وزیر صنعت

وزیر صنعت، معدن و تجارت از تزریق ۵ هزار مگاوات برق جدید به حوزه صنعت خبر داد.

به گزارش مشرق، علیرضا رزم‌حسینی روز  در حاشیه بازدید از واحدهای صنعتی استان البرز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: البرز یکی از استان‌های صنعتی مهم کشور است که بالغ بر ۳۵۰۰ واحد صنعتی در آن فعالیت دارند و میزان سپرده‌های بانکی این واحدها به بالای ۵۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد.

رزم حسینی افزود: این استان به دلیل موقعیت جغرافیایی از یک شرایط خاصی برخوردار است و در تولید برخی از کالاهای صنعتی رتبه اول کشور را دارد.

وزیر صمت با اشاره به برگزاری جلسه ستاد رفع موانع تولید برای حل مشکلات برخی از واحدها، بیان کد: از برنامه‌هایی که در البرز دنبال می‌کنیم بحث مسئولیت اجتماعی شرکت‌های نامدار و بزرگ است.

وی تصریح کرد: امروز ما باید بحث خیرین توسعه را از روستا شروع کنیم این هم توسط شرکت‌های داوطلب که علاقه‌مند هستند شروع شد تا از محل کارآفرینی آموزش کسب و کار به مردم بدهند. این کار در البرز با اعلام آمادگی ۱۲ شرکت شروع شد، ما راهی نداریم جز این برای اینکه از مهاجرت روستایی جلوگیری کنیم.

وزیر صمت ادامه داد: در حوزه معادن هم حدود ۶۰۰۰ معدن در ۳۱ استان کشور آزادسازی و از طریق مزایده عمومی و قانونی به فعالان این حوزه واگذار می‌شود.

وی در خصوص موضوع برق تولیدی توسط واحدهای صنعتی هم اعلام کرد: در حال حاضر ۳۰۰۰ مگاوات برق توسط واحدهای صنعتی و معدنی با نیروگاه‌هایی که این واحدها ایجاد کرده‌اند تولید می‌شود. علی‌رغم این میزان تولید برق توسط واحدهای صنعتی و معدنی، هفته آینده هم با همکاری وزارت نیرو موافقنامه ۵۰۰۰ مگاوات نیروگاه جدید آغاز خواهد شد تا مشکل برق توسط خود واحدهای صنعتی حل شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس