کد خبر 1231165
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۲
کشتی فرنگی پیت لازینسکی لهستان؛ ساروی المپیکی شد

محمدهادی ساروی در فینال تمام ایرانی وزن ۹۷ کیلوگرم جام پیت لازینسکی لهستان با برتری مقابل مهدی بالی قهرمان شد.

به گزارش مشرق، رقابت‌های کشتی فرنگی جام پیت لازینسکی لهستان روزهای ۲۲ و ۲۳ خرداد در ورشو پایتخت لهستان برگزار شد که تیم منتخب کشتی فرنگی ایران با کسب ۲ مدال طلا و ۲ نقره به کار پایان داد.

رقابتهای جام پیت لازینسکی لهستان بعنوان مسابقات سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی برای المپیک توکیو و رقابت‌های جهانی ۲۰۲۱ نروژ بود که تیم ایران  با ۵ نماینده در ۲ وزن در این مسابقات شرکت کرده بود و توسط محمدهادی ساروی و امین میرزازاده در اوزان ۹۷ و ۱۳۰ کیلوگرم صاحب مدال طلا و مهدی بالی و علی اکبر یوسفی در همین اوزان صاحب مدال نقره شد.

نتایج کشتیگیران کشورمان در این رقابتها به شرح زیر است:

در وزن ۹۷ کیلوگرم مهدی بالی در بالای جدول در دور نخست با نتیجه ۴ بر یک ماتیاس باک از دانمارک را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۸ بر ۵ از سد اسلام عباس‌اف از جمهوری آذربایجان گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. بالی در این مرحله با نتیجه ۳ بر ۲ و ضربه فنی جرارد کورنیزاک از لهستان را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد.

محمدهادی ساروی نیز در پایین جدول در دور اول با نتیجه ۹ بر صفر ارگالی آیخیمبایف از ازبکستان را از پیش رو برداشت. وی در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر تادیوس میچالیک از لهستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. ساروی در این مرحله مقابل مارتین ساوولاینن از فنلاد با نتیجه ۱۰ بر یک پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. دو نماینده کشورمان در دیدار فینال به مصاف هم رفتند که ساروی با نتیجه ۳ بر صفر به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت. بالی نیز صاحب مدال نقره شد.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم در بالای جدول علی اکبر یوسفی در دور نخست با نتیجه ۵ بر صفر روماس فریدریکاس از لیتوانی را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه یک بر یک هیکی نابی دارنده مدال‌های طلا، نقره و برنز جهان از استونی را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۲ بر ۱ ادوارد پاپ از آلمان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت.

امیر قاسمی منجزی نیز در دور نخست مقابل مامینجان عبدالله‌یف قهرمان بازی‌های آسیایی از ازبکستان با نتیجه ۸ بر صفر مغلوب شد و با توجه به شکست این حریف مقابل میرزازاده، از دور رقابت‌ها کنار رفت.

امین میرزازاده نیز در دور اول با نتیجه ۲ بر یک از سد یاسمانی آکوستا فرناندز دارنده مدال برنز جهان از شیلی گذشت. وی در دور دوم مقابل مانتاس کنیستاتاس از لیتوانی با نتیجه یک بر یک به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی رفت. وی در این مرحله مقابل مامینجان عبدالله‌یف قهرمان بازی‌های آسیایی از ازبکستان با نتیجه ۳ بر ۲ به برتری دست یافت.

دیدار فینال وزن ۱۳۰ کیلوگرم نیز بین دو نماینده کشورمان برگزار شد که امین میرزازاده با نتیجه ۳ بر ۱ از سد علی‌اکبر یوسفی گذشت و به مدال طلا دست یافت. یوسفی نیز صاحب مدال نقره شد.

اسامی نفرات برتر این مسابقات به شرح زیر است:

۵۵ کیلوگرم: با توجه به ثبت نام یک نفر، در این وزن رقابت برگزار نشد.

۶۰ کیلوگرم: ۱- میچال تراز (لهستان) ۲- اکرم اوزترک (ترکیه) ۳- محمد کودیر یوسوپوف (ازبکستان) ۴- الیور اسکرزیپزاک (لهستان)

۶۳ کیلوگرم: ۱- اسلام جام بهرام اف (ازبکستان) ۲- آیاتا سوزوکی (ژاپن) ۳- کریستیان کچکمتی (مجارستان) و کریستوفر کرامر (آلمان)

۶۷ کیلوگرم: ۱- مورات فیرات (ترکیه) ۲- محمد السید (مصر) ۳- بوهدان کورنیوک (اوکراین) و المورات تاسمورادوف (ازبکستان)

۷۲ کیلوگرم: ۱- گئورگ ساهاکیان (لهستان) ۲- میرزوبک رحمت اف (ازبکستان) ۳- کریستیان وانزا (مجارستان) و چنگیز ارسلان (ترکیه) ۷۷ کیلوگرم: ۱- ابوزید مانتسیگوف (روسیه) ۲- تاماس لوای (مجارستان) ۳- یاساف زینالوف (اوکراین) و رومن ولاسوف (روسیه)

۸۲ کیلوگرم: ۱- جالگاسبای بردیموراتوف (ازبکستان) ۲- یاروسلاو فیلچاکوف (اوکراین) ۳- رفیق حسین اف (آذربایجان) و الکس کسیدیس (سوئد)

۸۷ کیلوگرم: ۱- سمن نوویکوف (اوکراین) ۲- استوان تاکاس (مجارستان) ۳- متهان باشار (ترکیه) و رستم آساکالوف (ازبکستان)

۹۷ کیلوگرم: ۱- محمدهادی ساروی (ایران) ۲- مهدی بالی (ایران) ۳- اسلام عباس اف (آذربایجان) و آروی ساوولاینن (فنلاند)

۱۳۰ کیلوگرم: ۱- امین میرزازاده (ایران) ۲- علی اکبر یوسفی (ایران) ۳- ادوارد پاپ (آلمان) و مومینجان عبداله یف (ازبکستان) ... ۱۳- امیر قاسمی منجزی.

با توجه به اعلام کادر فنی، رقابت‌های لهستان انتخابی المپیک ۲۰۲۱ توکیو برای نمایندگان کشورمان محسوب می‌شد.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس