کد خبر 1237136
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۴
مصرف برق رکورد زد

در هفته‌ای که گذشت شاهد رکوردشکنی‌های پی‌درپی در مصرف برق ایران بودیم به طوری که در ۶ روز گذشته، ۴ بار رکورد تاریخی مصرف برق کشور جابه‌جا شد.

به گزارش مشرق، هفته‌ای که گذشت، رکوردهای عجیبی در مصرف برق کشور به ثبت رسید و در روزهای مختلف شاهد رکوردشکنی‌های جدید در میزان مصرف برق کشور بودیم.

بیشتر بخوانید:

 ۷ راه ساده کاهش مصرف برق که فکرش رو هم نمی‌کنید

در آغاز هفته (29 خردادماه) پیک مصرف برق به 59 هزار و 923 مگاوات رسید. در دومین روز هفته (30 خردادماه) شاهد عبور پیک مصرف از مرز 60 هزار مگاوات بودیم به طوری که در این روز پیک مصرف برق به میزان 60 هزار و 601 مگاوات به ثبت رسید.

در آخرین روز بهار (31 خردادماه) برای نخستین بار در تاریخ کشور، پیک لحظه‌ای مصرف برق از مرز 61 هزار مگاوات عبور کرد. در این روز در ساعت 12 و 25 دقیقه ظهر، مصرف لحظه‌ای برق به 61 هزار و 385 مگاوات رسید.

در نخستین روز تابستان (اول تیرماه) پیک مصرف برق کشور باز هم افزایش یافت و به میزان 61 هزار و 425 مگاوات به ثبت رسید. در روز چهارشنبه (دوم تیرماه) با رسیدن پیک مصرف برق کشور به 61 هزار و 634 مگاوات، بیشترین میزان مصرف لحظه‌ای برق در تاریخ ایران ثبت شد.

در روز گذشته (سوم تیرماه) پیک مصرف برق دوباره به زیر 61 هزار مگاوات بازگشت و در ساعت 21 و 41 دقیقه، مصرف 60 هزار و 770 مگاواتی به عنوان بیشترین میزان مصرف لحظه‌ای برق در روز پنج‌شنبه به ثبت رسید.

در جدول زیر جزئیات وضعیت شبکه برق در هفته‌ای که گذشت، بر اساس آمار رسمی شرکت مدیریت شبکه برق ایران قابل مشاهده است.

رکورد جدید مصرف برق ایران چقدر است؟

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس