روحانی نمایه

رئیس جمهور با قدردانی از مردم بخاطر حضور پرشور در انتخابات ۱۴۰۰ و خلق حماسه ای دیگر در این انتخابات، از وزارت بهداشت و درمان و همه دست اندرکاران برگزاری انتخابات قدردانی کرد.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با تبریک به منتخب مردم در انتخابات ریاست جمهوری، گفت: منتخب مردم دراین انتخابات، ۴۵ روز دیگر مسئولیت اداره کشور را برعهده خواهد گرفت و امیدواریم در این ۴۵ روز شاهد شرایط بهتری در زمینه کرونا و تحریم برای دولت بعدی باشیم.

دکتر روحانی تاکید کرد: افتخار می کنم  دردولتی بودیم که سخت ترین ایام تاریخ ایران را شاهد بودیم و بار مسئولیت اداره کشور را در این شرایط سخت بر دوش داشتیم و خداوند بزرگ را بخاطر توفیقاتی که به ما و ملت برای خدمتگزاری داد شاکر هستیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه مردم با حضور پرشور و آبرومندانه خود در انتخابات یک روز پرنشاط خلق کردند، گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا هم با تصمیم گیری مناسبی که انجام داد، شرایط بهتری از نظر زمان آغاز رأی‌گیری و مدت زمان رأی‌گیری مهیا کرده بود و مردم نیز به شکل بسیار مطلوبی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کردند.

دکتر روحانی با تشکر از حضور، دقت و زمان‌شناسی مردم در این مقطع تاریخی، افزود: از صدا و سیما و همه دستگاه‌های تبلیغاتی و نامزدهای محترم که به صحنه آمدند تا این صحنه بزرگ خلق شد و بیش از همه از توصیه مقام معظم رهبری برای حضور مردم در این انتخابات قدردانی می کنم.

رئیس جمهور با تشکر مجدد از همه کسانی که با تلاش های خود مانع از ایجاد موج جدید بیماری کرونا در کشور شدند تا انتخابات با شرایط مناسب تری برگزار شود، اظهار داشت: از همه عزیزانی که در طول ۷، ۸ سال گذشته برای ارتقای وضعیت فضای سایبری و مجازی تلاش کردند نیز تشکر می کنم چون اگر این فضا نبود، تنور انتخابات نمی‌توانست گرم شود، چرا که بخاطر شرایط کرونایی همه ناچار بودند عمدتا از این فضا استفاده کنند.

دکتر روحانی با بیان اینکه در دولت اکیدا توصیه کردم در این ایام نیازمندی های ضروری مردم به شکل مطلوبی تامین شود تا برگزاری مراحل مختلف انتخابات در کمال آرامش انجام شود، تصریح کرد: اگر این آرامش نبود، کار سخت می‌شد.

رئیس جمهور با تبریک به منتخب مردم در انتخابات دوره سیزدهم ریاست جمهوری، خاطرنشان کرد: اگر چه مشخص است منتخب مردم کیست اما برای عمل به قانون تبریک به منتخب را تا اعلام رسمی آن به تاخیر می اندازم.

دکتر روحانی با بیان اینکه در سه سال و نیم گذشته و به ویژه در ۱۶ ماه قبل که کرونا شیوع یافت، سخت ترین شرایط کشور در یک قرن گذشته روبرو بودیم، ادامه داد: در مجموع با دو دوره مواجه بودیم؛ دوره اول، دوره‌ای بود که کرونا از حدود ۱۶ ماه پیش شروع شد. در این دوره همه به این نتیجه رسیدند که این ویروسی خطرناک است که به  راحتی دست از سر ما بر نمی دارد و راه های قطعی و در دسترس مقابله با آن صرفا رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک و رعایت بهداشت فردی است.

رئیس جمهور گفت: در این دوره شرایط هیچ کشوری در دنیا به اندازه ایران سخت نبود. بیش از ۲ سال بود که در جنگ اقتصادی بودیم و منابع مالی کافی نداشتیم که به مردم بگوییم در خانه بمانید و سر کار نروید. از سوی دیگر جنگ اقتصادی همچنان ادامه داشت و کشور در یک محاصره ۱۰۰ درصدی بود.

دکتر روحانی با ابراز خرسندی از اعلام رسمی آمریکا برای رفع تحریم تجهیزات مورد نیاز مقابله با کرونا، اضافه کرد: ما هر چه می‌گفتیم تحریم هستیم و این آدم‌های تروریستی که در کاخ سفید هستند، نمی‌گذارند واکسن بخریم، باز بعضی‌ها تردید می‌کردند. می‌گفتند چه کاری به تحریم دارد، به تحریم مربوط نمی‌شود. الحمدالله این آدم با زبان صریح‌اش، جنایت‌اش را برملا کرد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه معلوم شد آمریکای ترامپ تروریست بود و بایدن هم در این چند ماه همان مسیر غلط را ادامه داده است، اظهار داشت: ببینید در چه شرایط سخت و مشکلی بودیم. سالهاست پول ما در کشورهای مختلفی بلوکه شده که ادعا می‌کنند با تروریسم میانه‌ای ندارند. از همسایگان‌مان گرفته تا کشورهای دوردست، همه اموال ما را بخاطر اجرای تحریم ظالمانه آمریکا قفل کرده اند.

دکتر روحانی با بیان اینکه در ازای این سختی ها خداوند نعمت‌های بزرگی به ما داده که یکی از بزرگترین آنها مردم بسیار خوبی هستند که برای مقابله با کرونا به شکل مطلوبی با دولت همکاری کردند، تصریح کرد: این مردم عزیز و همراه، منافع ملی‌شان را بر منافع شخصی و سلامت دیگران را بر راحتی خودشان ترجیح دادند.

رئیس جمهور همچنین با تشکر دوباره از تلاش های کادر درمان و وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در همین ایام با وجود همه سختی ها حدوداً  هر ماه هزار تخت جدید افتتاح کردیم که کار بسیار عظیم و بزرگی است. همچنین در تولید و تامین تجهیزات مورد نیاز مقابله با کرونا یک تحول بسیار بزرگ در کشور رخ داده است.

دکتر روحانی از هدایت ها و یاری مقام معظم رهبری و مراجع عظام و فرهیختگان نیز سپاسگزاری کرد و گفت: مقام معظم رهبری مرتب تأکید کردند که ستاد ملی مقابله با کرونا هر چه می‌گوید، مردم باید گوش کرده و اجرا کنند. خود ایشان نیز شخصاً در مراسمی که داشتند گفتند آنچه را که ستاد کرونا گفته همان را اجرا می‌کنم.

رئیس جمهور ادامه داد: فکر نمی‌کنم هیچ کشور دیگری را پیدا کنیم که رئیس جمهور آن در هفته بین ۲ تا ۳ جلسه در طول این ۱۶ ماه، برای کرونا به طور ویژه جلسه گذاشته باشد. همچنین همه بخش های مختلف کشور از جمله تولیدکنندگان نیز در این ایام نهایت تلاش خود را برای تامین مایحتاج مردم به کار گرفتند.

دکتر روحانی دوره بعدی را زمان به بازار مصرف رسیدن واکسن کرونا عنوان کرد و اظهار داشت: در این دوره معلوم شد این بیماری با تزریق واکسن تا حد بسیار زیادی قابل پیشگیری است. در موضوع واکسن الحمدالله گرفتار بگو مگوها نشدیم. یک عده آمدند گفتند اصلاً واکسن نباید زد، یک عده گفتند این واکسن چون تمام مراحل علمی‌اش طی نشده ممکن است خطر داشته باشد، پس نباید از آن استفاده کرد. خیلی تردید وجود داشت، اما ستاد ملی کرونا، تصمیم بسیار خوبی گرفت و گفت باید واکسن خریداری شود و معطل هم نباید بکنیم.

رئیس جمهور تصریح کرد: از سوی دیگر از ابتدا تصمیم گرفتیم در داخل نیز برای ساخت واکسن تلاش کنیم و به همه کسانی که می توانستند در این زمینه تلاش کنند کمک کردیم. امروز بحمدالله ۲ واکسن داخلی مجوز لازم برای مصرف عمومی اضطراری دریافت کردند و این افتخار بزرگی برای کشور است.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه سه واکسن دیگر نیز در کشورمان در مراحل آزمایشی هستند، خاطرنشان کرد: این افتخار بزرگی برای کشور است و از همه کسانی که در زمینه ساخت واکسن تلاش و حمایت کردند، صمیمانه تشکر می کنم.

رئیس جمهور با بیان اینکه در دولت دوازدهم برای تولید واکسن کار بزرگی انجام شده است، گفت: آنچه برای دولت بعد می‌ماند، فقط تزریق واکسن است. فقط ۲ خواهش از مردم داریم. بالاخره ممکن است در مواردی تزریق واکسن مشکلاتی هم ایجاد کند، اما به هر حال نفع واکسن از ضررش بیشتر است، چاره دیگری نداریم و باید از واکسن استفاده کنیم. مسئولین بهداشتی همه مسائل را برای مردم توضیح دهند.

دکتر روحانی افزود: نکته دوم این است که تزریق واکسن به معنای مصونیت کامل نیست. حتی اگر هر دو دوز واکسن تزریق شده باشد، باز هم باید پروتکل‌های بهداشتی را مراعات کنیم به دلیل اینکه موتاسیون‌ها ما را نگران می‌کند. معلوم نیست این ویروس به همین صورت بماند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه در آغاز سال ۱۴۰۰ با ویروس انگلیسی مواجه شدیم و حالا نیز با خطر شیوع ویروس هندی مواجه هستیم، اظهار داشت: تلاش دولت این است کاری کنیم تا پایان تابستان واکسیناسیون به شکلی پیش برود که امسال آموزش در مدارس و دانشگاه ها حضوری باشد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 31
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 9
 • سونيا IR ۱۰:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
  16 2
  45 روز ديگه بابت رفتن بنفش شيريني ميدم
  • IR ۱۴:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
   3 5
   من به رئیسی رای ندادم ولی شیرینی میخوام نون خامه ای لطفا
  • IR ۱۷:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
   7 2
   برو نون خامه ای از حسن کلید بگیر که مردم رو گرسنه کرده
  • بختیاری IR ۲۰:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
   3 1
   از تمام علی برکت ا.. های صبح جمعه ای جنابعالی ***----------------*** همچنین از اشکهای بی تمام دوستان در فـــــــــــــــراغ فـــــدریــــــــــــکـــا جــــــــــون کمال تشکر داریم و گــــــــــــــــــــلابــــــــــی به دهانیم. انشالله تعالی خوراک گاندوهای سیستان وایران تا قرن ها تامین هست به لطف شما و دوستان خـــــوش خـــــند و زبــــــــــان بـــــــــــــــلـــــد!!!
 • IR ۱۱:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
  13 1
  مسولین خائن بدون هیچ ارفاقی باید محاکمه شوند
 • IR ۱۱:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
  6 0
  با تشکر از روحانی جنابعالی برای رساندن اوج نارضایتی از نظام که در هشت سال پیگیری مداوم کردید رسیدید. ممنون از دکتر روحانی.
 • IR ۱۲:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
  7 0
  بزرگترین تبریک به ملت ایران کـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــه از دست تو و دیدنت راحت شدند .
  • ایرانی GB ۱۹:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
   5 0
   حرف مردم ایران به شیخ حسن : برووووووو !
 • IR ۱۲:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
  3 0
  پیشنهاد به اقای رییسی اینکه، اول اون صندلی قبلی ریاست جمهوری رو عوض کنید یا خواستی روش بشینید نگاه کنید احیانا تو این ۸ سال کپک نزده باشه
  • امیر IR ۲۳:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
   2 1
   با توجه به عملکرد جناب رئیسی ،صندلی زیاد به کار ایشون نمیاد
 • دکتر افسانه یوسفی IR ۱۲:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
  13 1
  پایان دوران سیاه خیانت به خون شهدا و چوب حراج زدن به منافع ملی به سر آمد
 • IR ۱۲:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
  3 0
  بگو کاخ ریاست جمهوری رو اب و جارو کنن مثل روز اول جمع کنید برید رد کارتون . همین که دیگه تی وی رو روشن کنم نه اسمتو بشنوم نه قیافتو ببینم با بهشت هیچ فرقی نداره‌.
  • IR ۱۷:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
   4 0
   به خدا حرف دلم زدی امروز 1 ساعت با آرامش خوابیدم . خوشحالیم به ارامش رسیدیم بعد از 8 سال نکبت بنفش
 • سیاوش IR ۱۳:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
  3 0
  آقای روحانی هر اندازه هم که بد بود اما یه امتیاز بزرگ داشت. ایشون هفته ای یک بار کلیه تحریم های هسته ای و غیرهسته ای رو بالمره لغو می کزد! بعد از زوحانی کی میتونه تحریم های ظالمانه رو لغو کنه؟!!
 • قافی IR ۱۵:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
  4 1
  حضور پرشور
  • IR ۱۶:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
   3 9
   پرشور ۲۷میلیون رای خخخخخخ
  • بختیاری IR ۲۱:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
   6 0
   امثال شماها هیچوقت سر از زیر کاه بیرون نخواهید اورد..با گل وبلبل وگلابی و چرخ فلک حسن جونت این مقدار مشارکت دقیقا همون مشت محکم و پرشوری هست که لایقش هستید.فرمایشات جناب عالیان از سر سوزش شدید 100 درصدی می باشد وخواهد ماند تا بی نهایت.
  • IR ۲۲:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
   7 1
   حضور پر شور.
  • DE ۲۲:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
   6 0
   ۱۶:۳۴ - پرشور ۲۷میلیون رای خخخخخخ/ آخه تو چی میگی چی میدونی خیار شور . مردمی که روزانه چندین هزار واگیر کرونایی دارند و روزانه تا 400 نفر فوتی داشتند جدا دل شیر دارن او مدند ساعتها در صف ایستادند خدا هم در عوض انتخابشون را مبارک و متبرک قرار داد. توهم برو قایم شو داخل جعبه ذغال کرونا دیدت فکر کنه کسی شعله زیرت رو خاموش نکرده ته گرفتی ولت کنه.
 • IR ۱۶:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
  4 0
  رییس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام نشوید انشالله صلوات
 • IR ۱۸:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
  5 0
  تو دیگه حرف نزن فقط برووووو که راحت بشیم خخخخخخخخخخخخخ
 • سید فروزان CH ۱۸:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
  0 1
  به این شخص چه مربوط است که از مردم تشکر میکند مرد بود ،کاسبان تحریم انتخابات را سرزنش و جلوگیری میکرد ، میخواهد خودش را شریک حضور مردم بکند
 • IR ۲۰:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
  1 0
  صبح شنبه انتخابات بود
 • رضا IR ۲۱:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
  1 1
  تشکر نمی خواهیم ارزهای ۴۲۰۰تومانی رو کیا گرفتند؟ معرفی کنید
 • رضا IR ۲۱:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
  0 0
  ملت ایران وقتی مشت میزنه اینجوریست فقط کافیه رهبر معظم اشاره کنه اینجوری مشت میزنند که یکی از ملت بخورید هزارتا از دیوار
 • DE ۲۲:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
  2 0
  من هَزار بار از مردم بخاطر حضور پرشور در انتخابات هَزار وَ چهار صد قدردانی میکنم ولی گِلِه کوچکی هم که دارم اینستکه چرا به نماینده ما همتی رای ندادید ما که هی با رمز و اشاره و رمل و اسطرلاب هی اشاره کردیم . اینقدر هی چشمک زدیم که اتومات چراغ چشمکمون فیوز پروند. این همون آقار رییسی است که ما چند سال پیش شما را ازش ترسوندیم ها جل الخالق .آدم ها همیشه دوبار بهم میرسن موقع سلام و موقع علیک ! مطمئنی ؟ چمدونم من دیگه از هیچی مطمئن نیستم.
 • IR ۲۳:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
  3 0
  خبر فوری باید در انزوای رسانه ای قرار گیرد چون بدتر از بی بی سی است
 • IR ۰۹:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۰
  0 0
  فقط محاکمه مسولین خائن
 • IR ۱۰:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۰
  0 0
  اصلاح طلبان بیش از سی سال کشور دست شما بود 8سال احمدی نژاد خیلی بهتر از30سال شما بود برید همگی بمیرید هرچند با کولی بازی وفتنه وآشوب نگذاشتید احمدی نژاد آنطور که باید کارش را انجام دهد خدا جزای اعمال زشت شما را بدهد انشاءالله
 • bonyadi IR ۱۰:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  1 0
  جناب رئيس جمهورِ هشت سال تحميل شده ، نظر باينكه ما مردم برامون ثابت شده كه هر حرفي كه ميزنى بايد عكسشو معنى كنيم ، قدر دانى كردنت هم از مردم !؟ نثار خودت و اعضاى باندِ غارت شما مهره هاى ديگه تاريخ گذشته كدخدا !؟ فقط بفرما املاك غارت كرده ، خونه چند صد ميلياردى از بيت المال و مردم ، ميلياردها دلار و ،،،،، رو كى ميخواى تحويل بدى مبادا دير كنى هااااا،،، افتاااااد؟؟؟؟
 • IR ۱۱:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  0 0
  منع تردد حذف کن با با ملت بدبخت شدن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس