طرح سوال از وزیر کشور در خصوص تخلفات انتخابات شوراها

نماینده مردم شهرستان های ملارد، شهریار و قدس در مجلس شورای اسلامی از طرح سوال از وزیر کشور در خصوص تخلفات در انتخابات شوراها خبر داد.

به گزارش مشرق، حسین حق وردی از ارائه کاربرگ سوال از وزیر کشور در راستای اجرای ماده ۲۰۷ آئین نامه داخلی مجلس در خصوص برخی تخلفات در انتخابات شوراها خبر داد و افزود: سوال مطرح شده این است، که چرا اقدامات لازم برای جلوگیری از تخلفات علنی در برگزاری انتخابات شوراها صورت نگرفته بود.

نماینده مردم شهرستان‌های ملارد، شهریار و قدس در مجلس شورای اسلامی افزود: تخلفات صورت گرفته در برگزاری انتخابات شوراها به حدی وسیع، گسترده و متأسفانه علنی بود، که موجب آسیب دیدن اعتماد عمومی مردم به نظام شد.

وی ادامه داد: خرید و فروش رأی که به صورت سازمان دیده و گسترده در برخی مناطق صورت گرفت و متأسفانه در نتایج انتخابات هم مؤثر بود، باندهای مافیایی ثروت را بر مدیریت‌های محلی مسلط کرد، این تخلفات متأسفانه در سایه بی توجهی مسئولین به یک رویه تبدیل شده است.

حق وردی با طرح این سوال که «چرا مسئولین وزارت کشور به عنوان مجریان و برگزار کنندگان انتخابات علی رغم تجربه دوره قبل تمهیدات لازم را برای جلوگیری از بروز این تخلفات نیاندیشیده بودند؟» افزود: این سوال مطرح است، که چرا صحنه انتخابات شوراها عملاً به صاحبان پول‌های کثیف واگذار شد و مسئولین برگزاری انتخابات هم تماشاچی بودند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس