رهبر انقلاب - نمایه

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی به مسلمانان جهان به‌مناسبت ایام حج، استمرار حسرت دلهای مشتاق از حضور در ضیافت بیت‌الله را امتحانی گذرا خواندند.

به گزارش مشرق، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی به مسلمانان جهان به‌مناسبت ایام حج، استمرار حسرت دلهای مشتاق از حضور در ضیافت بیت‌الله را امتحانی گذرا خواندند و با تأکید بر لزوم کمرنگ نشدن پیام‌های حج، مقاومت در برابر قدرتهای متجاوز به‌ویژه آمریکا را از جمله این پیام‌های متعالی دانستند.

ایشان ضمن اشاره به مشکلات و ناگواری‌های دنیای اسلام، سربرافراشتن عناصر مقاومت و بیداری بخصوص در فلسطین، یمن و عراق را از واقعیت‌های امیدآفرین منطقه خواندند و تأکید کردند: وعده صادق الهی، نصرت مجاهدان است و نخستین اثر این مجاهدت، بازداشتن آمریکا و دیگر زورگویان از دخالت و شرارت در کشورهای اسلامی است.

«مقاومت»؛ راه جبران عقب ماندگی کشورهای اسلامی/ کل منطقه اسلامی؛ میدان سربرافراشتن مقاومت در مقابل شرارت‌های آمریکا و همراهانش است

متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

والحمدلله ربّ العالمین و صلّی الله علی محمّد و آله الطّاهرین و صحبه المنتجبین و مَن تَبِعهم بِاحسان الی یوم الدّین.

برادران و خواهران مسلمان در سراسر جهان!

امسال نیز امّت اسلامی از نعمت عظیم حج محروم ماندند و دلهای مشتاق، با آه و افسوس، ضیافت در خانه‌ی محترمی را که خدای حکیم و رحیم برای مردم بنا نهاده است، از دست دادند.

این دوّمین سال است که موسم شادمانی و بهجت معنوی حج، به موسم فراق و حسرت تبدیل میشود و بلای بیماری همه‌گیر، و شاید نیز بلای سیاستهای حاکم بر حرم شریف، چشم مشتاق مؤمنان را از مشاهده‌ی نماد وحدت و عظمت و معنویّت امّت اسلامی محروم میسازد و این قلّه‌ی پُرشکوه و سرافراز را با ابر و غبار میپوشاند.

این امتحانی همچون دیگر امتحانهای گذرای تاریخ امّت اسلامی است که میتواند فردایی تابناک در پی داشته باشد؛ مهم آن است که حج در شاکله‌ی حقیقی‌اش، در دل و جان آحاد مسلمانان زنده بماند و اکنون که کالبد مناسکیِ آن موقّتاً حضور ندارد، پیام متعالی آن کمرنگ نشود.

حج، عبادتی پُر رمز و راز است. ساخت و ترکیب زیبای حرکت و سکون در آن، سازنده‌ی هویّت فرد مسلمان و جامعه‌ی مسلمان و نمایش‌دهنده‌ی زیبایی‌های آن در چشم جهانیان است. از سویی دلهای آحاد بندگان را با ذکر و خشوع و تضرّع، عروج معنوی میبخشد و به خدا نزدیک میکند، و از سویی با پوشش و پویش یکسان و حرکات هماهنگ، برادران را که از چهارگوشه‌ی جهان گِرد آمده‌اند، به یکدیگر پیوند میدهد، و از سویی برترین نماد امّت اسلامی را با همه‌ی مناسک پُرمعنی و رازآلودش در برابر چشم جهانیان میگذارد و عزم و عظمت امّت را به رخ بدخواهان میکِشد.

امسال، حجّ بیتِ معظّم در دسترس نیست ولی توجّه به ربّ‌البیت و ذکر و خشوع و تضرّع و استغفار در دسترس است؛ حضور در عرفات میسّر نیست امّا دعا و مناجاتِ معرفت‌افزا در روز عرفه میسّر است؛ رَمی شیطان در منیٰ ممکن نیست امّا دفع و طرد شیاطین قدرت‌طلب در همه جا ممکن است؛ حضور یکپارچه‌ی بدنها در گِرد کعبه فراهم نیست امّا حضور یکپارچه‌ی دلها بر گِرد آیات روشن قرآن کریم و اعتصام به حبل‌الله وظیفه‌ی همیشگی است.

ما پیروان اسلام که امروز از جمعیّت عظیم، سرزمین گسترده، ثروتهای طبیعی بی‌شمار، و ملّتهای زنده و بیدار برخورداریم، باید با داشته‌ها و ممکنهای خود، آینده را رقم بزنیم. ملّتهای مسلمان در ۱۵۰ سال اخیر، نقشی در سرنوشت کشورها و دولتهای خود نداشته و به جز استثناهای معدود، یکسره با سیاست دولتهای متجاوز غربی مدیریّت شده و دستخوش طمع‌ورزی و دخالت و شرارت آنها بوده‌اند. عقب‌ماندگیِ علمی و وابستگی سیاسیِ امروزِ بسیاری از کشورها محصول آن انفعال و بی‌کفایتی است. ملّتهای ما، جوانان ما، دانشمندان ما، علمای دینی و روشنفکران مدنی ما، سیاست‌ورزان و احزاب و جمعیّت‌های ما، امروز باید آن گذشته‌ی بی‌افتخار و شرم‌آور را جبران کنند؛ باید بِایستند و در برابر زورگویی و دخالت و شرارت قدرتهای غربی «مقاومت» کنند.

همه‌ی سخنِ جمهوری اسلامی ایران که دنیای استکبار را نگران و خشمگین کرده است، دعوت به این مقاومت است: مقاومت در برابر دخالت و شرارت آمریکا و دیگر قدرتهای متجاوز و به دست گرفتنِ سررشته‌ی آینده‌ی دنیای اسلام با تکیه بر معارف اسلامی.

طبیعتاً آمریکا و همراهانش در برابر عنوان «مقاومت» دچار حسّاسیّتند و به انواع دشمنی با «جبهه‌ی مقاومت اسلامی» کمر بسته‌اند. همراهی برخی از دولتهای منطقه با آنان نیز واقعیّت تلخی در جهت تداوم آن شرارتها است.

صراط مستقیمی که مناسک حج -سعی و طواف و عرفات و جمرات- و شعائر و شُکوه و وحدت حج به ما نشان میدهد، توکّل به خدا و توجّه به قدرت لایزال الهی، و اعتماد به نفْسِ ملّی، و اعتقاد به تلاش و مجاهدت، و عزم راسخ بر حرکت، و امید وافر به پیروزی است.

واقعیّات صحنه در منطقه‌ی اسلامی بر این امید می‌افزاید و آن عزم را تقویت میکند. از سویی ناگواری‌های دنیای اسلام، عقب‌ماندگی‌های علمی و وابستگی‌های سیاسی و نابسامانی‌های اقتصادی و اجتماعی، ما را در برابر وظیفه‌ای بزرگ و مجاهدتی خستگی‌ناپذیر قرار میدهد؛ فلسطین مغصوب، ما را به یاری میطلبد؛ یَمن مظلوم و خون‌آلود دلها را به درد می‌آورد؛ مصائب افغانستان همه را نگران میسازد؛ حوادث تلخ در عراق و سوریه و لبنان و برخی دیگر از کشورهای مسلمان که دست شرارت و دخالت آمریکا و یارانش در آن مشهود است، غیرت و همّت جوانان را برمی‌انگیزد، و از سوی دیگر، سر برافراشتنِ عناصر مقاومت در همه‌ی این خطّه‌ی حسّاس، و بیداری ملّتها، و انگیزش نسل جوان و پُرنشاط، دلها را لبریز از امید میکند؛ فلسطین در همه‌ی بخش‌های خود «شمشیر قدس» را از نیام بیرون میکشد؛ قدس و غزّه و کرانه و سرزمین‌های ۴۸ (۱) و اردوگاه‌ها همه برمیخیزند و در طیّ دوازده روز بینی متجاوز را به خاک میمالند؛ یَمنِ محصور و تنها، هفت سال جنگ و جنایت و مظلوم‌کشیِ دشمن شرور و قسیّ‌القلب را تاب می‌آورد و با وجود قحط غذا و دارو و امکانات زیستی، تسلیم زورگویان نمیشود و آنها را با اقتدار و ابتکار خود سراسیمه میکند؛ در عراق، عناصر مقاومت با زبان رسا و صریح، آمریکای اشغالگر و داعش دست‌نشانده‌ی آن را به عقب میرانند و عزم راسخ خود بر مقابله با هر نوع دخالت و شرارت از سوی آمریکا و همراهانش را بی‌لکنت ابراز میدارند.

تلاش تبلیغاتی آمریکاییان برای تحریف عزم و خواسته و عمل جوانان غیور و عناصر «مقاومت» در عراق و سوریه و لبنان و دیگر کشورها، و منتسب کردن آن به ایران یا هر مرجع دیگر، توهین به آن جوانان شجاع و بیدار، و ناشی از عدم فهم و درک درست آمریکایی‌ها از ملّتهای این منطقه است.

همین درک غلط موجب شد که آمریکا در افغانستان تحقیر شود، و پس از آن ورود پُر سر و صدا در بیست سال پیش، و پس از به کار بردن سلاح و بمب و آتش در برابر مردم بی‌دفاع و غیر نظامی، خود را در باتلاق حس کند و نیرو و ابزار نظامی خود را از آن بیرون بَرَد. البتّه ملّت بیدار افغان باید مراقب ابزارهای اطّلاعاتی و سلاحهای جنگ نرم آمریکا در کشورش باشد و هشیارانه در برابر آن بِایستد.

ملّتهای منطقه نشان داده‌اند که بیدار و هشیارند و راه و رویکرد آنان از برخی دولتها که برای راضی نگه داشتن آمریکا حتّی به خواسته‌ی او در مسئله‌ی حیاتی فلسطین تن میدهند، جدا است؛ دولتهایی که با رژیم غاصب صهیونیست، آشکار و پنهان، نَرد دوستی میبازند، یعنی حقّ ملّت فلسطین را در میهن تاریخی‌اش انکار میکنند. این، دستبرد به سرمایه‌ی فلسطینی‌ها است. آنها به تاراج سرمایه‌های طبیعی کشورهای خود بسنده نکردند و اکنون سرمایه‌ی ملّت فلسطین را تاراج میکنند.

برادران و خواهران!

منطقه‌ی ما و حوادث سریع و گوناگون آن، نمایشگاه درسها و عبرتها است؛ از سویی قدرتِ ناشی از مجاهدت و مقاومت در برابر زورگوی متجاوز، و از سویی ذلّت ناشی از تسلیم و اظهار ضعف و تحمّل تحمیل‌های او.

وعده‌ی صادق الهی، نصرت مجاهدان راه خدا است: اِن تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکُم وَ یُثَبِّت اَقدامَکُم.(۲)  نخستین اثر این مجاهدت، بازداشتن آمریکا و دیگر زورگویان بین‌المللی از دخالت و شرارت در کشورهای اسلامی است، ان‌شاءالله.

از خداوند متعال نصرت ملّتهای مسلمان را مسئلت میکنم و به حضرت بقیّةالله (ارواحنا فداه) درود میفرستم و علوّ درجات امام خمینیِ عظیم‌الشّأن و شهدای بزرگوار را از خدا میطلبم.

والسّلام علی عباد الله الصّالحین

سیّدعلی خامنه‌ای         

۲۶ تیر ۱۴۰۰             

۶ ذی‌الحجّه ۱۴۴۲         

۱) بخشی از سرزمین فلسطین که قبل از سال ۱۹۴۸ تحت حمایت دولت بریتانیا به اشغال نیروهای صهیونیست درآمده بود و پس از اعلام موجودیّت این رژیم به عنوان خاک رژیم صهیونیستی به حساب‌ آمد.

۲) سوره‌ی محمّد، بخشی از آیه‌ی ۷؛ «... اگر خدا را یاری کنید، یاریتان میکند و گامهایتان را استوار میدارد.»

منبع: khamenei.ir

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 64
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 39
 • .... IR ۱۰:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
  26 46
  درود بر رهبر
  • راه آسان IR ۱۷:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
   9 23
   سلام بر رهبر باخرد انقلاب اسلامی، رهبرا «مقاومت»؛ راه جبران عقب ماندگی کشورهای اسلامی است و راه‌اندازی و گسترش تعاونیها راه حل غلبه بر مشکلات اقتصادی در ایران است. دولت باید بنگاه های اقتصادی اعم از کارگاه ها و کارخانه های بزرگ را با سرمایه مردم و نظارت خود ایجاد و راه اندازی نماید بنده حساب کرده ام که دولت حدود فقط 2و نیم میلیون نفر کارمند دارد و با فرض این که هر کارمندی فقط در ماه بتواند یک میلیون تومان پس انداز کند مجموع آن میشه 2و نیم تریلیون و در سال 30 تریلیون تومان فقط از بخش کارمندان ایا پول کمی است؟ سایر مردم عزیز هم اعم از کارگران، کشاورزان، تجار و غیره هستند...با این روش همه ایرانیان صاحب کارگاه و کارخانه می شوند..علاوه بر این باید جلوی واردات محصولات غیرضروری مثل سنگ پا و اقلامی از این قبیل که در دولت یازدهم و دوازدهم به وفور وارد میشد گرفته شود که این هم خود بر منابع ارزی ما اثر مثبت خواهد گذاشت به توفیق خداوند و همت دولت و مساعدت و یاری ملت عزیز ایران؛ و نباید گذاشت تجربه تلخ بورس در دولت دوازدهم تکرار شود چرا که مردم اعتماد کردند اما دولت سوء استفاده کرد و پولهای مردم را بالا کشید
 • پری IR ۱۰:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
  19 45
  فدای رهبرم
  • IR ۱۴:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
   37 11
   راست میگی بیا جنوب برای ملت خدمت کن
  • IR ۱۶:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
   11 31
   فدای رهبرم.
 • رضا پویان IR ۱۰:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
  17 41
  جانم فدایت آقاجان .طول عمرباعزت وبابرکت .ماشاءالله لاحول ولاقوه الا بالله
 • IR ۱۱:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
  14 38
  سلام ودرودخدا بر رهبر عزیزمان امام خامنه ای.
 • IR ۱۱:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
  40 8
  چرا مشرق هیچ خبری از اوضاع جنوب نمیده؟!
  • IR ۱۴:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
   6 14
   دنبال خبری؟
  • IR ۱۷:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
   4 11
   خبر داده نشنیدی ؟؟؟
  • IR ۰۱:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۹
   1 2
   محال از اوضاع تلخ وناراحت کننده جنوب مشرق خبر نداده باشه.!
 • IR ۱۱:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
  21 34
  آمریکا دوست ماست نه دشمن حالا دولت شون سیاست ضد ایرانی داره چرا خودمون رو از پیشرفت آن کشور محروم کنیم
  • محمد علی IR ۱۴:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
   17 16
   کی گفته آمریکا دوست ماست.؟! آمریکا دشمن اصلی ماست.!!!
  • IR ۱۶:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
   6 6
   یکی شونه های این دوستمون رو که میگه آمریکا دوستمونه بگیره کمکش کنه سرشو از برف بیار بیرون. کجایییییییییییییییی
  • IR ۱۷:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
   5 3
   شاید منظور جناب ۱۱:۲۹ این بود که ملت آمریکا با ما دوست هستند که خب منم در این بار با ایشون هم نظرم ولی اگر کسی بگه دولت آمریکا دوست ماست در اشتباهه ما که یک کشوریم آمزیکا بجز خودش به هیچ کدام از ۲۰۹ کشور دیگر جهان فکر نمیکنه
 • مهدی مختاری IR ۱۱:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
  12 23
  هر چیزی بها و دستاوردی داره. بهای مقاومت سختی و تحمل رنجهای تحمیلی است و البته دستاوردش، حفظ عزت و استقلال و آزادی از بردگی استکبار است. اما بهای عدم مقاومت، حقارت و بردگی و مستعمره بودن همه چیز و البته دستاورد آنچنانی نداره
  • IR ۱۴:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
   19 4
   بله اگر همه در این مقاومت شرکت کنند نه اینکه من نان برای بچه ام نداشته باشم ولی بعضی ها ماشین ۵ میلیاردی و جشن تولد در اروپا داشته باشند
  • مرتضی IR ۱۵:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
   19 3
   هرچیزی بهایی دارد درست .بهای این سختی ها را در کشور ما فقط مردم می دهند مسولان مملکت در رفاه و آسایش هستند
  • IR ۱۴:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۹
   0 2
   خب باید مسولان درستکار انتخاب بشن
 • مردم IR ۱۳:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
  13 33
  ما مقاومت میکنیم آقاجان
 • IR ۱۳:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
  31 11
  مقاومت به چه بها
  • مهدی IR ۱۴:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
   10 19
   مقاومت تا زمانی که اشراری چون آمریکا در منطقه هستند. وریشه کن شدن شرشان.
  • IR ۱۴:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
   5 9
   به یک هزارم بهای وادادگی و به هزار برابر عایدی بیشتر از تسلیم
  • فاطمه IR ۱۴:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
   5 11
   به بهای کوتاه شدن دست امثال شما از حق مردم
 • IR ۱۳:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
  5 16
  میشود از فکر مان استفاده کنیم و با فریب اروپا و آمریکا در این اوضاع کشور را نجات داد
 • IR ۱۳:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
  13 29
  درود بر رهبر مجاهد دنیای اسلام
 • IR ۱۴:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
  14 27
  لبیک اللهم لبیک.
 • IR ۱۴:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
  12 26
  لبیک یا امام خامنه ای.
 • IR ۱۵:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
  6 24
  آقا جان سلام درود و لبیک. لبیک گوی شما امروز در خط مقدم اقتصاد و دانش و کمک به مردم مستضعف گمنام جهاد میکنند
 • محمد علی IR ۱۵:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
  11 26
  جانم فدای رهبر عزیزمان امام خامنه ای.
  • محمد علی IR ۱۶:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
   10 26
   من در عمل هم فدای رهبرم
  • IR ۱۶:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
   12 19
   جانم فدای رهبر عزیزمان امام خامنه ای.
  • IR ۱۶:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
   8 17
   روحی له الفداء.
 • فدایی سید علی IR ۱۶:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
  10 26
  فدایی رهبرم
  • مهدی مختاری IR ۱۶:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
   6 21
   عشق است آقا
 • عاشق سید علی IR ۱۶:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
  10 22
  عاشق رهبرم
 • واو IR ۱۶:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
  7 21
  مقاومت رمز پیروزی
 • NL ۱۶:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
  6 25
  لعنت خدا و فرشتگان بر دشمنان رهبر عزیز ایران و آزادگان جهان و بر دشمنان مومنین و حقیقت طلبان.برکات الهی در راه است...ان‌شاءالله
 • IR ۱۷:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
  5 15
  بنازم اقا... درد و برات بخوره تو سر منافقین
 • فاطمه IR ۱۸:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
  3 15
  درود بر مقاومت و زیربار ذلت نرفتن
 • IR ۱۹:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
  1 10
  ای رهبر فرزانه-واقعا دیگه چه کسی هست که قبول نداشته باشه دربرابر استکبار شرق وغرب اشعالگران وفاسدان وطالمان منطقه باید مقاومت کرد ولی موصوع اینه که اغلب خودیها کارکنان ومسیولین قدیم وجدید با خاندانشان اصلا نمیدونند مقاومت چیه
 • مهدی DE ۲۰:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
  2 12
  مقاومت عامل عزت و پیروزی
 • IR ۲۰:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
  1 9
  ای رهبر فرزانه لبیک:ولی باید یک قانونی تصویب شود،همه(مردم،کارکنان،مسیولین،شرکتها،پیمانکاران،امتیازیها،کارخانجات دارها،نجومیبگیرها،ژنهای برتر،اقازاده،اقاها،خاندانشان،بیکارها،بیگارها،کم درامدها...)همه وهنه حداقل حقوق،مزایا وانواع امتیاز برابر بگیرندودارای شرایط آب برق گاز مسکن خودرو ..‌برابر باشند باید تمام اموال وداراییهای منقول وغیر منقول دراقصی نقاط ایران وفرنگ وبیت المال واموال دولتی شرکتها اشتعال،مالیات،عوارص،معادن،منابع،بهره مالکانه،بیمه..بین همه به یک نسبت مساوی تقسیم شود
  • IR ۲۰:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
   0 3
   هرکسی هرمسئولی وهر خودی هم برای اسلام انقلاب مردم وکشور بیشتر خدمت کرد،اجرش با خداوند متعال هست-اینطوری قطعا میشه مقاومت جانانه کرد ودماغ استکباراشعالگر فاسد وطالم را به گل مالید
 • CA ۲۰:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
  0 16
  یک مصاحبه با سردار نقدی و خاطراتشان از قرارگاه کربلا لطفا بگیرید
 • .... IR ۲۰:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
  2 19
  مرگ بر ضد ولایت فقیه
 • محمد علی IR ۲۳:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
  2 13
  فدایی داری. حضرت ماه.
 • مهدی IR ۰۰:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۹
  1 7
  درود خدا بر حضرت عشق.
 • IR ۰۰:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۹
  9 2
  ته این مقاومت و اقتصاد مقاومتی قراراه چی بشه؟
  • IR ۱۰:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۹
   1 7
   قراره مملکت آباد بشه.
 • IR ۰۰:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۹
  1 8
  عشق ما سید علی جان.
 • IR ۰۰:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۹
  0 5
  به نظر میاد مقاومت اول ما در این 8 سال اخیر مقاومت در برابر عملکرد مخرب دولت تدبیر و ناامید نشدن از انقلاب با وجود مشکلات بود. و مقاومت بعدی همراهی با مقاومت در منظقه
 • جوان انقلابی IR ۰۰:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۹
  0 3
  چرا اصلاح طلبان به واکسن داخلی اعتماد ندارند؟ ابطحی بین واکسن داخلی و خارجی، واکسن خارجی را انتخاب کرده
  • IR ۰۴:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۹
   0 2
   اصلاحات کلا به خارج اعتقاد دارند نه فقط واکسن...!
 • IR ۰۰:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۹
  1 10
  آقا جان از تو به یک اشارت از ما به سر دویدن...........
 • شهین عالی IR ۱۱:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۹
  0 8
  رهنمودهای رهبر خون تازه ای در پیکر جهان اسلام است و جانهای مسلمانان از هم جدا نیست . زنده باد امام خامنه ای . و درود بر مجاهدان اسلام سربازان امام زمان عج ا..
 • IR ۰۱:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۰
  0 3
  دولت رو..... سعی در شکستن مقاومت داخلی و خارجی ایران دارد.
 • IR ۰۱:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۰
  0 6
  اگر محور مقاومت اتحاد داشته باشند همه شون پیشرفت خواهند کرد
 • IR ۰۰:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
  4 0
  ولی محبوب ترین چهره چه ما دوست داشته باشیم چه نه حضرت ایت اله دکتر محمد خاتمی اصلاحات است 8995
 • ضد خاندان پالانی US ۱۱:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
  0 0
  ما مقاومت میکنیم و پوزه ی استکبار جهانی آمریکا انگلیس و اسراییل را به خاک می زنیم ان شالله
 • شاهین US ۱۱:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
  0 0
  اسراییل عمرت تمومه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس