کد خبر 1234173
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۸
کرونا در جهان/ ابتلای بیش از ۹۸۰۰۰ برزیلی در ۲۴ ساعت گذشته + جدول تغییرات

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته با ابتلای ۹۸ هزار و ۱۳۵ نفر به ویروس کرونا در کشور برزیل, شمار مبتلایان این کشور به ۱۷ میلیون و ۸۰۲ هزار نفر رسید.

به گزارش مشرق، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۱۷۸ میلیون و ۶۰۲ هزار و ۶۴ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۳ میلیون و ۸۶۶ هزار و ۹۳۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۶۳ میلیون و ۱۲۳ هزار و ۸۰ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۱۵ هزار و ۶۷۷ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۴ میلیون و ۳۹۳ هزار و ۲۶۹ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۶۱۶ هزار و ۹۲۰ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۶۰ هزار و ۷۵۳ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۹ میلیون و ۸۲۳ هزار و ۵۴۶ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تاکنون ۳۸۵ هزار و ۱۶۷ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۹۸ هزار و ۱۳۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۷ میلیون و ۸۰۲ هزار و ۱۷۶ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تاکنون ۴۹۸ هزار و ۶۲۱ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس و ایتالیا نیز به‌ترتیب با ۵ میلیون و ۷۵۲ هزار و ۸۷۲, ۵ میلیون و ۳۵۹ هزار و ۷۲۸, ۵ میلیون و ۲۸۱ هزار و ۳۰۹, ۴ میلیون و ۶۱۰ هزار و ۸۹۳ و ۴ میلیون و ۲۵۰ هزار و ۹۰۲ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای آرژانتین با ۴ میلیون و ۲۴۲ هزار و ۷۶۳ مبتلا و کلمبیا نیز با ۳ میلیون و ۸۸۸ هزار و ۶۱۴ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای هند، آمریکا و برزیل به‌ترتیب با ۲۸ میلیون و ۶۷۸ هزار و ۳۹۰, ۲۸ میلیون و ۶۷۵ هزار و ۹۲۹ و ۱۶ میلیون و ۱۳۶ هزار و ۹۶۸ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا , کشور برزیل ,

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس