روحانی: دولت در زمینه مهارکرونا و رفع تحریم به مسئولیت خود عمل کرد/ اگر قانون مجلس نبود تا قبل عید تحریم ها را برداشته بودیم

رئیس جمهور با بیان اینکه دولت در زمینه مهار کرونا و رفع تحریم به مسئولیت خود عمل کرد، گفت: در زمینه رفع تحریم ها اگر قانون مجلس جلوی ما را نگرفته بود ما تا قبل از عید تحریم ها را برداشته بودیم.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری ایران امروز (پنجشنبه ۳۱ تیر ماه) در آئین بهره برداری از طرح‌های ملی وزارت نفت، وی اظهار داشت: افتتاح امروز مهم‌ترین افتتاح دولت یازدهم و دوازدهم است.

وی افزود: در این افتتاح پاسخی بسیار قوی و محکم در برابر توطئه گران، آمریکا و همه کسانی که نسبت به آینده ایران با این تفکر که آینده ایران پایدار نیست می‌اندیشیدند، وجود دارد.

رئیس جمهور یادآور شد: دشمن وقتی می خواست در جنگ اقتصادی با ما وارد جنگ شود عمدتاً در دو میدان، زمینه جنگ را دنبال می‌کرد؛ نخست در زمینه نفت و صادرات آن و دوم در بانک و نقل و انتقال پول. برابری آنها بر روی این دو راهبرد حساب کرده بود.

روحانی می‌گوید: دشمن می خواست شریان نقل و انتقال مالی را به صورت کامل مختل کند و صنعت نفت ایران که پیشران اقتصاد ایران است را زمین گیر کرده و به صورت کامل جلوی صادرات نفت را بگیرد و صادرات را به قول خودشان به صفر برساند.

وی ادامه داد: احساس دشمنان این بود که برای ایران ممکن نیست که بتواند از ارزی برای تامین نیازمندی های خود استفاده کند اما امروز آشکار و روشن است که بانک مرکزی ما در چهار ماه نخست امسال تاکنون بیش از ۵ میلیارد دلار به دارو و کالاهای اساسی مردم اختصاص داده است. ۶ میلیارد دلار دیگر نیز در هفته‌های آتی به همین امر اختصاص می‌یابد تا کالاهای اساسی و دارایی مردم تامین شود.

رئیس جمهور تاکید کرد که اگر ایران ارز نداشته باشد پس چگونه می تواند کالای مورد نیاز خود را تامین و نهاده های کشاورزی و گندم در سال که خشکسالی بوده وارد کنند. ایران دارو و تجهیزات پزشکی را در شرایط خطرناک کرونا وارد کشور کرد.

روحانی با بیان اینکه ایران اکنون نزدیک به ۵۰۰ میلیون دلار پول برای خرید واکسن از کشورهای خارجی اختصاص داده است، تصریح کرد: الحمدلله این روزها واکسن‌های خریداری شده به کشور وارد و واکسن داخلی ما هم خوشبختانه به بازار آمده است و ما می توانیم بگوییم در این هفته یک شرایط مناسبی برای واکسیناسیون در کشور شروع می‌شود و اکنون نیز بیش از ۹ میلیون نفر در کشور از واکسن استفاده کردند. و روزانه هم ۳۰۰ الی ۴۰۰ هزار نفر از مردم از واکسن استفاده می کنند.

روحانی، مساله عمده کشور را کرونا و تحریم عنوان کرد و ادامه داد: کرونا را توانستیم تا حدی مهار کنیم و در زمینه تحریم هم توانستیم همه کارهای لازم را برای رفع آن انجام دهیم و با قاطعیت می‌گویم دولت در هر دو زمینه به مسئولیت خود عمل کرده است.

رییس‌جمهوری افزود: در بحث کرونا با تزریق واکسن به همه افراد بالای ۶۰ سال و دارای بیماری‌های زمینه ای به طور چشمگیری از مرگ و میر و حتی ابتلا هم کاهش پیدا خواهد کرد .

وی افزود: در زمینه تحریم هم اگر قانون مجلس جلوی ما را نگرفته بود عید نوروز تحریم را برداشته بودیم. بنابراین دولت همه گام‌های خود را برای رفع تحریم برداشت. در گزارش ارسالی وزیر امور خارجه به مجلس برای نمایندگان، روشن است که چه به دست آورده‌ایم.

روحانی در زمینه عملکرد دولت خود در خصوص جهش تولید و عنوان امسال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها»، تصریح کرد:  به‌رغم تحریم، فشار و جنگ تنها به فکر تامین مواد خوراکی و نیازهای ضروری مردم نبودیم و طرح‌های مهم و بزرگ توسعه‌ای را هم مدنظر داشته و به انجام رساندیم.

وی با اشاره به طرح دو میلیارد دلاری افتتاح شده، گفت: این طرح به جهان اعلام می‌کند ما توان این کار را داریم و هم از حیث اختصاص ۲ میلیارد دلار برای سرمایه‌گذاری در صنعت نفت و هم برای دشمن، چون تحریم خود را به سمت نفت برده بود. همین که پایانه نفتی را متنوع کرده‌ایم و از تک پایانه ای خارج شده ایم بسیار مهم است. اگر در پایانه ما مشکلی به وجود می‌آمد صادرات ما قطع می‌شد.

وی یادآور شد: آبان ۱۳۶۴ که منطقه بمباران شد صادرات ما قطع شد و اسکله از دست رفت و تا دو هفته صادرات نفت نداشتیم. امروز اسکله جدیدی ایجاد کردیم و اتکا به تک اسکله ای و نیازمندی به خلیج فارس در زمینه صادرات را از بین بردیم.

رییس جمهوری خاطرنشان کرد: این یعنی دولت ایران می‌تواند از طریق دریای عمان نفت صادر کند و این امر بسیار مهم است. خلیج فارس البته امتیازات و محدودیت‌های خود را دارد. دریای عمان اما به یک معنا وصل شدن به اقیانوس‌های آزاد بین‌المللی است و همانطور که وزیر نفت گفت که اگر کشتی بخواهد از پایانه جاسک یا از خارک نفت بگیرد این مسیر طولانی هزار کیلومتری باعث می‌شود ۱۰ روز زودتر بتواند نفت را دریافت کند. زمان، مسائل ملی و راهبردی برای ما اهمیت دارد.

روحانی اضافه کرد: در سالهای آخر دولت یازدهم خدمت مقام معظم رهبری گفتم که طرحی داریم خط لوله را از گوره به جاسک ببریم و نفت را از طریق دریای عمان صادر کنیم؛ البته اجرای آن عملا به ۹۷ موکول شد. ایشان همان زمان فرمودند این استراتژیک‌ترین طرحی است که در دولت شما انجام می‌شود. این طرح راهبردی‌ترین طرح جمهوری اسلامی ایران است که این افتخار نصیب دولت دوازدهم و نصیب شرکت ملی نفت و وزارت نفت شده است.

رییس دولت تدبیر و امید گفت: این کار در تاریخ ایران در روز آخر تیر ثبت می‌شود. تیر ۱۴۰۰ نفت ایران از دریای عمان صادر شده است و  این مسئله مهمی است که در این طرح مشاهده می‌کنیم.

روحانی با بیان اینکه زمان آغاز اجرای این طرح با جنگ اقتصادی و تحریم مواجه شده‌ایم، گفت: قرار بود اوایل ۹۷ اجرای طرح شروع شود که همزمان با آغاز مقدمات آن، جنگ اقتصادی هم شروع شد. لوله ای که برای این هزار کیلومتر نیاز داشتیم لوله ۴۲ اینچی با ویژگی‌هایی که بتواند مقابل نفت و گاز ترش مقاومت کند، بود و باید آن را از خارج می‌خریدیم.

وی افزود: خارجی‌ها حاضر بودند لوله را به ما بدهند اما تحریم مانع از این کار شد. این تحریم باعث شد این پروژه عظیم و بزرگ تماما ملی شد یعنی همه لوله‌سازی که ضد گاز و نفت ترش باشد و بتواند مقاومت کند، شیرآلات مربوط به لوله‌های ۴۲ اینچی و پمپ‌های مورد نیاز و همچنین بقیه ملزومات مورد نیاز برای این خط را ایرانی‌ها ساختند.

رییس‌جمهوری ادامه داد: ۹۱ درصد کل پروژه ایرانی است و تنها ۹ درصد آن غیر ایرانی است و این نشان می‌دهد یک توانمندی، فناوری، علم، دانش، طراحی، اجرا و پیمانکاری خوبی در این طرح انجام شده است. دهها پیمانکار در این پروژه مشارکت داشته‌اند و این کار بزرگ به دست ایران و ایرانی انجام شد که افتخار بزرگ دیگری برای ما ایرانی هاست.

روحانی تصریح کرد: افتخار نخست این است که این کار زمان تحریم و با وجود فشار دشمنان انجام داده ایم و افتخار دیگر اینکه کار از سوی ایرانی‌ها انجام شده است.

وی، سواحل مکران را سرمایه بزرگ ملی توصیف کرد و گفت: هفته‌های اول که به طور مرتب خدمت مقام معظم رهبری می‌رسیدیم یکی از موارد مطرح شده سواحل مکران بود که رهبری بر آبادانی از سواحل مکران تاکید داشتند. بعد به ساحل جاسک رفتم و در آنجا تاکید کردم که جاسک در آینده مرکز مهم دریایی و صادراتی تبدیل خواهد شد.

روحانی خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری‌های عظیم در این منطقه و همچنین دیگر مناطق شروع شده است. از هرمزگان تا سیستان و بلوچستان تا چابهار و جاسک سراسر منطقه سواحل مکران که برای ما بسیار ارزشمند است و کارهای زیر ساختی آن انجام شده است.

وی افزود: یکی از اقدامات هم این بود که نفت به جاسک برسد و بتوانیم مسیر ارتباطات را هموار کنیم و جاده‌ها به شکل بزرگراه‌ها در این مسیر ساخته شده‌اند و اقدامات و سرمایه‌گذاری‌های بزرگی در چابهار انجام شد. یک طرف سرمایه گذاری در چابهار و از طرف دیگر سرمایه گذاری در جاسک را شاهد بودیم. زمینه کاملا آماده است تا شاهد آبادانی سرزمین باشیم و سرمایه گذاری خارجی را در منطقه داشته باشیم و امروز شاهد تحول بزرگ در این منطقه هستیم.

روحانی، کشور را علاوه بر ذخایر نفت و گاز و بی‌نظیر بودن این مجموعه در منطقه بی‌نظیر دانست و گفت: همیشه مردم جنوب میزبان این تحولات بزرگ در زمینه نفت و گاز و مقدمات پتروشیمی در این منطقه بودند و بار عظیمی بر دوش مردم منطقه و سواحل مکران است.

وی با بیان اینکه خوزستان به عنوان قلب تپنده ایران برای همه ما مهم بوده و هست، گفت: دیار خوزستان در جنگ تحمیلی ایستاد و 8 سال از این مملکت دفاع کرد. مردم بسیار عزیز و خوب خوزستان همیشه در صحنه بودند.

وی با بیان اینکه دولت یازدهم و دوازدهم اقدامات بسیاری در خوزستان انجام داده به گونه‌ای که فاضلاب آشامیدنی و برخی از سر زمین های کشاورزی را اهدا کرده است به عبارتی ۲۹۵ هزار هکتار در خوزستان احیا شده است.

روحانی در عین حال گفت البته به دلیل خشکسالی و مشکلات که از دیرباز به این منطقه مانده مردم را آزار و اذیت می دهد و البته بارندگی 50.2 درصد نسبت به سال قبل کمتر بوده و دمای هوا در اواخر خرداد ماه درجه آب گرم تر بوده است و به دلیل اینکه سدهای محکم آب بودند برخی از نیروگاه های برق آبی ما نمی‌توانستم فعال باشند.

رئیس جمهور افزایش استفاده از برق توسط صنایع به دلیل رشد ۱۰ درصدی توسعه صنایع را سبب خوشحالی و مسرت دانست و به استفاده غیر قانونی ماینرها و رمز ارزها در استخراج در فصل تابستان نیز اشاره کرد.

وی می‌گوید که به دلیل کم آب بودن سدها آب کمتری نسبت به گذشته رها شده است و این برای خود کشاورزان عزیز جهت کشت های پاییزی صورت گرفته و به عبارتی احتیاط برای پایان شهریور بوده است.

روحانی تا زمانی که بارندگی فصل مهر ماه آغاز شود، سخت ترین شرایط سدهای متن پایان شهریور ماه خواهد بود اما در عین حال وقتی مردم در فشار و مشکلات بودن هیئتی از سوی دولت به خوزستان اعزام و مشکلات بررسی شد.

رئیس جمهور ادامه داد طرحی که به یاد دولت آوردن هر چند از لحاظ مالی کمی برای دولت سخت بود اما کل طرح در دولت تصویب کردیم و بلافاصله گفتم از هر جای ممکن این پول به استان خوزستان پرداخت شود.

وی خبر داد که فردا اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور را برای بررسی و از خوزستان این استان سفر می‌کند.

روحانی گفت که آقای جهانگیری به خوزستان می‌رود که اگر مشکلی بود در استان خوزستان تصمیم گیری کند و حتی اگر لازم باشد با من (رئیس جمهور) تماس بگیرد تا مسائل را حل و فصل کنیم.

رئیس‌جمهور یادآور شد مردم خوزستان مردم و هوشیاری و با تحمل بالا هستند. باید مردم خوزستان از دید عده ای که گاهی سخنان و شعارهای ناصحی می‌دهند جدا کنیم. اعتراض و انتقاد مردم خوزستان در چهارچوب قانون اشکالی ندارد اینها حق مردم است. مردمی که در گرمای ۵۰ درجه زندگی می‌کنند و با کم‌آبی نیز روبرو هستند حق دارند که سخن بگویند اعتراض کنند و حتی به خیابان بیایند حالا این وسط یک عده سوء استفاده کرده به یک فرد نا اهل در وسط این ها بیاید و با استفاده از سلاح گرم و تیراندازی یک عزیز ما را بکشد.

وی تاکید کرد: از مردم عزیز خوزستان چه عرب‌زبان و چه فارسی‌زبان خواهش می‌کنم از طریق قانونی عمل کنند و نگذارند دشمنان ما خوشحال شوند و اجازه ندهند دشمنان از حرکتی سو استفاده کنند.

روحانی در پایان اظهار امیدواری کرد:  انشالله به خوبی از این مساله عبور کنیم و دولت هم با همه توان و قدرت و امکانات در خدمت مردم فهیم خواهد بود.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 130
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 12
 • IR ۱۳:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  15 0
  حرف رایگان
  • IR ۱۸:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
   13 0
   خداوندا نخواه براي كسي انقدر منفور بودن را!!!!
  • IR ۱۹:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
   8 0
   دیگه کشش نداریم چرا این چند روز به اتمام این دولت تبخیر و ... داره این همه کش میاد .
  • شاکی IR ۲۰:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
   6 0
   من مطمئن هستم که این مهملاتی که این جماعت میگن . دو روز دیگه سندش میکنن و تحویل مون میدن
  • IR ۰۰:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
   6 0
   اگر. اگر. اگر. اگر. اگر. اگر رو....شرت کی کم میشه
  • IR ۱۷:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۰
   0 0
   سنگ پای قزوین حرفی برا گفتن نداره جلو ایشون کم آورده یه ضربالمثل جدید باید کشف بشه
 • این چن روز رو سکوت باش لطفا IR ۱۳:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  14 0
  باور کن آن هایی هم ک صد درصد موافقت بودن الان اصلا موافقت نیستن
 • IR ۱۳:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  15 0
  آقای روحانی فکر نمی کردم تا این حد ساده باشید . برادر 80سال دیکر هم تحریم ها برداشته نمی شود .
  • IR ۲۳:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
   8 0
   ساده نیست یا.... هست یا از بس دروغ گفته دچار زوال عقل شده .
 • IR ۱۳:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  16 1
  برو به خونه ت لطفا
 • IR ۱۳:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  19 0
  تو را خدا شیخ حسن جان بیا برو خسته شدیم از بس دروغ گفتید. من که تا آخر عمرم نفرین میکنم
 • jjb IR ۱۳:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  16 0
  اگه قانون مجلس نبود تو تا عید نوروز تحریم رو برداشته بودی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! دروغ که مالیات نداره. شوخی های روحانی هم تمامی نداره. یعنی بابت تمام وعده های دروغت باید بازخواست بشی آقای روحانی.
 • شاکی IR ۱۳:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  12 0
  اقای محترم! اگر در این مدت هشت سال سیاه مدیریت درست و مسئولانه ای از طرف شما و بقیه شرکای شما انجام میشد و خود تحقیری نداشتید و که چشمتون به دست کدخدا باشه . قطعا الان ما مردم و این کشور دچار این همه گرفتاری نمیشد . هنوزم هم در به در کدخدایید
 • jjb IR ۱۳:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  16 0
  ببند دهنت رو. این وعده های مزخرفت رو هیشکی باور نمیکنه. بسه دروغ گویی. بسه.
 • علیرضا IR ۱۳:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  13 0
  ای معتمد یهو#دیها. همین!؟
 • IR ۱۳:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  17 0
  چه شب اول قبری داره این!!!
 • حسین US ۱۳:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  22 0
  پر روی نجومی فقط برووووووووووووووو
 • IR ۱۳:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  26 0
  برو بابا ، هشت سال عمر هشتاد میلیون آدم رو دود کردی بی وجود
 • IR ۱۳:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  24 0
  مگه تا یکشنبه تعطیل نیست؟ برو خونتون استراحت کن تا یکشنبه!شیخ تعطیله، تعطیل ...
 • US ۱۴:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  16 0
  "در زمینه رفع تحریم ها اگر قانون مجلس جلوی ما را نگرفته بود ما تا قبل از عید تحریم ها را برداشته بودیم." ۸ ساله که دارید تحریم هارو برمیدارید.. خب نتونستید دیگه.. چرا حالا دیگران رو مقصر میکنید.. #پررویی-نجومی
 • IR ۱۴:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  19 0
  خداروشکر مجلس انقلابی راه خیانت بیشتر شماها به مردم و کشور را بست
 • GB ۱۴:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  17 0
  اگر دنبال ک کدخدا هستید چرا بر ضد شاه تظاهرات کردیم خوب شاه هم کدخدا کدخدا به اندازه شما نبود والا
 • IR ۱۴:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  13 0
  زودتر برو فقط.....
 • IR ۱۴:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  11 0
  ساکت لطفا
 • علی IR ۱۴:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  15 0
  يعني پر رو تر از این آدم، من کسی را ندیدم!!!!! چه قدر..... !!!!!!
 • NL ۱۴:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  10 0
  شما یه توضیحی بده ببینیم المنار یا یکی از شبکه های لبنانی گفته بود که امریکا شرایط شما رو قبول نکرده تضمین به اینکه دولت بعدی امریکا خارج نشه نداده، همینطور چرخه دلار رو هم تحریم کرده. بنا به گفته سخنگوی مجلس چیزی که ارائه می دادن حتی نفت در برابر غذا هم نبوده. از طرفی وقتی واکسن ایرانی تولید شد، تحریمای واکسن و ماسک برداشته شد. با چه منطقی باید حرفت رو قبول کرد؟ دروغگویی کار خوبی نیست یه مقداری رو راست باش.
 • IR ۱۴:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  15 0
  نادان
  • IR ۱۶:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
   9 0
   شیخ باز داره حرف میزنه
 • IR ۱۴:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  10 0
  تو راست میگی ولی دروغگو مشکل داره!!!
 • یوسف IR ۱۴:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  10 0
  آنکس که نداند ونداند که نداند درجهل مرکب ابدالدهر بماند
 • IR ۱۴:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  10 0
  لطفا سکوت کن آقای رو.... اگر قانون مجلس نبود همین ابزار چانه زنی رو هم نداشتید که برید بشینید مذاکره بکنید بی شرم تر از شما به عمرم ندیدم بایدن این تحریم ها زیر دندونش مزه کرده البته حق هم داره اینکه تحریم ها باپرجا بمونند و صنعت هسته ای ما هم در جا بزنه
 • IR ۱۴:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  13 0
  خیلی رو داره
 • IR ۱۴:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  23 0
  بله درسته شیخ! شما کارتون رو درست و دقیق انجام دادید! دقیقا باید همون کاری رو میکردید که کشور 8 سال تمام درجا بزند و حتی به عقب برگردد درحالی که جهان روز به روز پیشرفت میکند!
  • IR ۱۶:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
   13 0
   ازش بپرس شرافت سیری چند!؟
 • IR ۱۴:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  17 0
  توی برجام که مجلس تمام و کمال در خدمت دولت بود پس چراتا قبل از عیدی که شما میفرمایید این همه بلا سر مردم اومد.شیخ نگو توروخدا.کاش کارکرد زبونت هم مثل کارکرد پاهات صفر بود
 • IR ۱۴:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  7 0
  آقای رو...! شعور مردم را دست کم نگیرید. شما 8سال فرصت خدمت به مردم و حل مشکلات کشور را با لفاظی در ارتباط با این برجام بی خاصیت، بر باد دادید و الان به جای اینکه صبح و شام اظهار شرمندگی کنید، دارید با کمال وقاحت، قانون مجلس را بهانه میکنید. واقعا وقاحت هم حدی دارد.
 • IR ۱۴:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  6 0
  فقط برو برو برو به اميد بازخواست و احقاق حق ملت
 • IR ۱۴:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  9 0
  کاش سایه شما زودتر از سر ما کوتاه بشه
 • درنا IR ۱۴:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  5 0
  لعنت به آدمهای دروغگو
 • اسی خطر IR ۱۴:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  8 0
  اینقدر برا خودت نفرین نخر
 • IR ۱۴:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  12 0
  ایشون رییس جمهور امریکاست
 • عماد IR ۱۴:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  5 0
  اگر را با مگر تزویج کردند درآمد کودکی ایکاشکی نام. قرار بود مواظب باشین کلاه سرتون نذارن گذاشتن. قرار بود قیمت بنزین رو اصلاح کنین مثل پت و مت اصلاح کردین. حالا میگین اگر قانون مجلس نبود سه سوته تحریم ها رو برداشته بودیم. مگه قراره از این سوراخ چند بار گزیده بشیم
 • IR ۱۴:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  5 0
  قانون مجلس که به تازگی اعلام شده زمانی که برجام امضا شد و تا چند سال پس از آن که مجلس ورود نکرده و قانونی را اجبار نکرده بود چرا همان موقع تحریم ها را برنداشتی بخاطر اینکه عرضه نداری عمر دولت داره تمام میشه اما هنوز مشکلات یا بعهده دولت قبلی هست یا مجلس و دولت بعدی کمی خجالت بکش از ما نه از بچه های خودت خجالت بکش
 • IR ۱۴:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  10 0
  خدایا دیگه بسه. بسه دیگه خداااااااا . از این فیلسوف نق نقو کی نجات پیدا میکنیم.خدا ما را از دست این کلید شکسته تجات بده. خداااااا
 • IR ۱۴:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  4 0
  بفرص کرونا را ریشه کن میکردی و تحریمها رابرمیداشتی بعد وابستگی به استکبارشرق وغرب زورگو و...را چیکار میکردیم!؟(مگر تحریم را برنداشتی وبنزین را گران گردی ومردم را به کشتار دادی،یادت رفت!؟
 • IR ۱۴:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  3 0
  اگرعمل انقلابی مجلس نبود غرب وامریکا بردولت وملت غالب بودند اینمجلس بود که غرب راکیش ومات کرد وعزت را به ملت بازگردانیدویک بازی تمام باخته رابه برد تبدیل کرد ولی غربزدهگان ازدرک آن عاجزندوبرای شکست خودشان یک مقصر میتراشند تاناتوانی وناکارامدی خودرابپوشانند
 • وطنم US ۱۴:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  19 0
  آقا من نگرانم. یه روانپزشک ایشون رو معاینه کنه. خیلی بیماریشون حاده ...
  • IR ۱۸:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
   3 0
   اين دستش الوده است انتظار داري با ملت چه كنه!!!؟قطعا مشكل داره
 • میثم IR ۱۴:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  8 0
  خدا رحم کرد به کشور، روحانی این یکی را راست گفت، اگر قانون مجلس نبود این باقی مانده هسته ای و موشکی را دو دستی تقدیم می کرد و مأموریت محوله را به سر انجام می رساند و خدا را شکر که مجلس زود دست به کار شد و جلوی خیانت بیشتر را گرفت . وگرنه ایشان با تمام قدرت در صدد انجام مأموریت محوله بود.
 • IR ۱۵:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  12 0
  خسته نشدی برای ۸ سال وعده دادی!!!؟؟
 • IR ۱۵:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  9 0
  خدایا تا کی چرت و پرت این رو تحمل کنیم
 • علی IR ۱۵:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  16 0
  دروغ نگو دروغگو!! دست تو رو شده برامون!! شیخ ساده لوح
 • IR ۱۵:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  13 0
  یکبار قبلا هم بالمره اینکارو کردی تحریم شکن تحریمگر .
 • IR ۱۵:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  11 0
  هیس، سکوت لطفا!
  • BE ۱۷:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
   4 0
   هیس دخترها فریاد نمیزنن خخخخخخ
 • دوست IR ۱۵:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  6 0
  دوستان سلام نفوذی همه جا هست در صندوق کارآفرینی امید استان سمنان رئیس شعبه طرفدار همتی و معاون استان طرفدار رئیسی اما ناگهان طرفدار رئیسی اذیت می کنند و منجر به جابجایی اش می شوند متاسفم
 • IR ۱۵:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  5 0
  غلط کردی. مگه مقام معظم رهبری نفرمود با داروهایی که جواب داده مخالفت نکنید. چرا با طب اسلامی و طب سنتی مخاللفت می کنی؟ خون این همه آدم گردن توست
 • رضا IR ۱۵:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  13 0
  رفع تحریم‌ها به هر قیمتی خواست مردم نیست. اگر قانون مجلس نبود قرارداد ترکمانچای ۲ اتفاق می افتاد. همه چیز رو دادید اما تحریم‌ها بدتر شد
  • BE ۱۶:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
   8 0
   واقعا بی غیرتی میخواد بعد از دوخرابکاری و ترور بیاد اینو بگه
 • IR ۱۵:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  5 0
  تو 8 سال با انواع اقسام امتیاز دادن ها نتونستی تحریم ها رو برداری و ملت رو تو فشار نگه داشتی و صنعت هسته ای رو نابود کردی و کشور رو تا بحران فقر و گرسنگی و نابودی و فروپاشی پیش بردی و حالا مجلس مجلس میکنی.مشکل شما غرب زده ها اینه که آمریکا رو بزک میکنن و زیبا جلوه میدین.آمریکا اگه تحریم وردار بود همون موقع بر میداشت ما هم به تعهداتمون برمیگشتیم .طبق قانون با توجه به بدعهدی آمریکا در نقض برجام و اعمال تحریم های بیشتر اول باید آمریکا تحریم رو ورمیداشت و تعهداتش رو عملی میکرد بعد ما هم برمیگشتیم ولی آمریکا امتیازات دیگه ای چون موشکی و منطقه ای هم میخاست که دولت روحانی اجازه نداشت بده وگرنه دریغ نمیکرد به خاطر همین توافق نشد حالا هی میندازن گردن مجلس.اگه مصوبه مجلس نبود الان به جای تخریب سانتریفیوژ های پیشرفته باید همون اول کار سراغ برد موشک و منطقه میرفتیم.در واقع مجلس دست دولت رو پر و صنعت هسته ای رو احیا کرد ولی این نفوذی های غرب گرا هدفشون رفع تحریم نبود بلکه تسلیم کردن و خلع سلاح و تکمیل پازل دشمن بود.دولت غرب زده ما تو این 8 سال خیانت های زیادی کرد.و اگه افراد انقلابی نبودن الان ایرانی وجود نداشت.شما اوضاع تورم رو ببینید.اگه برجام امضا نمیشد این همه تحریم نمیشدیم ما با اجرای برجام در واقع چراغ اول نقشه دشمن رو روشن کردیم و عضو اول مولفه قدرت یعنی اتمی رو دادیم رفت مس دشمن حریص تر و پر رو تر شد و به اعمال فشار بیشتر برا دستیابی به 2 مولفه دیگر کرد.آمریوا هدفش برداشتن تحریم نبود اصلا مشکل آمریکا با ایران هسته ای نیست مشکل اصلی قدرت علمی ایران و ایدیولژی اسلام و تمدن اسلامی و ظهور یک تمدن جدید با ملیون ها عضو به نام ایرانه.آمریکا دشمن ماست چون 1.ما در بنیان گذار تمدنی مبتنی بر اسلام هستیم که ضد ظلم و یاور مستضعفان و پیرو احکام الهی و خدایی هست.2کشوری ثروتمند از لحاظ معدنی و فسیلی و نخبگان هستیم که خوراک استعمارگران هست3قادریم رهبری جهان اسلام رو به دست بگیریم و جمعیت مسلمانان جهان در سال 2050 از مسیحیان بیشتر شده و پر جمعیت ترین دین میشه و چون ما مستقل و حکومتی بر پایه اسلام داریم و دارای ایدیولژی اسلام هستیم و بر حقیم جهان اسلام ما را الگو قرار خواهند داد و بر علیه استعمار با ما متحد میشن.4.جمعیت 85 ملیونی و کارآمد و تمدن ساز با سابقه.
 • شیردل IR ۱۵:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  10 0
  عالم بی عمل که تو رو میگن!
 • IR ۱۵:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  9 0
  مدعیان قانون گریز
 • IR ۱۶:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  4 0
  در مجلس قبل بیست دقیقه ای قانون برجام را بدون اینکه از مفاد ان همه نمایندگان مطلع شوند تایید کردید تمام زحمات دانشمندان با بتن پر وهدر و نابترین انها را بشهادت رساندید واقعا شرم اور است این سخنان. امکانات مادی ومعنوی مملکت را به قیمت کم به تاراج دادید باز زبانتان بلند است ان شا.. در پیش مردم وخدا جواب گو خواهی بود
 • جعفر IR ۱۶:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  13 0
  اگر ترامپ نبود اگر موشک نبود اگر قانون مجلس نبود اگر اگر اگر تو مگه دست ....تو را مردم انتخاب کردند که با وجود اگر کار مملکت را راه بیندازی نه بنشیبنی و کار نکنی
 • مجید IR ۱۶:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  6 0
  یواشکی بگو کسی نشوی. غرب با انتخاب شما به ما خندید. تو فقط برو
 • فردین FR ۱۶:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  9 0
  ای خدا ای فلک ای طبیعت شر آل کلید را هر چه زودتر از سر ملت و کشور ایران کم کن، یارب العالمین یا ارحم العالمین
 • BE ۱۶:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  7 0
  اره خدا می‌دونه ایندفعه چه چیزی ازین ملت استعمار زده میخواستی به حراج بزاری فقط برای آبروی رفته خودت و همفکران در ضمن هشت سال پیش میخواستی تحریم ها رو بردارید. خداییش اونروزی که تو مناظره در نهایت پررویی شیطان رو جای کدخدا جا زدی فکر این حقارت امروزتونو میکردم.
 • BE ۱۶:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  7 0
  خیلی کنترل میخواد آدم بهش بد نگه
 • BE ۱۶:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  5 0
  دوستان ساده نباشیم همه این حرفها در این شرایط همراه با هجمه شبکه های بیگانه اغتشاش در خوزستان همه و همه برای اعمال فشار را پایین و مذاکره از بالا جهت حضور در کابینه جدید است.
 • BE ۱۶:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  8 0
  یاد شیخ الشیوخ.. در سریال سربداران افتادم خخخخخخ
 • IR ۱۶:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  5 0
  روحانی :در زمینه تحریم هم اگر قانون مجلس جلوی ما را نگرفته بود عید نوروز تحریم را برداشته بودیم. بنابراین دولت همه گام‌های خود را برای رفع تحریم برداشت. آقای روحانی 8 سال است که شما شعار برداشتن تحریم را دادیدو بازهم و باز هم !!!!!! کی می خواهی بفهمی که تحریم ها که برداشت نشده است. بلکه دوبرابر هم شده. یا می فهمی و یا خود را به نفهمی زدی بسه دیکه واقعا خجالت داره رو که نیست سنگ پای قزوینه .
 • محمد.قم IR ۱۶:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  7 0
  حاجی گفتی 100روز اول گفتیم باشه... بعد گفتی عید اولین سال کاری گفتیم باشه... بعد گفتی تابستان داغ گفتیم باشه... بعد گفتی مذاکره گفتیم باشه... بعد گفتی برجام امضا بشه گفتیم باشه... بعد گفتی مجلس قبول کنه گفتیم باشه(20دقیقه)... بعد گفتی سند 20:30... بعد گفتی رو موشک چی نوشتن... بعد گفتی FATF... بعد گفتی پالرمو... بعد گفتی این ترامپ دیوونه بره گفتیم باشه... بعد گفتی مجلس نمیذاره... بعد گفتی انتخابات... الانم میگی اگر مجلس نبود تاعید... حاجی خدایی تو باید کارگردان میشدی نه رئیس جمهور، چون هم خوب بلدی مردمو فیلم کنی هم فیلم بازی کنی
 • امیر IR ۱۶:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  6 0
  تحریم ها را برداشته بودیم اگر قانون مجلس نبود لاریجانی قماش تو در بیست دقیقه برجام را تصویب کرد چرا هیچ کاری نتوانستی بکنی تا کی فرافکنی تا کی فتنه تا کی دروغ قطعا این جاسوس انگلیس هست ببین کی گفتم من .
 • IR ۱۷:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  7 0
  بسه دیگه بسه
 • IR ۱۷:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  5 0
  آقای روحانی.........
 • IR ۱۷:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  6 0
  ساکت، تو مثل محمدرضای ملعون خون مردم رو که بهت رای دادن حتی توی شیشه کردی
 • BE ۱۷:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  10 0
  لنگه کفشم پرت به سمت برجامت
 • DK ۱۷:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  3 2
  به مسئولیتش عمل کرده
 • IR ۱۷:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  6 0
  به نام خدا موضوع: درخواست از مجلس برای تصویب قانون راهبردی برای بی اثر سازی تحریم ها سلام علیکم ان شاء الله از این پس باید به جای لغو تحریم، به دنبال بی اثر سازی تحریم باشیم. دیپلماسی عزتمندانه و مقتدرانه گرچه می تواند از فریب خوردن مجدد ما در مذاکرات جلوگیری نموده و جلوی سوء استفاده از بهانه تراشی های دشمنان علیه ما را بگیرد، اما مطمئناً منجر به لغو تمام تحریم ها هم نخواهد شد. دشمنان می خواهند با این بهانه تراشی ها ما را از متن به حاشیه برانند و جلوی پیشرفت ما را بگیرند. باید تمام انرژی کشور در هشت سال آینده صرف مقاوم سازی اقتصاد از درون گردد. لذا در امتداد قانون خوب اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران؛ لازم است: 1- قانون تعلیق مذاکرات و خروج موقت و دائم از برجام با برنامه ی زمانی مشخص شده در آن به عنوان یک اهرم فشار بر دشمن به دلیل عدم لغو تمام تحریم ها تصویب گردد. اما به موازات آن: 2- قانون بسیار مهم اقدام راهبردی برای بی اثر سازی تحریم ها هم باید تهیه و تصویب گردد و دولت جدید تمام همت خود را برای اجرای آن به کار بگیرد. نکته ی مهم این است که این قانون هم اهرم فشار به مراتب بزرگتری بر دشمن ایجاد خواهد کرد، و اتفاقاً برای اینکه ما را از رسیدن به این هدف باز دارند احتمال این وجود دارد که تحریم ها را تعلیق کنند و البته حتی اگر آن ها تحریم ها را هم تعلیق کنند ما باز باید به طور جدی دنبال بی اثر سازی تحریم ها باشیم؛ چرا که تعلیق تحریم ها همیشه موقت و برای نیازمند کردن ماست.
 • IR ۱۷:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  6 0
  این نمکدان تمام نمیشه دق کردیم بابا نمی خواهد سوگند تحلیف رییسی شروع کن خفه شدیم
 • IR ۱۸:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  2 0
  برای قانون اساسی کشورمان جای دادگاه قانون اساسی خالی است و بشدت احساس می شود - تقابل رئیس جمهور با قانون مجلس از مصادیق افعال مجرمانه رئیس جمهور است و بایستی محاکمه شود
 • محمدایوب IR ۱۸:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  3 0
  مردم قدرشناس باشید. رسانه ملی معرفت داشته. باش فیلم لغو تحریمها که شیخ فریاد زد تحریمها بالمره لغو شد واخوندی با نمایندگان اصلاح طلب با هواپیما سلفی گرفتن. ورییس جمهور درروز تعطیل اعلام کرد هزاران ال سی باز شد وسرمایه گذاران خارجی هجوم آوردند. که تعدادی زیزدست وپا ماندند زنگنه کلیه کارهای نفتی در عسلویه از سپاه گرفت. حالا این دروغگو میگه. اگه مجلس میذاشت 6ماه قبل تحریمها لغو میشد دادش کجای کاری عمو تحریمها لغو شده بود خبرنداری. فیلم روببین یادت بیاد.
 • ایرانی IR ۱۸:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  1 0
  تنهاعضوت که خوب کارمیکنه فکته وازخصائل هم کذاب بودنت؟!اخه دم خروس باور کنیم یا قسم دروغته؟الان مسائل خوزستان ناشی ازاین ول وبلبلی که میگی؟!امیدکه تووحامیانت بازخواست بشین
 • امیرو IR ۱۸:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  2 0
  لطفا این جمله تاریخی رئیس جمهور را 5 بار بنویسید:.....دولت در زمینه مهارکرونا و رفع تحریم به مسئولیت خود عمل کرد!.....دولت در زمینه مهارکرونا و رفع تحریم به مسئولیت خود عمل کرد!......دولت در زمینه مهارکرونا و رفع تحریم به مسئولیت خود عمل کرد!......دولت در زمینه مهارکرونا و رفع تحریم به مسئولیت خود عمل کرد!.....دولت در زمینه مهارکرونا و رفع تحریم به مسئولیت خود عمل کرد!.......حالا تا میتوانید بخندید.
 • IR ۲۰:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  3 0
  دروغگو.
 • IR ۲۰:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  2 0
  پاشو.. آخر خطه. حالا تو موندی و خدا. حرف زدن رو بس کن که با مردمی نجیب بد کردی. بد فردی بودی برای مدیریت این بلاد. مردم برای ۱۱ مرداد روز رفتنت لحظه شماری می‌کنند. پاشو برو فقط.
 • IR ۲۱:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  3 0
  تو ۸ سال وقت داشتی. حالا که دوره تو بسر آمده دوباره وعده سر خرمن می دی. مگه چهارسال قبل نگفتی همه تحریمها باالمره برداشته شد‌ مگه شما نگفتید تعهدات آمریکا هیچ ارتباطی با جمهوری خواه و دموکرات نداره. اگر مجلس و نیروهای انقلابی نبودند که موشکی و نفوذ منطقه ای کشور را هم مثل هسته ای به باد داده بودید. درود بر آقای زاکانی و جمله تاریخی ایشان. پرروهای نجومی. واقعا که شما پرروهای نجومی هستید.
 • سیدعلی IR ۲۱:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  3 0
  بازهم یک اگر نبود دیگر به ،اگر نبودهای ایشان اضافه شد اگه ترامپ نبود اگه مصوبه مجلس نبود اگه.....نبود و.....
 • وطنم IR ۲۲:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  5 0
  هیچ سایتی چه داخلی و چه خارجی تاحالا ندیدم که وقت بذاره و اکثر کامنتها رو تایید کنه. ولی مشرق این کار رو (چه برای اجاره نشین های آلبانی چه برای ربعی ها چه برای بقیه دشمنان و صد البته برای هموطنان عزیزم) تا به حال انجام داده و میده. اینجور آزادی بیان رو تاریخ به خودش ندیده. سایت های اروپایی و آمریکایی فقط قمپز. به همین خاطر هستش که اکثر خارجیها هم میان اینجا کامنت میذارند تا خودشون رو خالی کنن ...
  • نیما IR ۲۳:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
   2 0
   دقیقاً. بنده هم از این جهت خیلی ناراحتم.!
 • احمد IR ۲۲:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  2 0
  آقای روحانی و وزیر نفت (زنگنه) نگفتن که وقتی توان داخلی موجود است، چرا از همان ابتدای کار به سراغ شرکتهایی مثل فولاد اکسین و مبارکه و ... نرفتند و تازه بعد از اینکه طرف خارجی (شرکت فولادسازی چینی) زیر تعهداتش زد، یاد شرکتهای داخلی افتادن!!؟؟؟ و همین مسئله باعث ایجاد تاخیر در آغاز و پایان این پروژه عظیم ملی شد
 • IR ۲۲:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  2 0
  عقل که نباشد جان در عذاب است.
 • IR ۲۲:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  3 0
  باز این حرف زد.....!
 • IR ۲۲:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  1 0
  حرفات همیشه مثل خیالت راحت گفتن بهروز توسریال دودکش 2.لعنت بر هرچی...!
 • IR ۲۳:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  4 0
  لطفا یه ثانیه شمار تا ۱۳ مرداد تو سایتتون بذارین!
 • ایران مثل لیبی کرده بودی DE ۲۳:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  3 0
  بله مجلس نبود تا حالا ایران مستعمره کرده بودی و حتما ایران مثل لیبی کرده بودی
 • جوان IR ۲۳:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  2 0
  اگر را با مگر تزویج کردند از ایشان بچه آمد کاشکی نام.یا به قول شاعر در اگر نتوان نشستن.عمو جمع کن این بساطو.8سال فرصت داشتید قبلشم که همه کاره امنیت ملی بودی.برو بابا
 • پیرمرد IR ۲۳:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  2 0
  این بشر کی باطریش تمام میشه راحت شیم.
 • علی IR ۰۰:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
  2 0
  بقول آقای سلیمی هفت‌سال‌و‌نیم عاجز و ناتوان بودن و هیچ کاری نتونستن بکنن، حالا این عجز و ذلت رو میندازن گردن مجلس و مصوبه 5-6 ماه پیش!!! خدایی پیغمبری نه حیا دارن و نه میفهمن شرم چیه!!!!
 • حامو IR ۰۰:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
  1 0
  یکی نیست به این بابا بگه تو به این مجلس بخاطر اهمالش در عدم عزلت مدیونی. باید ممنونش باشی که مجلس اجازه داد این یکسال و خرده ای جولان بدی و تپه های باقیمونده رو هم مورد عنایت قرار بدی هرچی میکشیم از مجلسیان سست عنصرست نه پرزیدنت سیب زمینی!
 • IR ۰۰:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
  2 0
  اگه قانون مجلس نبود، اگه ترامپ نبود، اگه کرونا نبود، اگه دولت قبل نبود، اگه اختیارات رهبری هم مال من بود، اگه آزمایش موشکی نبود، اگه مرد میدان زیر دست ما بود... ال میشد و بل !!! نه آقای روحانی مسئله تو اینا نیست صریحا حرف دلت رو بگم اگه پشت گوش تمام ملت مخملی بود کار تو درست میشد!!!! که الحمدلله نیست پس یه جمله بشت میگم ساکت شو می‌دونی یعنی چی؟؟؟؟
 • DE ۰۰:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
  2 0
  زرشک
 • IR ۰۱:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
  1 0
  هیس!!!
 • IR ۰۷:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
  1 0
  بی خجالت
 • IR ۰۷:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
  0 0
  با تمام گندایی که زدی میری تو وی آی پی ایران و کسی جرات نمیکنه بهت چپ نگاه کنه ذخیره نظام
 • محمد IR ۰۹:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
  1 0
  همش حرف حرف............................. ................................... ................................. .................................... ................................... ................................... ......................................
 • US ۰۹:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
  0 1
  جناب دکتر درحدتواناییش خدمت کرده.اینقدر نا شکر نباشید. المامور معذور.
  • IR ۱۰:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
   0 0
   خیلی....!!!
  • IR ۱۳:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
   0 0
   ...؟!
 • IR ۱۰:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
  1 0
  این مجلس چقدر بیش فعاله دوسال نشده که تشکیل گردیده ولی بیش از 8 سال است که جلوی برداشتن تحریمها را گرفته !!!
  • نیما IR ۱۰:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
   0 0
   توهین نکن.! این مجلس یکی از بهترین وخدومترین مجالس بعد از انقلاب اسلامی است.
  • IR ۱۳:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
   0 0
   توهین نکن.
 • محمدرضا IR ۱۲:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
  0 0
  ساکت لطفا
 • IR ۱۵:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
  1 0
  به شعور مردم احترام بگذار.بی .....شما. در زمان اوباما گفتید تحریم بر داشته شد.
 • IR ۱۶:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
  0 0
  اقای رو.... همان احمد قوام قانون گریز است . که مصدق زد تودهنش . بامصوبه مجلس .
 • IR ۱۶:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
  0 0
  ....!!!؟؟؟
 • IR ۱۶:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
  1 0
  روحانی واقعا چرا اینهمه ظلم.؟!
 • DE ۱۹:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
  2 0
  دولت در زمینه مهارکرونا به مسئولیت خود عمل کرد و کرونا را فرستاد پیک نیک متاسفانه مردم هم رفتند پیک نیک دنبال کرونا . و اما مبحث شیرین و کشدار تحریمها . دولت 8 ساله داره در زمین دشمن بازی میکنه منظور دولت 8 ساله در زمینه تحریمها دشمن را داره راضی میکنه ولی مجلس راضی نمیشه . ما گفتیم هرچه دشمن خواست امضاء کنیم بریم شرش رو بکنیم مجلس میگه قرارداد ترکمنچای نمیخواهیم.
 • س م ح IR ۱۹:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
  3 0
  سکوت کن
 • IR ۲۰:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
  2 2
  مگر یکبار برجام را مصا نکردی وتمام صنایع اتمی را بتن،پلمپ کردی وبقول خودت تحریمها شروع به برداشتن شد وقیمتها خیلی چیزها کاهش وراکدماند ورکود عیر تورمی ایحاد شد!؟حالا دوباره منطورت چیه!؟
 • نیما IR ۲۱:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
  1 0
  خوبه خودت هم میگی اگر قانون مجلس نبود. آره دیگه قانون نبود ونباشد که خدا میدونه الان وضعیت کشور چطوری بود.!
 • محمود IR ۲۳:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
  1 0
  اگر عدالت و قانون هست باید دولت باز خواست شود... اینطوری میفهمیم هنوز عدالت هست
 • IR ۰۰:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۲
  2 0
  دروغ که مالیات نداره.!
 • IR ۰۳:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۲
  0 0
  باور فرمودیم.... و با گوشت و پوست و استخوان درک کردیم که خوب عمل کردید
 • US ۲۱:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۲
  0 0
  چند سال وقت داشتی که با آمریکا به توافق برسی حالاقانون مجلس رو ایراد میگیری؟ تو اگر این کاره بودی جلوتر به توافق میرسیدید و تحریمها رو لغو میکردید
 • ایرانی US ۰۵:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
  1 0
  ماموریت این  قدام به تخریب دست آورد های علمی ودفاعی حاصل سالها کوشش دانشمندان این سرزمین اهورائی که خار چشم استعمار و میراث خوار استعمار و وابستگان آنان بود  دوم - اقدام به تاراج داراییهای نقدینگی کشور ،حراج و از کار انداختن صنایع ملی بمنظور ایجادبیکاری ، غارت اموال عمومی و اعمال سیاست‌های ارزی دیکته شده اربابش برای  گران کردن کالاهای مصرفی و ایجاد تورم حد اکثری با هدف ایجاد نارضایتی  عمومی و  سوم- اعمال سیاست‌های نادرست توجیه ناپزیر بمنًظور  فراهم آوردن آشوب عمومی‌ و فروپاشی بوده و هنوز کوشش ميکند در چند صباح باقی مانده این ماموریت را انجام دهد.خشکاندن خوزستان بخش از ماموریتش بوده.
 • حجت IR ۱۷:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۶
  0 0
  اینکه نصف مملکتو بدی بره تا یه آبنبات بدن دستت رو که پهلوی و قجرو هر فردی هم بلده آخه .....
 • IR ۱۱:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۸
  2 0
  من اصلاح طلبم ولی برو زود برو اصلاح طلبها از ادم دروغگو و بی دست و پا خوششون نمیاد طی 8 سال اجناس 10 برابر گرون شد
 • IR ۱۴:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۹
  0 0
  دروغگو دشمن خدا و بشریت است.
 • IR ۱۴:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۹
  0 0
  کاش دروغ کرونا بود.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس