روسیه

رئیس دستگاه اطلاعات خارجی روسیه نسبت به اقدامات تحریک آمیز بیگانگان در بحبوحه برگزاری انتخابات آتی پارلمانی روسیه هشدار داد.

به گزارش مشرق، رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه (SVR) روز یکشنبه نسبت به اقدامات تحریک آمیز از بیرون از کشور در بحبوحه برگزاری انتخابات پارلمانی روسیه(دومای روسیه)   در سپتامبر (شهریور)   ۲۰۲۱ هشدار داد

به گزارش خبرگزاری «تاس» «سرگئی ناریشکین» رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه  گفت: «مخالفان ما در حال آماده سازی کامل هستند.»

ناریشکین در پاسخ به این سئوالی در باره این که چه زمانی ممکن است چنین تحریکاتی انجام شود، گفت: «البته این در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۴ خواهد بود.»

این مقام ارشد اطلاعاتی روسیه گفت، روسیه اطلاعاتی در این مورد و نقاطی که به طور محتمل به آنها حمله خواهد کرد، در اختیار دارد.

ناریشکین گفت: «سرویس‌های اطلاعاتی ما به ویژه از فعالیت‌های (مخرب) مطلع هستند.»

 رئیس جمهوری روسیه  چندی قبل اعلام کرد که  انتخابات دومای روسیه ۱۹ ماه سپتامبر (۲۸ شهریور ماه) برگزار می شود.

 این در حالی است که «دیمیتری پسکوف» سخنگوی رئیس جمهوری روسیه پیش‌تر اعلام کرده بود که «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه هنوز تصمیم نگرفته که درصدر فهرست نامزدهای انتخاباتی حزب حاکم روسیه واحد برای انتخابات دومای روسیه قرار گیرد.

رهبری «حزب روسیه واحد» را «دیمیتری مدودوف» معاون رئیس شورای امنیت روسیه برعهده دارد.    دومای روسیه مجلس سفلای پارلمان روسیه است و ۴۵۰ نماینده دارد که هر پنج سال یک بار انتخاب می‌شوند. هم اینک دوره هفتم دومای روسیه است که حزب حاکم روسیه واحد اکثر کرسی های آن را در اختیار  خود دارد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس