نمیکنم‌از‌قیمت‌ها‌هم‌باخبر‌هستم‌من‌ازیه‌خانومه‌خوشم‌اومده‌اگه‌این‌وام‌بگیرم‌خلاصه‌میتونم‌باهاش‌۴جا‌برم‌رستورانی‌و....دیگه‌چه‌میشه‌کرد‌راه‌بیوفتیم‌تظاهرات‌راه‌بندازیم‌چند‌نفرم‌زیر‌دست‌وپا‌جمعیت‌بمیرن‌خوبه‌این‌نظر‌من‌بود‌قضاوتش‌باشما.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس