نتانیاهو

نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی با برگزاری مراسم انتقال قدرت به «نفتالی‌بنت» طبق پروتکل‌های رسمی مخالفت کرد.

به گزارش مشرق، منابع صهیونیستی گزارش دادند که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی با برگزاری مراسم انتقال قدرت به «نفتالی بنت» نخست وزیر جدید طبق پروتکل‌های رسمی مخالفت کرده است.

براساس گزارش «روسیاالیوم» «بنیامین نتانیاهو» و «نفتالی بنت» امروز یکشنبه در چارچوب روند انتقال قدرت با یکدیگر جلسه داشته‌اند، اما در این جلسه، مراسمات رسمی مطابق با پروتکل های سنتی و معمول برای تغییر کابینه، رعایت نشده است.

دیروز یکشنبه، پارلمان رژیم صهیونیستی «کنست»، با اکثریت آراء، به کابینه موسوم به «دولت تغییر» به نخست وزیری «نفتالی بنت» رأی مثب داد. براین اساس، اعضای «کنست» با ۶۰ رأی خود، به ۱۲ سال نخست‌وزیری نتانیاهو که در نوع خود بی سابقه بود، پایان دادند.

کابینه جدید رژیم صهیونیستی در ساعات پایانی روز گذشته مراسم تحلیف را به جا آورده و صبح امروز دوشنبه، فعالیت خود را آغاز کرد.

قرار است ریاست این کابینه را به صورت دوره‌ای، «نفتالی بنت» رئیس حزب «یمینا» و «یائیر لاپید» رئیس حزب «یش عتید» برعهده داشته باشند؛ به‌ گونه‌ای که «بنت» کرسی ریاست را تا ماه «آگوست» ۲۰۲۳ در اختیار خواهد داشت و «لاپید» در این مدت به عنوان وزیر امور خارجه فعالیت خواهد کرد و پس از این تاریخ دو طرف سمت‌های خود را تعویض می‌کنند تا دوره کنونی فعالیت پارلمان این رژیم در نوامبر سال ۲۰۲۵ پایان یابد.

علاوه بر حزب» یامینا» و «یش عتید»، افراد دیگری از شش حزب سیاسی رژیم صهیونیستی اعم از حزب «میرتس» به ریاست «نیتزان هورویتز»، «اسرائیل بیتنا» به ریاست «اویگدور لیبرمن»، حزب «الامل الجدید» به ریاست «گدعون ساعر»، ائتلاف «ازرق-ابیض» به ریاست «بنی‌گانتز»، حزب «العمل» به ریاست «میراو میخائیلی» و «لیست مشترک عربی» به ریاست «منصور عباس» مشارکت دارند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس