خودرو

کاخ سفید به منظور کاهش آلایندگی و انتشار گازهای گلخانه ای از خودروسازان آمریکایی درخواست کرده است که به شکل داوطلبانه متعهد شوند حداقل ۴۰ درصد از خودروهای جدید خود را تا سال ۲۰۳۰ الکتریکی کنند.

به گزارش مشرق به نقل از رویترز، به گفته منابع آگاه، کاخ سفید به منظور کاهش آلایندگی و انتشار گازهای گلخانه ای از خودروسازان آمریکایی درخواست کرده است که به شکل داوطلبانه متعهد شوند که حداقل ۴۰ درصد از خودروهای جدید خود را تا سال ۲۰۳۰ الکتریکی کنند.

دولت آمریکا قرار است از هفته آینده اصلاحات پیشنهادی در قوانین آلایندگی خودروها را تا سال ۲۰۲۶ ارائه دهد.

این منابع می گویند هدف برقی کردن خودروها به صورت داوطلبانه می تواند تا ۵۰ درصد خودورها را شامل شود، اما تأکید کردند که هیچ توافقی با خودروسازان هنوز به دست نیامده است. جزئیات همچنان در حال بحث است، از جمله اینکه آیا این تعهد شامل انواع مختلف هیبریدهای بنزینی و الکتریکی می شود یا خیر.

برایان روتنبرگ، سخنگوی اتحادیه کارگران خودرو (UAW) نیز اعلام کرد که گزارش منتشر شده درباره "اینکه ما با برقی کردن ۴۰ درصد خودروها تا سال ۲۰۳۰  موافقت کرده ایم، نادرست است.

وی افزود: این اتحادیه هنوز در حال مذاکره است و به مرحله توافق نرسیده است. این اتحادیه با دستور برقی کردن خودروها مخالفت کرده و هشدار داده است که می تواند برخی از مشاغل را در معرض خطر قرار دهد.

در ماه جاری میلادی، شرکت استلانتیس Stellantis، شرکت مادر فیات کرایسلر، اعلام کرد که تا سال ۲۰۳۰ بیش از ۴۰ درصد خودروهای خود را در ایالات متحده با آلایندگی بسیار پایین تولید خواهد کرد. استلانتیس از اظهارنظر در این باره خودداری کرد.

جنرال موتورز نیز از اظهارنظر در مورد این مذاکرات خودداری کرد. این شرکت اعلام کرده است که قصد دارد فروش خودروهای سبک بنزینی آمریکایی تا سال ۲۰۳۵ را متوقف کند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس