کد خبر 1235152
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۶
سکه ۱۰ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان شد

امروز ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ سکه امامی در بخش عمده معاملاتمرز ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را حفظ کرد، اما در حوالی ساعت ۵ عصر این مرز را از دست داد و روی ۱۰ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان قرار گرفت.

به گزارش مشرق، دلار آمریکا امروز کار خود را با کاهش قیمت ۵۷۰ تومانی نسبت به عصر دیروز شروع کرد و روی ۲۳ هزار و ۶۳۰ تومان قرار داشت. نرخ دلار در ادامه معاملات افزایش یافت و پشت مرز ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومان و روی قیمت ۲۳ هزار و ۷۴۰ تومان متوقف شد. امروز در بازار بازه نوسان درهم امارات شاهد تغییری نبود. قیمت درهم بین ۶ هزار و ۵۰۰ و ۶ هزار و ۶۰۰ تومان باقی ماند. در صورتی که بازه نوسان درهم به بالا منتقل می‌شد می‌توانست به افزایش قیمت دلار بیانجامد. پرونده درهم درمعاملات امروز  با قیمت ۶ هزار و ۵۲۰ تومان بسته شد.

سکه مرز حساس را از دست داد

سکه مرز حساس را از دست داد

قیمت سکه امامی در روز گذشته افت شدیدی داشت و نسبت به نرخ عصر روز پنج‌شنبه بیش از ۵ درصد افت کرده بود. افت جهانی قیمت طلایکی از عوامل مهم افت قیمت سکه به شمار می‌رفت. عصر روز گذشته سکه روی ۱۰ میلیون و ۲۱۰ هزار تومان قرار داشت. صبح امروز باز هم افت کرده و روی قیمت ۱۰ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان قرار گرفت. قیمت سکه در طول معاملات امروز افزایش یافت تا بخشی از افت روز گذشته را جبران کند. مرز ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای سکه مهم تلقی می‌شد. سکه در همان ابتدای امر بالای این مرز قرار گرفت و در بخش عمده روز این مرز را حفظ کرد، اما در ساعت ۵ عصر آن را از دست داد و روی ۱۰ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان قرا رگرفت.

سکه مرز حساس را از دست داد

سکه انتظار فردا را می‌کشد

بازارهای جهانی فعالیت هفتگی خود را آغاز می‌کنند و فعالان بازار سکه روند قیمتی طلای را به دقت زیر نظر خواهند داشت. در صورتی که افت قیمت طلا در جهت اصلاح حرکت کندو قیمت فلز گرانبها رشد معنی‌داری را ثبت نکند افت بیشتر قیمت سکه در بازارهای ایران نیز محتمل است، اما در صورتی که افت قیمت فلز گرانبها به واسطه واکنش احساسی به سیگنال‌های انقباضی فدرال رزرو اتفاق افتاده باشد و قیمت طلا دوباره به سمت بالا بازگردد، سکه نیز با این روند را همراهی خواهد کرد.

کاهش قیمت یورو در بازار متشکل و آزاد

قیمت یورو بازار آزاد عصر امروز نسبت به روز گذشته ۹۲۶ تومان معادل حدود ۳.۲ درصد پایین‌تر بود و روی رقم ۲۷ هزار و ۹۴۶ تومان قرار داشت. افت متوسط قیمت یورو در بازار متشکل ارزی نیز قابل توجه بود، قیمت متوسط یورو متشکل ۶۰۹ تومان نسبت به روز گذشته افت کرد و روی رقم ۲۷ هزار و ۶۷۳ تومان قرار گرفت، اما افت قیمت در سامانه سنا محدود بود. (یورویی که امروز در بازار متشکل خریداری شده حداکثر ظرف سه روز باید در سامانه سنا با کسب سود حداکثر یک درصد فروخته شود، در نتیجه قیمت سنا بستگی زیادی به نرخ روزهای قبل متشکل دارد). در نتیجه این تغییرات اندازه شکاف بین یورو بازار آزاد و سنا افت کرد و زیر یک درصد و در حوالی ۰.۹ درصد قرار گرفت. از هفتم فروردین تا امروز غیر از دوبار که اندازه این شکاف منفی شد، تنها یک روز اندازه شکاف از این مقدار کوچکتر بود.

سکه مرز حساس را از دست داد

برای جمع‌بندی می‌توان گفت که دلار آمریکا زیر مرز ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومان قرار دارد و برای پس گرفتن آن تلاش می‌کند. سکه امامی تا آخرین ساعات معاملات مرز حساس ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی را حفظ کرد، اما در حوالی ساعت ۵ عصر این مرز را از دست داد. قیمت یورو بازار آزاد نسبت به عصر روز گذشته بیش از ۳ درصد افت کرد و اندازه حباب بین یورو سنا و بازار آزاد زیر یک درصد قرار گرفت.

سکه مرز حساس را از دست داد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۲۳:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۰
  4 0
  ایشالا به زمین گرم بخوره بحق...
 • IR ۱۱:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  0 1
  با وضع کردن مالیات کافی به فعالیتهای غیر مولد اقتصادی و تشویق وتسهیل و اطمینان بخشی به سرمایه گذاران در تولید میشود بی اثر شدن شدن تحریمها را محقق ساخت!
 • IR ۱۵:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  1 0
  قیمت واقعی سکه دو نیم ملیونه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس