جامعه مدرسین

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت ارتحال امام خمینی (ره) و شهدای قیام پانزدهم خرداد بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش مشرق، در این بیانیه با امضای آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری رییس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم آمده است: چهاردهم خردادماه یادآور سالروز عروج ملکوتی امام راحل عظیم الشأن حضرت امام خمینی (قده) است. عالمی بزرگ که یک نهضت دینی را با اعتماد به قدرت پروردگار و باور قلبی به نصرت الهی و اتکاء به آموزه‌های اسلام ناب رهبری کرد و نهضت جهانی مستضعفان را برای زمینه‌سازی ظهور حجت حق (ارواحنا فداه) پایه‌گذار شد.

بیانیه ادامه یافته است: رهبریِ الهی و بی‌نظیرِ این فقیه ربانی، استبداد و خفقان داخلی را در هم شکست و پنجه در پنجه شیطان بزرگ آمریکا انداخت تا به همگان نشان دهد انتظار فرج، در عمل انقلابی و مبارزه است و فرج گشایش فقط با قعود در کنج عزلت محقق نخواهد شد.

بیانیه افزود: امام عزیز ما مرد میدان بود و با مقاومت و ایستادگی درراه حق باقدرت ایمان خود جرأت و خودباوری را به مستضعفان جهان آموخت.

در این بیانیه تصریح شده است: امروز در آستانه سی و دومین سالگرد عروج ملکوتی آن پیر فرزانه، پاسداشت یاد و خاطره آن امام خوبی‌ها و حرکت در مسیر آرمان‌ها و اصول مکتب مجاهد پرور او، ما را در پیشبرد هرچه بهتر و سریع‌تر اهداف نظام اسلامی یاری خواهد کرد.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن گرامیداشت یاد و نام امام خمینی (قده) و پاسداشت خون شهدای عزیز قیام خونین و حماسه‌ساز پانزدهم خرداد، افزود: امسال سالروز رحلت امام خمینی مصادف با ایّام شهادت امام جعفر صادق (ع) است. امام راحل ما آن فقیه آل محمد(ص) حقیقتاً شاگرد مکتب سیاسی و فقهی جعفری بودند و با نهضت خود علیه دستگاه ظلم و ستم شاهنشاهی، سلوک خود در راه اهل‌بیت (ع) را آشکار کردند.

بیانیه ادامه داد: مکتب امام و اصول انقلاب اسلامی همچنان محور حرکت و پویایی نظام مقدس جمهوری اسلامی است و ملت ما در بیعت و عهدی که با آن عبدِ الهی بسته‌اند استوار و متعهد هستند.

در این بیانیه با اشاره به فداکاری های شهدای قیام پانزدهم خرداد ١٣۴٢ آمده است: فرزندان قیام ۱۵ خرداد، امروز با سلوک درراه ولایت و اطاعت از ولی‌فقیه، پاسدار ارزش‌ها و رهرو راه خمینی کبیر هستند و این مسیر سعادت را تا ظهور منجی عالم بشریت حضرت ولیعصر (عج) دنبال خواهند کرد.

جامعه مدرسین افزود: رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای «مدظله العالی» امروز معلم بزرگ درس‌های مکتب امام است و حقیقتاً امین و استوار، اندیشه‌ها و آرمانه‌ای امام و انقلاب را پیگیری کرده و تحقق بخشیده است.

بیانیه در پایان تصریح کدارد: امید است در آزمون بزرگ انتخابات که در روزهای آتی پیش‌روی ملت ماست درس‌ها و اصول مکتب امام را در انتخاب اصلح به کار بگیریم؛ و در عمل، پاسدار خون شهیدان و راه امام باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس