روسیه

اداره آمار روسیه موسوم به "روس استات" در گزارشی اعلام کرد که این کشور بر اساس متوسط روزانه تولید نفت در دوره ژانویه تا مه سال ۲۰۲۱ پس از ایالات متحده مقام دوم را به خود اختصاص داده است.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری تاس، اداره آمار روسیه موسوم به "روس استات" روز سه شنبه در گزارشی اعلام کرد که این کشور بر اساس متوسط روزانه تولید نفت در دوره ژانویه تا مه سال ۲۰۲۱ پس از ایالات متحده مقام دوم را به خود اختصاص داده است.

روسیه در مارس ۲۰۲۱ روزانه ۱۰.۱۸ میلیون بشکه نفت تولید می کرد در حالی که این رقم در ایالات متحده طی همین ماه ۱۱.۱۸ میلیون بشکه در روز بود.

بر اساس این گزارش، در ماه آوریل، تولید روسیه به ۱۰.۴۶ میلیون بشکه در روز در برابر ۱۱.۱۷ میلیون بشکه در روز در ایالات متحده رسید.

روسیه تولید نفت خود را در ماه مه ۲۰۲۱ به ۱۰.۴۳ میلیون بشکه در روز کاهش داد، در حالی که ایالات متحده تولید نفت خود را به ۱۰.۹۶ میلیون بشکه در روز کاهش داد.

عربستان در مارس ۲۰۲۱ روزانه ۸.۱۴ میلیون بشکه نفت در روز، در ماه آوریل ۸.۱۳ میلیون بشکه نفت، و در ماه مه ۲۰۲۱ ۸.۵۴ میلیون بشکه در روز نفت تولید کرد.

روسیه طی ۵ ماهه نخست سال جاری میلادی در مجموع ۲۱۲.۳ میلیون تن نفت تولید کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶.۲ درصد کاهش داشته است.

صادرات نفت روسیه در مدت زمان گزارش شده ۱۶.۹ درصد کاهش یافته و به ۵۰.۸ میلیون تن رسیده است.

روس استات گزارش داد که سهم نفت از کل صادرات روسیه به ۴۱.۳ درصد در دوره ژانویه تا مه ۲۰۲۱ رسید. تولید نفت در ماه مه ۱۱.۶ درصد در این کشور افزایش یافت و به ۴۴.۳ میلیون تن رسید.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۲۲:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۶
    0 3
    تنها تولید روسیه نفت و اسلحه بی کیفیته

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس