کد خبر 1252429
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۱
رقیبان حسن تفتیان در دو ۱۰۰ متر المپیک مشخص شدند

حسن تفتیان از ساعت ۱۵:۵۵ امروز (شنبه) در گروه ۶ مرحله اول دو ۱۰۰ متر المپیک توکیو به میدان می‌رود.

به گزارش مشرق، امروز و در ادامه مسابقات دو و میدانی بازی‌های المپیک توکیو، مرحله مقدماتی ماده دو ۱۰۰ متر با حضور دوندگانی که با سهمیه یونیورسالیتی وارد این رقابت‌ها شدند برگزار شد. پس از مشخص‌شدن ۱۰ نفر برتر این بخش، گروه‌بندی مرحله اول جدول اصلی مسابقات نیز مشخص شد.

حسن تفتیان که از ابتدا در جدول اصلی حضور داشت، در گروه ۶ مرحله اول باید به مصاف دوندگانی از توگو، ساحل عاج، آفریقای جنوبی، آنیگوآ و باربودا، برزیل، کانادا، زیمباوه و لیبریا برود.

تفتیان برای صعود از این گروه باید در میان سه نفر برتر قرار بگیرد. سه نفر از سریع‌ترین دوندگانی که در میان سه نفر اول گروه خود قرار نگرفته‌اند هم راهی مرحله نیمه‌نهایی می‌شوند.

سرشناس‌ترین دونده حاضر در این گروه آکانی سیمباین از آفریقای جنوبی و نفر دوم رده‌بندی جهانی است.

رکورد ایران با ۱۰ ثانیه و ۳ صدم ثانیه در اختیار تفتیان است. این دونده سرعتی ایران که در رده ۵۷ رده‌بندی جهانی قرار دارد، در سال ۲۰۲۱ هنوز نتوانسته رکوردی بهتر از ۱۰ ثانیه و ۲۴ صدم ثانیه ثبت کند.

تفتیان از نظر بهترین رکورد شخصی نفر ششم گروه، از نظر بهترین رکورد سال نفر هفتم گروه و از نظر رده‌بندی جهانی نفر ششم گروه است.

او در المپیک ریو با زمان ۱۰ ثانیه و ۱۷ صدم ثانیه در رده سوم گروه خود در مرحله اول قرار گرفت و به نیمه‌نهایی رسید. تفتیان در نیمه‌نهایی هم رکورد ۱۰ ثانیه و ۲۳ صدم ثانیه را ثبت کرد و حذف شد.

دیروز و در نخستین روز مسابقات دو و میدانی المپیک احسان حدادی با ۵۸ متر و ۹۸ سانتی‌متر در رده ۲۶ پرتاب دیسک قرار گرفت و فرزانه فصیحی هم با ۱۱ ثانیه و ۷۹ صدم ثانیه در مکان ۵۰ دو ۱۰۰ متر ایستاد.

منبع: ایلنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس