سیدنی

منابع خبری از پرواز پهپادها، بالگردهای نظامی و استقرار نظامیان استرالیا در شهر«سیدنی» برای اجرای قانونمند قوانین ویژه ایام کرونا خبر می‌دهند.

به گزارش مشرق، منابع خبری امروز شنبه از استقرار نظامیان ارتش استرالیا در شهر «سیدنی» برای کمک به اجرای سخت‌تر محدودیت‌های کرونایی خبر دادند.

به گزارش منابع خبری، دولت استرالیا  شماری پرسنل نظامی را در شهر سیدنی برای اعمال مناسبتر قوانین محدودکننده کرونایی از جمله قرنطینه مناطق مستقر کرده است. پهپادها و بالگردهای نظامی نیز بر فراز سیدنی گشتزنی می‌کنند. نظامیان استرالیا در سیدنی برای متفرق کردن مردم آژیر خطر را به صدا در می آورند.

واکنش شهروندان سیدنی به این تصمیم متفاوت بوده به طوریکه برخی از نیروهای مسلح در خیابان‌ها ابراز نارضایی می‌کنند. در مجموع  احساس نگرانی در سیدنی وجود دارد و مردم بر این باورند که این محدودیت‌ها ممکن است حتی بعد از ماه اوت تمدید شود. سویه کرونای دلتا برای مسئولان بخش بهداشت استرالیا به موضوعی چالش  برانگیز مبدل شده است و شهروندان این کشور نیز به طور کامل واکسینه نشده اند.

شهر شش میلیون نفری سیدنی از چهارشنبه گذشته وارد قرنطینه‌ یک ماهه شد زیرا آمار ابتلای به کرونا در این شهر همچنان رو به افزایش است.   پلیس اعلام کرده است که به کمک ارتش نیاز دارد.

  «اسکات موریسون» نخست وزیر استرالیا با انتقاد شدید نسبت به سرعت کند واکسیناسیون در این کشور مواجه شده است. استرالیا با نرخ ۱۴درصدی واکسیناسیون ضعیف‌ترین کشور در میان اعضای سازمان همکاری و توسعه اقتصادی است.

موریسون وعده داده است که اگر آمار واکسیناسیون به ۸۰ درصد برسد دیگر لزومی به اعمال قرنطینه‌های گسترده در شهرهای بزرگ نخواهد بود.

در روزهای گذشته نیز هزاران نفر در خیابان‌های سیدنی و دیگر شهرهای استرالیا در اعتراض به محدودیت‌های مرتبط با کرونا به دلیل افزایش موارد ابتلا به این ویروس، تظاهرات برپا کردند که با ورود نیروهای پلیس به خشونت کشیده شد. گروهی از معترضان به محدودیت‌های اعمال شده برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا، در سیدنی و دیگر شهرهای استرالیا، موانع قرار داده شده در خیابان‌ها را در هم شکستند و شروع به پرتاب بطری‌های پلاستیکی و اشیاء دیگر کردند.

از طرف دیگر، نیروهای امنیتی نیز در پاسخ به این اقدام معترضان، چندین تن از آن‌ها را بازداشت کردند که البته تعداد دقیقی از بازداشت‌شدگان منتشر نشده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس