کد خبر 1246637
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۸
ژاپن

اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز پیش بینی کردند که صادرات ژاپن در ماه ژوئن جهش کرده و تورم با رشد اندکی روبرو شده باشد.

به گزارش مشرق به نقل از رویترز، اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز پیش بینی کردند صادرات ژاپن در ماه ژوئن جهش کرده باشد و تورم با رشد اندکی روبرو شده باشد.

اقتصاددانان پیش‌بینی کردند صادرات ژاپن تحت تأثیر رشد تقاضای جهانی برای کالاهای بخش ماشین‌آلات و تکنولوژی، در ماه ژوئن ۴۶.۲ درصد نسبت به سال قبل جهش کرده باشد که این چهارمین رشد ماهانه متوالی دو رقمی آن خواهد بود.

صادرات ژاپن در ماه می ۴۹.۶ درصد جهش کرده بود که این بالاترین رشد ماهانه از آوریل ۱۹۸۰ تا کنون است. صادرات ژاپن در ماه ژوئن سال گذشته با سقوط ۲۶.۲ درصدی روبرو شده بود. یکی از عواملی که باعث شد صادرات ژاپن در ماه‌های اخیر با چنین جهش‌هایی روبرو شود، مقایسه مقادیر صادرات امسال با مقادیر بسیار کمتر صادرات سال گذشته، تحت قرنطینه کرونا، می‌باشد.

اقتصاد ژاپن در بازه ژانویه تا مارس با ۳.۹ درصد آب رفت و احتمالاً در سه ماهه دوم به سختی به رشد دست یافته باشد. پاندمی سرمایه‌گذاری در بخش خدمات ژاپن را مختل کرده بود.

اقتصاددانان معتقدند تورم ژاپن احتمالاً با رشدی جزئی مواجه شده است که این بر چالش‌های بانک مرکزی این کشور برای بالا آوردن تورم و رساندن آن به سطح هدف ۲ درصد تاکید دارد.

نتیجه این نظرسنجی نشان داد که واردات ژاپن در ماه گذشته ۲۹.۰ درصد جهش کرده که به این ترتیب این کشور به مازاد تجاری ۴۶۰ میلیارد ین (معادل ۴.۱۸ میلیارد دلار) دست یافته است.

داده‌های تجاری رسمی ماه ژوئن در ۲۰ جولای منتشر خواهد شد و قبل از انتشار این داده‌ها اقتصاددانان تخمین خود از وضعیت تجاری این کشور را منتشر کرده‌اند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس