کد خبر 1241146
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۳
انگلیس

روزنامه دیلی‌میل گزارش داد که تمام نظامیان انگلیس امروز خاک افغانستان را پس از ۲۰ سال ترک خواهند کرد.

به گزارش مشرق، روزنامه دیلی‌میل گزارش داد که تمام نظامیان انگلیس امروز خاک افغانستان را پس از ۲۰ سال ترک خواهند کرد.

طبق گزارش این روزنامه، ۴۵۰ نظامی و شهروند انگلیس در طول ۲۰ سال حضور این کشور در قالب ماموریت ناتو در افغانستان کشته شدند.

دیلی میل در ادامه افزود: ۷۵۰ نظامی انگلیس به رغم تشدید حملات طالبان در هفته‌های اخیر قرار است امروز خاک افغانستان را ترک کنند.

پیش از این بسیاری از کشورهای عضو ناتو از جمله آلمان، ایتالیا، ‌ نروژ، گرجستان اعلام کردند که تمام نظامیان خود را از افغانستان خارج و با ماموریت ۲۰ ساله خود در این کشور پایان دادند.

براساس توافقنامه صلح آمریکا و طالبان، تمام نظامیان خارجی باید در اول ماه می (۱۱ اردیبهشت‌ماه) سال جاری میلادی و در صورت اجرای بندهای مهم این توافقنامه از جمله تعهد طالبان مبنی بر قطع رابطه با القاعده و همچنین آغاز مذاکرات بین الافغانی، افغانستان را ترک کنند.

در حال حاضر مذاکرات بین‌الافغانی به دلیل عدم اعتماد، افزایش خشونت و اختلاف نظر در مورد موضوعات مختلف تاکنون پیشرفتی نداشته و به نوعی با بن‌بست مواجه شده است.

اما جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا تصمیم گرفته است که بدون لحاظ کردن بندهای توافقنامه تمام نظامیان آمریکایی تا روز ۱۱ سپتامبر از افغانستان خارج شوند که این موضوع موج جدید حملات طالبان به شهرها را در پی داشته است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس