قاضی زاده هاشمی نمایه

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در سومین مناظره انتخاباتی گفت: منابع کشور به صورت نادرست در حال توزیع است.

به گزارش مشرق، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی عصر امروز (شنبه) در بخش اول سومین مناظره انتخاباتی در رابطه با «طرح جامع خود در خصوص ۷ دغدغه تورم، عدالت، رکود، مقابله با فساد، یارانه‌ها، اشتغال و مسکن»، گفت: این موارد به درستی دغدغه مردم هستند اما باید ریشه یابی شوند و در روش اصلاح آنها، اصلاح صورت بگیرد.

وی ضمن نشان دادن برخی تصاویر و نمودار درباره وضعیت توزیع منابع و درآمد در کشور، افزود: بر اساس شاخص‌هایی که داریم، روندهایی از سال ۱۳۴۵ تا کنون وجود داشته و در برخی استان‌ها وضعیت نرخ بیکاری و همچنین معضلات در حوزه اشتغال در حال افزایش است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: موضوعات بسیاری نشان دهنده عدم توازن در توزیع خدمات آموزش و حوزه مسکن است. به طور مثال با اینکه افزایش تولید مسکن پیدا کرده‌ایم اما این افزایش باز محصور در چند استان بوده است. همین باعث شده کم کم یک مهاجرت سراسری شکل بگیرد و وضعیت ترکیب جمعیتی کشور تغییر پیدا کند و در پی این مهاجرت سراسری برخی آسیب‌های اجتماعی از جمله طلاق افزایش پیدا کرده است.

منابع کشور به طور نادرست در حال توزیع است

قاضی زاده هاشمی تاکید کرد: دلایل این معضلات روشن است، علت اصلی این است که منابع کشور به طور نادرست در حال توزیع است. مجموعه منابعی که در کشور وجود دارد، نادرست توزیع می‌شود و ساختارها متاسفانه استضعاف گر هستند.

وی خاطرنشان کرد: مردم این را از نحوه مدیریت نا کارآمد و کارنابلدی مسئولان می‌بینند و آنچه امروز در مردم دلزدگی ایجاد کرده این است که ما در پنجره طلایی هستیم، اما متاسفانه به جای اینکه وضعیت کشور مثل همه کشورهای در حال توسعه رشد پیدا کند دچار قفل و انسداد شده‌ایم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: کارنامه همه دولت‌ها در این زمینه مشخص است و همه دولت‌ها نقاط ضعف و قدرتی داشته‌اند اما هنوز موضوعات اساسی حل و فصل نشده است، یعنی مشکلاتی که در گذشته ذکر می شده امروز هم ذکر می‌شود، حتی شاید وضع بدتر هم شده باشد. مفاهیم متعالی بسیاری از جمله آزادی و امثال اینها در گذشته ذکر می‌شد، اما امروز مسئله ما حداقل معیشت است.

قاضی زاده هاشمی تاکید کرد: اختلافات اجتماعی را مردم از نحوه مدیریت می‌بینند که بی اعتمادی به دولت‌ها را شکل داده است. در موضوع کرونا ببینید مردم چقدر گرفتار شده‌اند. خودم خانواده‌ای را می‌شناسم که مادر سرپرست خانوار فوت کرده و دو فرزند به جا گذاشته است و حالا امثال این خانواده‌ها با اختلال رفتاری مواجه می‌شوند و دچار سو تصمیم گیری می‌شوند و بعد هم تقصیر به گردن مردم می‌افتند.

وی بیان کرد: مردم یک سال است از کار و زندگی مانده‌اند و بین کار و جان گیر کرده‌اند و ما به ۶۰ درصد مشاغل که روزمزد هستند می‌گوییم کار نکن! خُب محبور می‌شوند برای کسب خود فعالیت کنند. وقتی هم صحبت می‌شود مورد عتاب و خطاب قرار می‌گیرند.

حاضرم با روحانی مناظره کنم

نامزد انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: خطاب به مسئولین مربوطه به خصوص جناب روحانی عرض می‌کنم که مناظرات را مورد تفقد قرار داده‌اند. در جمع حاضر که کسی حاضر نیست عملکرد این دولت را گردن بگیرد بنده اعلام آمادگی می‌کنم، فقط شما از دفتر خود خارج شوید به صدا و سیما بیایید، بنده حاضر هستم هم در موضوع کرونا هم در همه موضوعات با شما مناظره کنم.

قاضی زاده هاشمی درباره موضوع گرانی بنزین، گفت: هنوز معلوم نشده است که چه کسی مقصر بوده است. ساختارهایی و ستادهایی درست کرده‌ایم که همه پشت آنها پنهان می‌شوند و نهایتاً مقام معظم رهبری مجبور هستند وسط کار بیایند چراکه از مسئولان کسی حاضر نشد اظهار تاسف کند، یا استعفا بدهد یا عذر خواهی کند.

وی تاکید کرد: مسئله ما امروز در دولت گرانی، مسکن و بیکاری هست، اما مسئله اصلی نظام دیوان سالاری کشور است که هفتاد- هشتاد سال است تغییر نکرده و باعث شده روز به روز مردم مستضعف‌تر شوند و عده‌ای خاص که به رانت دولت و سیاست و قدرت وصل هستند برخوردار باشند و سایرین ضعیف بمانند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: ما چه باید بکنیم؟ موضوع این است که سازو کارها در کشور باید تغییر پیدا کند و طرز تفکر مدیران و نوع نگاه آنها به مردم اصلاح شود. اصل ۵۶ قانون اساسی نحوه حاکمیت را اعمال حاکمیت مردم ذکر کرده است. درحالی که در عمل روز به روز مردم از دایره خارج شده‌اند.

قاضی زاده هاشمی فزود: حاج قاسم سلیمانی می‌گفت هرجا مردم در عرصه بودند آنجا موفق خواهید شد و هرجا مردم را خارج کردید ما با شکست روبرو شده‌ایم.

وی افزود: ما پیش بینی کرده‌ایم که دولت را به مردم واگذار کنیم و بر همین مبنا دولت مردم را تشکیل داده‌ایم. بر اساس این واگذاری اختیارات اجرایی را به فرمانداران می‌دهد. همچنین اختیار عزل و نصب مدیران را به مردم خواهیم داد و اگر یک سوم مردم شهرستانی از مدیری ناراضی باشند و او را استیضاح کنند دولت موظف است او را عزل کند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: همه شهرستان‌ها از نظر ما پایتخت هستند و همه شهرستان‌ها اختیارات هیئت وزیران را دارند. یک ماموریت ملی به عنوان پایتخت حوزه‌ای به آنها واگذار می‌شود که مسئول توسعه آن حوزه در کشور باشد. با این روش این نظام هفتاد ساله اصلاح خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس