بسیاری از مسائل کشور در ۱۰۰ روز اول دولت یازدهم حل شد

رئیس‌جمهور با بیان اینکه بسیاری از مسائل کشور را در ۱۰۰ روز اول دولت یازدهم به ثمر برسانیم، گفت: اولین تصمیم ما در دولت، احیای دریاچه ارومیه بود.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور پیش از ظهر امروز (یکشنبه) در نشست با مدیران ارشد دولت تدبیر و امید که در محل سالن اجلاس سران برگزار شد، اظهار داشت: خداوند بزرگ را سپاسگزارم که آخرین روز مسئولیت را هم توانستیم آغاز کنیم و ان شاءالله به پایان هم خواهیم رساند.

وی با بیان اینکه فراز و نشیب این ایام هشت ساله فراوان بود، عنوان کرد: معاون اول و وزرای محترم در بیانات خود بخش‌های مهم این فرار و نشیب را بیان کردند. آن روز که انتخابات دولت یازدهم انجام گرفت و در روزهای آغازین شروع به کار بودیم امید در سراسر ایران موج می‌زد و تدبیر دولت در سایه آن امید بود.

رئیس جمهور با بیان اینکه تدبیر در سایه امید بسیار آسان‌تر از تدبیر در سایه فشار جنگ و سختی‌ها است، گفت: آن روز، روز امید مردم بود. آثار آن امید را در انتظارات مردم به خوبی مشاهده می کریم و آثار آن انتظارات را هم در بازار ایران و هم در افکار عمومی جهان مشاهده می‌کردیم.

روحانی افزود: در آن امید بود که کار عظیم و بزرگی به ثمر نشست. غیر از بحث مذاکرات هسته‌ای مثالی می زنم تا بدانید افکار عمومی جهان به مردم ایران و ایران چگونه نگاه می‌کرد. در اولین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل که در سال ۹۲ شرکت کردم در اولین سخنرانی خود به همه رهبران اعلام کردم که منطقه ما با یک خشونت و تروریسم عظیمی مواجه خواهد بود و پیشنهاد قطعنامه‌ای تحت عنوان جهانی عاری از خشونت و افراطی گری را مطرح کردم و این قطعنامه پیشنهادی ایران در پایان بدون مخالفت کسی و با اتفاق آرا رای آورد و به تصویب رسید.

وی تصریح کرد: این موضوع سال‌ها بعد یک بار دیگر در مجمع عمومی مطرح شد و مورد تاکید قرار گرفت. waw به عنوان پیشبینی ایران نسبت به منطقه و به معنای نگاه امیدوارانه جهان به دولت یازدهم نسبت به منطقه بود. این شرایط، جهانی بود و در شرایط ایران هم همین امیدواری را مشاهده می‌کردیم. روز اول که آمدیم کاری نکرده بودیم اما ارز قیمت نزولی خود را پیمود. رئیس بانک مرکزی اصرار داشت و از مردم خواهش می‌کرد که قیمت ارز بالاتر و گران‌تر است.

با تخریب و هتاکی نسبت به یکدیگر به جایی نمی رسیم

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: اینکه گفتم در صد روز اول تلاش می‌کنیم قدم‌های مهمی در کشور برداریم، برخی خودشان را به آن راه زدند که یا معنای صد روز را نمی‌دانستند یا خود را به حیرت زدند که در صد روز کاری نمی‌توان کرد. بسیاری از اقدامات را در ۱۰۰ روز اول به ثمر رساندیم. اولین تصمیم ما در دولت احیای دریاچه ارومیه بود که به مردم آذربایجان شرقی و غربی در دوران انتخاباتی قول داده بودم و در اولین جلسه دولت ۱۹ تصمیم برای احیای دریاچه ارومیه اتخاذ شد.

روحانی بیان کرد: بلافاصله برای موانع تولید در دولت تصمیم گیری کردیم و با دو فوریت لایحه آن را به مجلس تقدیم کردیم. اگر همین تاریخچه دولت را نگاه کنید دغدغه مردم برای سلامت، محیط زیست، مردم غرب و آذربایجان عزیز و تصمیم دولت برای حرکت در مسیر اقتصاد را می‌بینید.

 باید به این نتیجه برسیم که دوران تندروی و افراطی‌گری به پایان رسیده است

وی اضافه کرد: دیروز در پنجشنبه افتتاح‌ها برای آخرین بار کلمه زیبای علی برکت الله را بیان کردم. رسول خدا در معراج وقتی می‌خواست از نهر عظیم نور عبور کند دید نمی‌تواند، جبرئیل به او گفت با برکت خدا عبور کن. در هر جنگ پیچیده‌ای مانند خندق پیامبر از کلمه علی برکت الله استفاده می‌کرد و امیرالمومنین با این کلمه پیروز می‌شد.

روحانی گفت: آن آخرین جملات علی برکت الله برای یک ساختمان همایش بین المللی در اصفهان بود که شهردار اصفهان می‌گفت بر مبنای تعامل سازنده ساخته شده تا مسئولین جهان برای یک همایش بین المللی جمع شوند.

همچنان معتقدم راه نجات کشور اعتدال و تعامل سازنده است

رئیس جمهور گفت: آنچه در سال ۹۲ نسبت به ایران و راه حل نجات کشور به آن فکر می‌کردم امروز هم بی کم و کاست به آن فکر می‌کنم. راه نجات کشور اعتدال و تعامل سازنده است. امروز بعد از هشت سال تجربه باز هم تکرار می‌کنم اعتدال و تعامل سازنده در داخل و خارج. ما با افراطی گری و چنگ انداختن روی صورت یکدیگر به نتیجه و جایی نمی رسیم. با تخریب و هتاکی نسبت به یکدیگر نمی‌توانیم کشور را به پیشرفت برسانیم. باید رها کنیم و به نتیجه برسیم. دوران تندروی و افراطی گری به پایان رسیده است.

روحانی با بیان اینکه در طول این هشت سال جناح‌های مختلف اختلاف سلیقه داشتند اما هر دو جناح به آینده امیدوار بودند تاکید کرد: شرایط امیدواری در این هشت سال در فراز و نشیب کار دولت یازدهم و دوازدهم تقلیل پیدا نکرد. به ملت ایران عرض می‌کنم کشور باید توسعه پیدا کند و باید به اوج برسد. کشور باید، کشور الگو برای منطقه و جهان باشد.

قطعنامه ۲۲۳۱ بر روی ۷ قطعنامه فصل هفتی شورای امنیت علیه ایران خط بطلان کشید

رئیس جمهور افزود: یکی از راه‌های اصلی آن تعامل سازنده با همسایگان، دوستان و جهان است. ما چطور توانستیم هفت قطعنامه خطرناک را از روی سر ملت ایران برداریم؟ این کار آسان نبود.

وی ادامه داد: کاری که وزیر خارجه و همه فعالان در مسیر مذاکره پیمودند راه ساده و آسانی نبود. من می دانم چقدر دشوار بود و روزهایی بود که تقریباً همه دوستان مایوس بودند که به نتیجه نمی‌رسد. البته از ابتدا امیدوار به موفقیت بودم و موفق شدیم. ما قطعنامه را برداشتیم. قطعنامه ۲۲۳۱ آمد و روی هفت قطعنامه فصل هفتی خط بطلان کشید. این کار باور کردنی نبود. خیلی مثال در ذهنم دارم که نمی‌خواهم بیان کنم.

 تدبیر در سایه امید آسان تر از تدبیر در فشار سایه جنگ و سختی است

رئیس جمهور عنوان کرد: کمتر کسی بود که باور کند این قطعنامه‌ها برداشته می‌شود. اراده ملت ایران و تلاش و تدبیر در سایه امید ما را به ثمر رساند. مقام معظم رهبری در تمام آن مراحل ما را حمایت و هدایت کرد و جای بحث نیست اما مردم در صحنه بودند.

وی خاطرنشان کرد: در وسط مذاکرات وزیر خارجه آمریکا گفت من استقبال مردم اصفهان از آقای روحانی و قدرت این دولت را دیدم. آن استقبال در میدان نقش جهان دنیا را تکان داد. مردم در صحنه بودند و حمایت کردند، به خیابان آمدند و در روزهای پیروزی و موفقیت کف زدند.

روحانی گفت: حالا ممکن است کسی بگوید در تعامل سازنده شما اگر صد خواستید به صد نرسیدید و به ۸۰ و ۹۰ رسیدید. من می گویم هیچکس در تعامل با کشورهای دنیا گرچه به دنبال صد هست اما به صد نمی‌رسد و طرف مقابل هم دنبال صد و منافع خود است. امروز هم راه حل معضلات ما تعامل سازنده با جهان است.

وی تاکید کرد: مقام معظم رهبری در آغاز دولت دوازدهم گفتند تعامل گسترده و سازنده با جهان. تعامل گسترده و وسیع با جهان راهی جز این ندارد. البته مذاکره کار سخت و مشکلی است. آسان‌ترین کار این است که بگویی کاری نمی‌شود کرد و سخت تمرین کار این است که به میدان بیاییم و مذاکره کنیم، حرف بزنیم زیرا توانمندیم و منطق و استدلال داریم.

رئیس‌جمهور گفت: پاسخ به سوال برخی که می‌گویند خاصیت برجام چه بود را به آثار برجام که همه مردم دیدند واگذار می‌کنیم. گفتند این هواپیماهایی که می‌گوئید بعد از برجام می‌آید کاغذی است اما ۱۶ هواپیما نو به ایرلاین ما آمده و کار می‌کند.

روحانی گفت: این هواپیماها درسایه چه بود؟ تمام طرح‌ها نیمه کاره مانده بود و خاک می‌خورد. من در این ایام ۶ بار رفتم عسلویه و آمدم. برجام باعث شد که قطعات و کمپرسورها رسید.

 طبیعی است که توافق با هیچ کشوری چه دوست و چه دشمن نمی تواند دائمی باشد

وی در ادامه گفت: ما وقتی با یک کشوری قراردادی می‌بندیم و توافقی می‌کنیم، دائمی نیست. توافق دائمی در تاریخ نداریم.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: ما باید ببینیم اصل آن پیمان را در آن زمان انجام می‌دادیم بهتر بود یا انجام نمی‌دادیم؟ حالا ممکن است خاصیت و ثمر آن ۵ سال باشد یا ۵۰ سال.

روحانی گفت: البته همانطور که مقام معظم رهبری تاکید کردند آدم نمی‌تواند به غرب و آمریکا اعتماد کند. اعتماد مقوله دیگری است اما حرف زدن، مذاکره کردن و توافق کردن چیز دیگری است.

وی ادامه داد: وقتی ایران پیشرفت کرد، آنها نمی‌خواستند ما به اینجا برسیم. انها فکر نمی‌کردند در این بهم ریختگی ما بتوانیم در مذاکره موافق بشویم. دیدند تنهایی نمی‌توانند مذاکره را بهم بزنند، برای همین وزیر خارجه سعودی رفت ژنو، نخست وزیر اسرائیل هم به اروپا رفت و تلش کردند تا ما به توافق نرسیم. مذاکرات در آذر سال ۹۳ تمام می‌شد اما اینها آمدند و نگذاشتند و به آمریکایی‌ها گفتند کمی صبر کن و ما نفت را از ۸۰ دلار به ۳۰ دلار می‌رسانیم و در آن شرایط ایران ناچار به هر توافقی می‌شود.

رئیس‌جمهور ادامه داد: ما نگذاشتیم شرایط داعش، ناامنی منطقه، فشار بر کشور و نفت ۳۰ دلار ما را تسلیم کند. حرف‌هایی است که من نمی‌توانم بزنم و شاید تا سال‌ها بخواهم بزنم.

روحانی گفت: در دولت دوازدهم خر داغ می‌کردند اما آنها [سعودی‌ها و صهیونیست‌ها] بوی کباب می‌شنیدند. انها با خودشان گفتند ایران بهم می‌ریزد و دیگر مثل قبل نیست. دی ماه ۹۶ اولین علات را به آنها داد که می‌شود برجام را بهم زد.

وی ادامه داد: اسنادی که صهیونیست‌ها آمدند و بردند و منتشر کردند و به ترامپ نشان دادند و گفتند اگر اینها را منتشر کنیم چیزی از برجام باقی نمی‌ماند. حالا راست و دروغ مربوط به آن اسناد هم گذشت. افراطی‌های آمریکا هم با برجام مخالف بودند و خود ترامپ هم همیشه می‌گفت این بدترین توافق است.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: همه این موارد دست به دست هم داد تا این توافق شکسته شد. دولت ما و همه رسانه‌های ما یک نقص بزرگ داشتیم. طوفانی که توسط دشمنان ما بوجود آمد، توطئه ای که طراحی کردند و جنگی که بر ما تحمیل شد و بمب را بر سر ما می‌ریختند و کسی کشته می‌شد، عده‌ای می‌گفتند دولت کجاست؟ نمی‌گفتند این بمب از طریق هواپیمای دشمن بر سر مردم ریخته شده است.

روحانی گفت: به جای اینکه به دشمن فحش بدهند به آنها که می‌خواستند از این کشور حراست کنند، حمله می‌شد. این هم توطئه دشمن بود. رسانه‌های داخلی ما متاسفانه حریف توطئه رسانه‌های صهیونیستی نشدند.

وی ادامه داد: انتظارات روز به روز افزوده شد و فشار به دولت بیشتر شد. شاید هر دولت معمولی بود کمرش شکسته می‌شد. ما ناچار شدیم در جنگ اقتصادی مسیر را ادامه دهیم. همه می‌دانند شرایط جنگ و صلح یکسان نیست.

رئیس جمهور بیان کرد: وقتی در دو سال و خرده‌ای ۱۱۶ میلیارد درآمد نفتی ندارید معلوم است به شما فشار وارد می‌شود. عرضه و تقاضا دو دو تا چهار تا است. وقتی دلار نمی‌رسد، گران می‌شود. وقتی دلار گران می‌شود در بقیه اجناس اثر مستقیم و غیرمستقیم می‌گذارد.‌

فرمانده جنگ اقتصادی بودم اما فرماندهی بدون سرباز و تحهیزات

روحانی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب به من فرمودند شما فرمانده جنگ اقتصادی در کشور هستید؛ منتهی فرمانده ای بودم بی سرباز و بی اسلحه. فشاری که به ما در سال ۹۷ وارد شد و موجب تورم و کاهش رشد و رکود شد و به اشتغال فشار آورد باعث شد در ۹۸ شروع به جبران کنیم.

وی ادامه داد: صادرات سه ماهه اول ما نسبت به سال گذشته ۹۶ درصد بیشتر شد. اقتصاددان‌ها شرایط را به طور شفاف توضیح دهند. همان اقتصاددان‌هایی که گفتند تورم کشور سه رقمی خواهد بود و برای من نوشتند در سال ۹۹ رشد اقتصادی را نخواهید دید در حالی که ما رشد ۳.۶ درصدی را تجربه کردیم.

رئیس جمهور تاکید کرد: البته در برابر فشاری که به مردم وارد شد و مشکلاتی که ایجاد شد توان ما کمتر بود و ما توانستیم بخشی از مشکلات را جبران کنیم و بخشی از آنها باقی ماند.

روحانی تصریح کرد: من فکر نمی‌کردم این روزهای پایانی دولت دوازدهم با ادامه جنگ اقتصادی پایان پیدا کند. اینکه می گویم معنایش خوش خیالی و فکر نکردن به موضوع نیست. همه چیز در ذهن من با دقت و با تمام چارچوب‌های تعیین مقام معظم رهبری است و بر اساس آن حرکت می‌کردیم.

روحانی با بیان اینکه فکر می‌کردم پایان دولت با پایان جنگ اقتصادی و مهار کرونا همراه باشد و قبلاً هم گفته بودم که قدرت را با این شرایط به دولت بعدی می‌سپاریم، گفت: حالا به هر حال آنچه می‌توان گفت این است که بینی و بین الله دولت کوتاهی نکرده است و من هیچ وزیر و معاونی را با توصیه فرد، جناح و رفاقت در دولت یازدهم و دوازدهم انتخاب نکردم و همه انتخاب‌ها بر مبنای این بود که احساس کردم آن فرد لیاقت دارد.

رئیس‌جمهور افزود: خدا را گواه می‌گیرم که یک نفر که از سوی وزرا و معاونین پیشنهاد شد بر مبنای رفاقت نه موافقت کردم نه مخالفت. می‌پرسیدم و به دفتر می‌گفتم بررسی و رسیدگی کنید و با افراد صالح مشورت کنید. به من گفتند خوب است امضا کردم و اگر به من گفتند ایراد دارد به وزیر گفتم فرد دیگر معرفی کند.

روحانی خاطرنشان کرد: هیچ وقت به هیچ وزیری نگفتم این فرد معاون یا مدیر کل شود. آنها طبق وظایف خود عمل کردند و من هم طبق وظایف خود کار را انجام دادم.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 99
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 8
 • IR ۱۴:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  27 0
  سرباز بود عباسمیرزا هم بود. تو فتحعلی شاه بود
  • طوفانی IR ۱۷:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
   9 0
   منظورش کار کسانی بود که جزو نورچشمی ها بودن مثل حسین فریدون و بانک ..که دست برادر معاون اول است و هیئت علمی شدن دختر رئیس جمهور و امثالهم
  • IR ۱۵:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۲۰
   0 0
   خدا رحم کرد بدون سرباز بود، با سرباز بود چکار می کرد.
 • IR ۱۴:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  32 0
  این کی میره؟؟
  • IR ۱۵:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
   16 1
   ۱۹ ساعت و ۲۳ دقبقه و ۴۶ ثانیه دیگه
  • احمد IR ۱۵:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
   17 0
   امروز شرش از سر ملت کم میشه
  • IR ۱۷:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
   9 0
   تمام شد....
 • سید محسن ۱۹ ساله IR ۱۴:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  6 1
  الهی بمیرم برات
  • نیما IR ۱۷:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
   11 0
   خدا نکنه دشمن بمیره.! حیف به عمر وجوونیت.
  • وطنم IR ۱۹:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
   3 0
   این همه که در حق ایشون اجحاف شده. ایشون که اینقدر مظلوم هستند. بهتر نیست مظلومیت رو به انتها برسونه و با تمام بیگناهی شون، ...
 • IR ۱۴:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  8 9
  شما هم بازیچه بودید و رفتید
 • IR ۱۴:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  15 0
  متوهم...!!!
 • IR ۱۴:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  9 11
  شما هم بازیچه و عروسک خیمه شب بازی بودی
  • محمد IR ۱۸:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
   13 1
   هر کاری دلش خواست کرد صنعت هسته ای و همه چیز را به فنا داد بعد هم به دروغ گفت اختیاراتم کم است طرفدارانش هم دروغش را تکرار کردند
  • IR ۱۸:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
   8 1
   ساکت شو بنفش
  • حجت US ۲۰:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
   3 3
   موقعی که رییسیم اومدهمینو میگی
 • اسی خطر IR ۱۴:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  17 0
  نادان بودی
 • مهدی IR ۱۴:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  14 0
  اگر مشکلات در 100 روز اول حل شد پس اینهمه ویرانی بیان کننده چیست؟! روحانی برو توبه کن گرچه توبه ات فکر نکنم پذیرفته شود انقدر که ظلمت شدید ونابود کننده است.!
 • IR ۱۴:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  17 0
  باشه همه مشکلات رو خودت حل کردی ، فقط برو که دیگه بر نگردی.
 • DE ۱۴:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  38 0
  بسیاری از مسائل کشور در ۱۰۰ روز اول دولت یازدهم حل شد. خخخخخ بخدا این دیگه پرروئی نیست این یک بیماریست مالیخولیا دارد یارو باور کنید یک روزی روانشناسان حرف مرا تایید خواهند کرد./ فرمانده‌ای بدون سرباز بودم چون هیچ سربازی حاضر نبود مضخرفات و ایده های مسخره مرا اجرا کند. ولی من خودم سرباز اصلاحات بودم.هرچه گفتند اجرا کردم.
 • IR ۱۴:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  8 0
  خدایا.......................................‌‌.........................................
 • IR ۱۵:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  12 0
  فکر کنم این حسن روحانی دلش چیزی می خواهد
 • IR ۱۵:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  15 0
  من هیچ وزیر و معاونی را با توصیه فرد، جناح و رفاقت در دولت یازدهم و دوازدهم انتخاب نکردم و همه انتخاب‌ها بر مبنای این بود که احساس کردم آن فرد لیاقت دارد./ خوب اقای روحانی در حالی این ادعا را می کند که هم اکنون دوستان اصلاح طلبش در حال پیشنهاد دادن به دولت سیزدهم هستند و او را به استفاده از بالصطلاح نخبگان!! اصلاح طلب در دولت دعوت می کنند ؛)) / ی روحانی اسم سفارش و لابی رو « مشورت » میگذاره / لابی هایی که برخی وزراء برای کسب رأی اعتماد به خودشون در مجلس های دهم و نهم انحام میدادند رو یادشون رفته / لابی هایی که از استیضاح فلان وزیر!! تو مجلس جلوگیری میکرد رو یادشون رفته / حالا میان مدعی میشن بینی و بین الله بر اساس لیاقت ها انتخاب وزیر و مدیر انجام دادند !!! / مجلس میاد وزیر کار رو برکنار میکنه بعد دولت میاد او رو با عنوان « سخنگو» به دولت برمیگرداند / اره اینها همشون لیاقت داشتند ما مردم لابد لیاقت اینها رو نداشتیم !! ؛))) / فکر نمیکردم امریکا براحتی از برجام خارج شودی که ی روحانی میگه این یک ادعای دروغ و کذب است چون بارها رهبری معظم دلسوزان نظام در مجلس و... به دولت در مورد مذاکره و اعتماد به امریکا هشدار داده بودند و ی روحانی نمیتونه مدعی بشه که فکر نمیکردیم و نمیدانستیم / از اون گذشته ، تحربه بدعهدی اروپا در پروتکل الحاقی در دهه ۸۰ که خود ی روحانی و ی ظریف جزو گروه مذامره کننده بودند هم میتونست تجریه خوبی باشه که گول وعده غرب رو در برجام نخورند که از این هم درس نگرفتند / مذاکره زمانی خوب و موفق است که از موضع قدرت باشد نه از موضع ضعف و باج دادن یکطرفه و دیپلماسی التماسی و انفعالی که شما داشتید پس کسی مخالف تعامل و مذاکره نیست، اختلاف بر سر نحوه مذاکره و تعامل است ی روحانی
  • IR ۱۸:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
   8 0
   پس چگونه توصیه محمود خان واعظی رئیس دفتر محترم رئیس جمهور را در خصوص همکلاسی دانشگاهی آمریکای خود ، آقای محمد اسلامی را در انتصاب به سمت وزیر راه و شهرسازی ، قبول کردین ؟
 • علی IR ۱۵:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  2 14
  خدایی اگر بخواهیم بگیم روحانی هم کم شانس بود بخاطر زلزله سیل کرونا و خشک سالی
  • IR ۲۲:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
   5 0
   روحانی جذب کننده این مشکلات بود، بخاطر تکیه به غیر خدا.
 • IR ۱۵:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  10 0
  رو.... وجهانگیری ... ، که عرضه نداشتند ، اشتباه زیادی کردند که به مردم وعده دروغ دادند
 • IR ۱۵:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  10 0
  دیروز ی روحانی اومد مدعی شد که تمام بدهی های دولت به تأمین اجتماعی پرداخت شده حال سوال اینست دولتی که با تحریم بانکی و غیره مواجه است و دلار رو بخاطر احتیاط اینده !! گران کرده بود از کجا اورده که بدهی های خودش به تأمین اجتماعی رو پرپاخت کرده !؟ / با فروش دارایی های شرکت های زیر مجموعه دولت این کار صورت گرفته کجا !؟ تو بورس ، خوب با دارایی های بفنا رفته مردم تو بورس تونسته این پول ها رو برای شرکت های مذکور جور کنه و اینطوری بدهی هاش رو بقول ی روحانی به تأمین اجتماعی پرداخت کرده / یه زمانی قبل از دولت یازدهم ی روحانی از دولت قبل به دلیل افزایش قیمت ارز و دلار انتقاد میکرد و اون رو دست کردن در جیب مردم میدونست!! / حالا سوال اینست که افزایش تعمدی نرخ دلار توسط دولت ی روحانی و بی تدبیریهایی که به سرمایه های مردم در بورس لطمه زد و مردم رو متضرر کرد ایا دست کردن در جیب ملت و مردم نبوده و نیست !!؟ / ایا با دست کردن در جیب مردم ، کسری هاشون رو جبران کردن هنر بوده که این دولت بهش افتخار میکنه !؟
 • مجتبی اکبری IR ۱۵:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  15 0
  تو سرباز خوبی هستی البته برای ملکه نه ولی فقیه.
 • IR ۱۵:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  10 0
  خب شاید اصلا فرمانده نبودی چون سرباز نداشتی
 • IR ۱۵:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  9 0
  شاید سرباز هم نبودی
 • امیر IR ۱۵:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  9 0
  تو شاه بی شین بودی!
 • هموطن IR ۱۵:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  13 0
  تورو خدااااا ساکت شووووووووو
 • IR ۱۵:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  15 0
  تاعمردارم روزانه چندین بار توودارودسته ات رالعن ونفرین خواهم کرد
 • پیرمرد IR ۱۵:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  10 0
  مظلوم نمایی نکن .تو اگه کاره ای نبودی بهتر بود همون اول می‌رفتی کنار و کشور رو نه هشت سال که هشتاد سال عقب نمی بردی.جریان سنگ و دیوانه و چاهه.میفهمی که؟
 • محمد محسن IR ۱۵:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  10 0
  کاش عوض اینهمه توهم ودروغ بافی واقعا خدمت می‌کردید...
 • IR ۱۵:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  13 0
  آخرین جلسه هم.... بری که دیگه برنگردی
 • IR ۱۵:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  8 0
  بی خیال مشتی111111
 • IR ۱۵:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  14 0
  خدایا پس کی 12 مرداد میشه؟ چرا این نمیره؟
 • IR ۱۵:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  12 0
  تقصیر ما خودمونه که این لعنتی رو انتخاب کردیم
  • هوشنگ IR ۱۷:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
   9 0
   ما که بهش رای ندادیم.
 • IR ۱۵:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  8 0
  مظلوم کی بودی تو؟
 • محمدایوب IR ۱۵:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  9 0
  اولین تصمیم احیای دریاچه بود مردم به جای صف مرغ بروید دریاچه با کد ملی دوتا مرغ بگیرید. وپیشنهاد به سازمان ملل. چه زیبا داعش را به جواب تان فرستادند. علی برکت الله. وسلفت عبا شکلاتی هم گفتگوی تمدنها را داد. بعد دولتش را تروریست خواندند. یکی می‌گفت من نگفتم صدروز درست میکنم اما یکی دیگه امروز میگه تو صدروز اول درست کردم. حالا پیدا کنید دروغگو را
 • IR ۱۶:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  7 0
  عجب...!!!
 • قلی IR ۱۶:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  13 0
  مگه فقط خودت از خودت تعریف کنی.خود گویی و خود خندی...
 • IR ۱۶:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  12 0
  عجب صبری خدا دارد.
 • IR ۱۶:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  9 0
  کاش این یکی دو هفته آخر کمتر حرف میزدی بلکه حجم نفرت ازت کمتر میشد با این پررویی ها فقط نفرت انگیزتر میشی
 • IR ۱۶:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  10 0
  امروز رسما پایان دولت تدبیر و امید است و دولت دیگر جلسه رسمی ای ندارد که آقای روحانی در آن صحبت کنند و نمک به زخم مردم بپاشند و از خود تعریف های گزائی نمایند. به شخصه این روز را به آحاد ملت ایران تبریک عرض می کنم. ان شاالله به امید فرداهای بهتر برای همه مردم عزیز کشورم.
  • IR ۱۸:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
   6 0
   سلام ، بزودی سلسله سخنرانی های خود را برگزار می کند .
 • IR ۱۶:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  10 0
  ساکت شو
 • IR ۱۶:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  10 0
  حقوقدان بودی نه فرمانده .پس این همه خدم حشم وزیر معاون باد هوا بودن
 • IR ۱۶:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  7 0
  باشه بااااشه ....
 • محمد علی IR ۱۶:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  11 0
  تو گفتی ما هم باور کردیم...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • علی IR ۱۶:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  15 0
  مردم از رفتن هیچکس به اندازه رفتن روحانی خوشحال نشدند
 • IR ۱۶:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  12 0
  و علیک لعنة الله
 • IR ۱۶:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  11 0
  وقتي اون همه ژنرال دور خودتون جمع ميكردين بايد فكرش رو هم ميكردين كه بي سرباز بمونين!!
 • محمدایوب IR ۱۶:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  11 0
  ژنرال سر فرماندهی قرارگاه مرکزی مرغ. شما تمام ژنرالها را به کار گرفتید سربازها را حواله جهنم دادید حتی سرهنگ‌ها را قبول نداشتید
 • IR ۱۶:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  8 0
  وقتي اون همه ژنرال دور خودتون جمع ميكردين، بايد فكرش رو هم ميكردين كه بي سرباز ميمونين!!
 • ایرانی IR ۱۶:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  9 0
  خدادرقران فرمود:دروغگویان برادران شیطانند
 • IR ۱۷:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  8 0
  چرا وقتی شاه رفت مردم خوشحال شدند ؟؟؟؟؟
 • علیرضا IR ۱۷:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  8 0
  خوردید ویران کردید... ورفتید.!!!
 • علیرضا IR ۱۷:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  7 0
  تو خودت به فرمانده گوش نکردی
 • IR ۱۷:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  7 0
  از خود متشکر مغرور دروغگو...
 • IR ۱۷:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  11 0
  هر مدیری را که اوردی یا دزد بود یا رانت خوار بود . علی برکت الله بروی به ...
 • رضا IR ۱۷:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  9 0
  هرچی گفتی برعکسش عمل کردی خدا ازت نگذره.
 • IR ۱۷:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  8 0
  همین ۱۰۰روز اول باعث شد۳۰۰۰روز مملکت را به استکبار وابسته کنی
 • IR ۱۷:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  9 0
  اوباما هم دنبال همین ۱۰۰روز اول بود که تو پیشرفتهای مملکت را بتن،پلمپ وغارت کنید
 • IR ۱۷:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  8 0
  بروووو
 • IR ۱۸:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  11 0
  این یکی را راست میگه.یک مشت غارتگر و مفت خور را دور و برش جمع کرده بود.
 • هموطن IR ۱۸:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  7 0
  سلام علیکم ، جناب آقای شیخ حسن روحانی ، پس محمود خان واعظی ، آقای محمد اسلامی ، برادر عباد (دکتر علی) ربیعی و جهانگیر خان اسحاقی ، حکم چی را داشتند برای شما ؟
 • IR ۱۸:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  5 0
  خودت اسلحه ات را به دشمن بخشیدی سربازانت همگی دوتابعیتی و غربگدا بودند
 • عادل IR ۱۸:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  7 0
  بازخواست فقط
 • هانی IR ۱۹:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  4 0
  فقط میتوانم بگویم برو که دیگه برنگردی مردم رو چی فرض کردی؟... خودتی
 • IR ۱۹:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  6 0
  خدا ازتون نگذره که طی8سال مملکت را 80سال به عقب بردید .
 • IR ۱۹:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  4 0
  بری به ... . زودتر فقط برو .
 • IR ۱۹:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  6 0
  تو فقط به درد کشاورزی در سرخه می خوری . علی برکت الله .
  • IR ۱۴:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
   0 0
   البته فقط ...
 • IR ۱۹:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  6 0
  احمد شاه قاجار 11ساله از تو عرضه اش بیشتر بود . علی برکت الله .
 • IR ۱۹:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  6 0
  الهی به تیر غیب گرفتار بشی
 • IR ۱۹:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  6 0
  تو فقط بی کفایت بودی . علی برکت الله
 • دلسوز IR ۱۹:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  8 0
  حیف شد رفت ، دیگه دروغهاشو نمیتونیم بشنویم. خوب شما میدونید اگه نتونه بما دروغ بگه چه بلایی سرش میاد؟
 • حسن IR ۲۱:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  5 0
  در بررسی و تحلیل محتوانشان می دهد هیچ سیاست مداری به اندازه روحانی و جهانگیری به مردم دروغ نگفته اند
  • IR ۰۲:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
   3 0
   به اضافه محمود خان واعظی ، آقای محمد اسلامی ، برادر عباد ربیعی ...
 • IR ۲۱:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  5 0
  موش بخوردت چقده بامزه ای تو
  • IR ۱۵:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
   0 0
   البته موش کور بخوره که نفهمه چی خورده
 • IR ۲۳:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  4 0
  واقعا آرزومند موفقیت دولت جناب آقای رئیسی هستیم .چون منافعش به همه مون برمیگرده .
 • IR ۰۰:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
  5 0
  باورم نیست ز بدعهدی ایام هنوز قصه ی غصه که در دولت یار آخر شد. آقای رو.... فک کنم شما و کابینه سال دوم ابتدایی تکلیف شب مربوط به درس چوپان دروغگو را انجام نداده اید !!!حالا که ماشاالله وقت زیاد دارید ده مرتبه از روی این درس رونویسی کنید.
 • IR ۰۰:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
  4 0
  نتیجه‌ی هشت سال دولت تدبیر ( برجام ) و امید ( رحم کدخدا ) یادآوری تجربه ی چندباره ی این جمله از امام راحل که آمریکا شیطان بزرگ است.
 • IR ۰۱:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
  3 0
  برو...
 • IR ۰۲:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
  4 0
  احیای دریاچه ارومیه در دولت دوازدهم انهم با بارانهای خداددادی اتفاق افتاد و الا اگر احیای دریاچه ارومیه در دولت یازدهم اتفاق می افتاد شما در دولت دوازدهم همین اخیرا یه اتوبوس خبرنکار برای پوشش خبری اون نمیفرستادید ؛)) / که ختی عرضه تهیه یه اتوبوس ایمن برای خبرنکارها رو هم نداشتید و حادثه تلخی اتفاق افتاد و دو تن از خبرنکارها حان خودشون رو از دست دادند / که اتفاق تصادف اتوبوس خبرنگاران + تصادف اتوبوس سرباز معلم ها با توجه به اینکه بعد از انتخابات رخ داده کاملا مشکوک یود و هنوز جای بررسی از لحاظ جنبه امنیتی قضیه داره که چرا باید این اتفاقات برای اتوبوس افراد خاص اتفاق می افتاد !؟ /
 • IR ۰۳:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
  3 0
  .... بر حزب وداردسته غربگداها وطن فروش2787
 • IR ۰۵:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
  3 0
  اگه سرباز نداشتی چرا دو بار کاندید شدی؟
 • IR ۰۸:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
  3 0
  دروغ دیگه بسه فقط بروووووووووووووووووووووو
 • IR ۱۰:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
  3 0
  اقای روحانی سربازی بودی با فرماندهی " کدخدای " بد جنس .
 • IR ۱۳:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
  1 0
  لعنت ابدی خدا و تمامی انبیا و اولیائش برخائنین علی برکت الله .
 • IR ۱۵:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
  1 0
  بهتره ساکت شی و زودتر بروی . علی برکت الله .
 • IR ۱۹:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
  1 0
  تو فرمانده ای ترسو - بزدل - بی عرضه - بی کفایت - راحت طلب برای خودت و اطرافیانت - دنبال اشرافی گری - رانت بودی . بالطبع ان مدیرانی را هم که اوردی دزد شدند .
 • غلامحسین عالی IN ۱۱:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
  0 0
  من آدمی به این دروغگویی و پر روئی ندیده بودم ؛ کسی که مدعی دکترا از دانشگاهی انگلیسی است وحتی دو کلمه انگلیسی نمی تواند پشت سرهم کند وکسی که احیای دریاچه ارومیه راکه نتیجه بارندگی های سال گذشته است را به حساب موفقیت های بزرگ خود می گذارد جز دروغگو وپر رو چه می توان نامید ؟؟
 • IR ۱۶:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
  2 0
  ایران از زمان جنگ جهانی اول تا الان گرفتار این مصیبت نشده بود که احمدی نژاد مخصوصا در دوره دوم خودش و روحانی کشور رو درگیرش کردند این دو نفر اقتصاد ایران رو تباه کردند و میلیونها بیکار و تورمی تاریخی طی 16 سال اخیر که در کهکشان بیسابقه هست به ایران تحمیل کردند تو فرمانده بی سرباز نبودی فرمانده بی ... بودی چطور میشه زلزله میاد در اون منطقه حضور نداری؟ در همه جای دنیا رئیس دولت خودش سریعا پا میشه میره

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس