نفتالی بنت

نخست‌وزیر جدید رژیم اشغالگر صهیونیستی از صدراعظم آلمان دعوت کرد به سرزمین‌های اشغالی سفری داشته باشد.

به گزارش مشرق، «نفتالی بنت» نخست‌وزیر جدید رژیم صهیونیستی، در تماسی تلفنی با «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان، از او دعوت کرد تا سفری به سرزمین‌های اشغالی داشته باشد.

مرکل این تماس تلفنی را با بنت برقرار کرد تا به او نخست‌وزیری رژیم جعلی و اشغالگر صهیونیستی را تبریک گوید. بنت ضمن تشکر از او، خواستار تحکیم بیشتر روابط میان آلمان و رژیم اشغالگر شد.

نخست‌وزیر جدید رژیم اشغالگر همچنین از صدراعظم آلمان به‌دلیل پشتیبانی از امنیت در سرزمین‌های اشغالی قدردانی کرد.

«رووین ریولین» رئیس‌جمهور اسبق صهیونیست‌ها، نیز در مکالمه‌ای با مرکل، پیش از ترک منصب خود، از حمایت آلمان قدردانی کرده بود.

ریولین در آن مکالمه به صحبت‌هایی از مرکل در کِنِسِت اشاره کرده و گفته بود: «همواره شما را به‌عنوان رهبری در خاطر خواهم داشت که به کیفیت روابط میان اسرائیل و آلمان اهمیت می‌دهد و تنها حفظ ارتباط برایش مهم نیست.»

یک‌شنبه هفته جاری نشست پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) پس از صحبت‌های طولانی شاهد رأی‌گیری درباره دادن رأی اعتماد به کابینه ائتلافی بنت-لاپید بود و نمایندگان صهیونیست با تنها ۶۰ رأی موافق در مقابل ۵۹ رأی مخالف به کابینه شکننده نفتالی بنت و یائیر لاپید از دو حزب راست‌گرا و چپ‌گرا برای تشکیل دولت صهیونیستی آن‌هم بالاخره بعد از ۴ انتخابات در حدود ۲ سال گذشته در این رژیم، رأی اعتماد دادند.

پیش‌تر «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا، در پیامی به نفتالی بنت تبریک گفت و اعلام کرد: «مشتاق همکاری با نخست‌وزیر جدید اسرائیل برای تقویت روابط نزدیک و پایدار هستیم. من از طرف مردم آمریکا به نفتالی بنت و یائیر لاپید و تمامی اعضای کابینه جدید اسرائیل تبریک می‌گویم.»

بنت نیز در پاسخ به تبریک بایدن گفت: «ممنونم آقای رئیس‌جمهور، من هم مشتاق برای همکاری با شما هستم تا روابط میان دو کشور تقویت شود.»

منبع: باشگاه خبرنگاران

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس