کدام دستگاه‌ها با سامانه جامع تجارت همکاری نمی‌کنند؟

وزیر صنعت با بیان اینکه مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها موجب توسعه مناطق می‌شود، گفت: تجارت خارجی ایران در سال گذشته علی رغم تحریم به ۷۵ میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش مشرق، علیرضا رزم‌حسینی صبح امروز در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به تداوم فعالیت شرکت سایپا - سیتروئن کاشان با وجود تحریم‌ها با بیان اینکه اظهار داشت: سال گذشته بیش از ۱۳۰هزار دستگاه خودرو در سال گذشته توسط این شرکت تولید شد و امسال نیز در نظر دارد تا تولید خود را افزایش دهد.

بیشتر بخوانید:

تحریم داخلی پایان ندارد

وی با بیان اینکه ضمن اشاره به برنامه اقتصاد مقاومتی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: شرکت‌هایی که داوطلب هستند در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی اقدامات آموزشی انجام دهند وزارت ضمن در این زمینه برنامه‌ریزی لازم را صورت داده است و شرکت سایپا سیتروئن نیز در این زمینه داوطلب شده است ک قرارداد آن امروز به امضاء رسید.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه اجرای برنامه‌ها در قالب مسئولیت اجتماعی به توزیع متوازن خدمات کمک می‌کند، ابراز داشت: در اکثر کشورها این اقدام صورت گرفته و شرکت‌های مختلفی به ویژه در حوزه معادن و شرکت های بزرگ در این زمینه ورود پیدا کردند.

وی با بیان اینکه نزدیک به ۳۰۰ شرکت در کشور در حوزه مسئولیت اجتماعی ورود پیدا کردند، گفت: این موضوع در راستای رشد منطقه پیرامونی شرکت‌های داوطلب در این زمینه است در حالی که تعهد نسبت به مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها موجب رشد در حوزه‌های مختلف می‌شود.

رزم‌حسینی با بیان اینکه مقرر شده است در طرح مسئولیت اجتماعی اشتغال روستایی به اشتغال روستایی و کسب و کارهای کوچک با حمایت شرکت‌های بزرگ ارتقاء پیدا کنند، تصریح کرد: تحریم‌های ظالمانه شدیدی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی تحمیل شد و فشارهای سنگینی را بخش تولید و به طور کلی اقتصاد تحمل کرد.

وی با بیان اینکه با وجود تمامی این شرایط اما اقتصاد ایران موفق به ۷۵ میلیارد دلار تجارت صادرات و واردات کشور باشد، تاکید کرد: صنعت کشور و آهنگ توسعه اقتصاد کشور متوقف نشده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه سناریوی دولت در ستاد اقتصادی در شرایط شدت گرفتن تحریم‌ها صادرات غیر نفتی بود که در سه سال و نیم گذشته موفق به صادرات ۲.۵  میلیارد دلاری فولاد شدیم‌، افزود: با تامین مواد اولیه از خارج صنایع کشور در چرخه تولید فعال هستند.

وی با بیان اینکه در حوزه صنعت رشد هشت درصدی حاصل شده است، تصریح کرد: تمام کارخانجات کشور با تامین مواد اولیه لازم بدون هیچ مشکلی در سه شیفت کاری فعال هستند که از جمله این صنایع خودروسازی و پوشاک و سرامیک است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس