سرمربی تیم ملی تیراندازی: حق ما ۲ مدال در المپیک بود

سرمربی تیم تیراندازی با تپانچه ایران گفت: از عملکرد ملی‌پوشان راضی هستم و باور دارم که حق ما ۲ مدال المپیکی در تیراندازی بود.

به گزارش مشرق، «محسن نصراصفهانی» امروز (جمعه) پس از پایان رقابت «هانیه رستمیان» در بخش سرعت ماده ٢۵ متر تپانچه اظهار داشت: مسابقات در تمام ماده‌ها خوب برگزار شد اما متاسفانه رقابت ٢۵ متر زنان را در سالن فینال برگزار کردند. این در شرایطی است که در تمام دنیا رقابت‌های این ماده در فضای باز برگزار می‌شود و در واقع تیرانداز در شرایطی که تمرین کرده، مسابقه می‌دهد.

وی ادامه داد: درست است که همه ورزشکاران در شرایط یکسانی مسابقه دادند اما برگزاری مسابقات به این شکل خارج از استاندارد در دنیا بود.

سرمربی تیم تیراندازی با تپانچه ایران با بیان اینکه مربیان سایر کشورها نیز به این موضوع اعتراض داشتند، تصریح کرد: به دلیل برگزاری مسابقات ۵٠ متر مجبور شدند رقابت‌های ماده ٢۵ متر را در سالن برگزار کنند. ژاپنی‌ها باید برنامه‌ریزی بهتری انجام می‌دادند و امکانات این کار را هم داشتند.

نصراصفهانی گفت: یک مسابقه نهایتا باید در دو راند برگزار شود اما این مسابقه در ۴ راند برگزار شد. شرایط زمانی و آب و هوایی برای ورزشکاران یکسان نبود.

نصراصفهانی در خصوص عملکرد «هانیه رستمیان»، اظهار داشت: او عملکرد بسیار خوبی در المپیک ٢٠٢٠ داشت. در ایران با محدودیت فشنگ روبه‌رو بودیم. رییس فدراسیون تلاش کرد تا قبل از المپیک فشنگ مناسب در اختیار ما قرار گیرد. اردوهای زیادی هم داشتیم اما مشکل فشنگ همچنان پابرجا ماند. امیدوارم در آینده این مشکل حل شود.

وی درباره اینکه رستمیان در مسابقات گذشته عملکرد بهتری داشت، خاطرنشان کرد: او در این مسابقه شروع خوبی داشت اما شرایط سخت بود و فشار مسابقه باعث شد تمرکزش را از دست بدهد.

نصراصفهانی افزود: فضای مسابقات المپیک روی همه ورزشکاران تاثیر می‌گذارد. حتی جواد فروغی هم که طلا گرفت تحت فشار مسابقات بود اما یک ورزشکار خیلی سریع خودش را ریکاوری می‌کند و ورزشکاری دیگر نیاز به زمان دارد.

سرمربی تیم تیراندازی با تپانچه ایران با ابراز رضایت از عملکرد این تیم گفت: بی‌سابقه‌ترین عملکرد تیم تپانچه در المپیک ٢٠٢٠ رقم خورد. هم فروغی و هم رستمیان در اوج آمادگی گام به المپیک گذاشتند و من از آنها راضی هستم. حق‌ تیم ما کسب دو مدال بود، با این وجود من از عملکرد تیم راضی هستم.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس