کد خبر 1231056
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۹
همتی

نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: مشکل کشور این است که سیاست بیش از حد بر اقتصاد حاکم شده و مسائل اقتصادی ما تحت تأثیر سیاست باعث شده بخصوص در استان‌ها از پتانسیل استان‌ها استفاده نشود.

به گزارش مشرق، عبدالناصر همتی در برنامه تلویزیونی خود در شبکه گلستان اظهار کرد: سال گذشته شاهد پاندمی کرونا بودیم و خیلی از جانباختگان کرونا حتی نتوانستند مراسم سوگواری داشته باشند؛ من امیدوارم در ریاست جمهوری در اولین فرصت واکسیناسیون را به اتمام برسانیم.

وی درباره دلیل حضور خود در انتخابات گفت: شرایط اقتصادی کشور مطلوب نیست و فکر کردم اگر این روندی که اکنون در پیش داریم را ادامه دهیم شرایط بدتری برای کشوربه دنبال خواهد داشت.

همتی افزود: بخشی از مردم دچار بیکاری و مشکلات معیشتی هستند و تحریم‌های ظالمانه و فشار حداکثری دشمن به مراحل نامطلوب رسیده است.

وی تصریح کرد: بازنگری در ادامه مدیریت اقتصادی و اجرایی جامعه جزو اولویت‌های بنده است.

سیاست کشور بیش از حد بر اقتصاد حاکم است

نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: مشکل کشور این است که سیاست بیش از حد بر اقتصاد حاکم شده و مسائل اقتصادی ما تحت تأثیر سیاست باعث شده بخصوص در استان‌ها از پتانسیل استان‌ها استفاده نشود.

وی اظهار کرد: نگرش اقتصادی در بین مسئولان کم است زیرا در دنیا سیاست در خدمت اقتصاد است و بر مبنای طراحی اقتصادی برای بهبود زندگی مردم اقدام می‌کنند.

همتی اضافه کرد: هر اقدام کشور باید برای جیب مردم فایده داشته باشد و این توفیق نیست که اقدامات ما منجر به فقر شود.

وی گفت: مطلوب مردم نیست که با انتخاب خود محدودتر شوند و علت این هم که وارد صحنه شدم به خاطر تخصص اقتصادی خودم است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: طی سال‌های گذشته بنگاه‌های بزرگی را اداره کردم وهمه تنگاه ها و مسائل اقتصادی را تسلط کامل دارم.

وی افزود: اگر ورود بنده کمک کند ریل گذاری اقتصاد را اصلاح می‌کنیم و آخرین فرصت را برای اصلاح جامعه از دست نخواهیم داد.

همتی با تاکید بر اینکه من فقط چهار سال خواهم بود و در این چهار سال اقدامات اساسی انجام خواهم داد، اضافه کرد: در استان‌ها راهبرد ملی برای توسعه نداریم؛ بالاخره هر کدام ویژگی قومی، فرهنگی، منابع و اقلیمی خاص خود را دارند.

وی تصریح کرد: کلکسیون مشکلات به خاطر نگاه متمرکز در تهران ایجاد شده و باید این نگاه برداشته شود زیرا با این تفکر شهرها و روستاهای ما حاشیه می‌شود.

نگاه سیاسی به استان‌ها را بر می‌داریم

نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: اولویت اول این است که تصمیمات اقتصادی بر تصمیمات سیاسی حاکم باشد و باید نگاه سیاسی به استان‌ها را برداریم زیرا مسائل را امنیتی می‌کند.

وی بیان کرد: اگر واقعاً بخواهیم استان‌های ما توسعه پیدا کنند باید ویژگی هر استان را مورد توجه قرار دهیم.

وی تصریح کرد: هر سه ماه یکبار جلسه‌ای را با نخبگان و چهره‌های تعیین کننده هر استان برگزار می‌کنیم و روند توسعه استان را زیر نظر قرار خواهیم داد.

همتی گفت: استان‌های ما پتانسیل قوی برای پیشرفت دارند ولی باید دید پسِ مشکل بیکاری هر استان چیست و چه کسانی جلوی پیشرفت استان‌ها را می‌گیرند.

جلوی باند بازی‌های تهران را می‌گیریم

وی با تاکید بر اینکه جلوی باند بازی‌های تهران که مراکز استان‌ها را اداره می‌کنند می‌گیریم، افزود: استان‌ها باید باافراد شایسته خود مدیریت شوند و راهبرد کلی توسعه متوازن استان‌ها را داشته باشیم.

همتی با بیان اینکه در استان‌ها بخصوص استان‌های مرزی مشکل جدی داریم، اضافه کرد: هرچه از مرکز دور می‌شویم میزان توسعه نیافتگی تشدید می‌شود.

وی یکی از ظرفیت‌های کشور را گردشگری دانست و گفت: به خاطر چهار فصل بودن کشور گردشگری بسیار ظرفیت خوبی دارد و جذابیت سفر به ایران بسیار بالا است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: ضمن انجام واکسیناسیون جذب توریسم از اولویت‌های استان‌های ماست و برای جذب توریست باید فرایند را ساده سازی کرد.

وی بیان کرد: سالم نگاه کردن به مسائل گردشگری و سخت نگرفتن به توریست‌ها باعث آرامش و رفاه شهرها می‌شود.

همتی بیان کرد: در بسیاری از استان‌ها سرمایه گذاری‌های بوم گردی در حال توسعه است و می‌توان سیستم بانکی و مالی را در این بخش اولویت قرار داد.

وی گفت: طی ۱۰ سال گذشته حدود پنج درصد رشد ثروت و پیشرفت اقتصادی داشته ایم و کشور ما در مقایسه با کشورهای جهان رشد قابل توجهی نکرده است و به همین دلیل سفره مردم کوچک‌تر شده است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: یکی از مشکلات کشور این است که یارانه را هدفمند پرداخت نکردیم و دهک‌های یک و دو و سه یا دهک‌های فقیر همان‌قدر می‌گیرند که دهک‌های پردرآمد می‌گیرند.

اعطای کارت اعتباری خرید برای افزایش توان مالی

وی بیان کرد: همچنین حداقل دستمزد باید افزایش یابد زیرا قدرت خرید به شدت کاهش یافته و برای این منظور کارت‌های اعتباری خرید اعطا خواهد شد.

همتی اضافه کرد: عادلانه و هدفمند کردن یارانه حتماً باید انجام شود و به دهک‌های اول تا سوم پرداخت شود.

وی تاکید کرد: علی رغم اختلافات قومی و مذهبی استان‌ها، همه مردم ایران هستند و توسعه هر استان باید با خود قومیت‌های استان اداره و طراحی شود.

وی ادامه داد: اگر بتوانیم جاده ابریشم، کتان و کریدور شمال به جنوب را بهره برداری کنیم ارتباط استان‌های ما به هم و به شاه راه‌های بین المللی موجب توسعه استان‌ها و کشور می‌شود.

همتی یکی از مشکلات جدی استان‌ها بخصوص گلستان را حوزه کشاورزی دانست و گفت: مشکل این بخش قیمت گذاری محصولات است که خرید تضمینی می‌شود ولی نه قیمت بلکه خرید باید تضمینی باشد.

وی بیان کرد: قیمت تضمینی معنا ندارد بخصوص در گندم که قیمت خرید آن در بازار بیش از پنج هزار تومان است ولی دولت کمتر از این رقم می خرد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: سایر محصولات کشاورزی هم باید به گونه‌ای تولید شود که دلال نتواند پیش خرید کند و در زمان مصرف چند برابر به فروش برساند.

وی با بیان اینکه برای گلستان تکمیل راه آهن اینچه برون کمکی بزرگی به حمل ونقل اقتصادی است، افزود: مبادلات گلستان با ترکمنستان باید توسعه یابد و از مبادی زمینی برای توسعه صادرات با این کشور استفاده کرد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری یادآور شد: ما می‌توانیم با کمک برادران و خواهران اهل تسنن منطقه خوبی را به عنوان استان توسعه یافته به دنیا نشان دهیم.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۲۰:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۳
  3 2
  لااقل یکبار جلو آیینه این حرفها رو برای خودت که که مدتی رییس بانک مرکزی دولت تبخیر امید بودی بزن اگر خنده ات نگرفت بعد بیا برای مردم بگو
 • IR ۲۳:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۳
  5 1
  سیاست هوایی است که در آن تنفس می کنید نمونه اش آن که بخاطر مقام خدمت ! حریم ابروی دیگران را با تهمتعای مکرر می درید
 • احمد IR ۰۷:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
  0 0
  پررویی و وقاحت نجومی

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس