کد خبر 1218083
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۴
گل‌محمدی: احمدی‌نژاد استقلالی بود، ما حرفی زدیم؟/ خواب‌های بدی برای پرسپولیس دیده‌اند

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید برخی با برگزاری جسله‌هایی خواب‌های بدی برای این تیم دیده‌اند.

به گزارش مشرق، یحیی گل محمدی درباره وضعیت پرسپولیس پس از دیدار برابر استقلال و حواشی این دیدار به صحبت پرداخت و گفت که هواداری یک مسوول از یک باشگاه ایرادی ندارد چراکه به طور مثال محمود احمدی‌نژاد هم طرفدار استقلال بود. او در این گفت‌وگو عنوان کرد که برخی با برگزاری جلسه‌هایی خواب‌های بدی برای پرسپولیس دیده‌اند.

* ابتدا درباره شرایط پرسپولیس بعد از داربی صحبت کنید. بعد از برد در یک بازی بزرگ، شرایط تیم‌تان را چطور ارزیابی می‌کنید؟

 - داربی یک بازی در لیگ بود و سه امتیاز بیش‌تر نداشت. خوشحالیم سه امتیاز را گرفتیم و خیلی برای‌مان مهم بود چون می‌توانیم در کورس قهرمانی باقی بمانیم. الان رقابت جدی با سپاهان داریم البته تیم‌های دیگر هم هستند؛ باید بینیم وضعیت چطور است اما بازی مهمی را بردیم و این برد را به هواداران تبریک می‌گویم. تا دیروز (شنبه) برای برد خوشحال بودیم اما الان دیگر تمرکز ما روی تمرین و بازی‌های آینده است. الان هم باید خودمان برای بازی در جام حذفی برابر شاهین بندر عامری آماده کنیم. شرایط آب و هوایی آن‌جا سنگین است و از طرف دیگر تیم حریف انگیزه زیادی دارد تا برابر ما عملکرد خوبی داشته باشد. ما هم در نبود چند بازیکن مصدوم به آنجا می‌رویم که این کار ما را سخت‌تر می‌کند.

* در اواخر دیدار پرسپولیس برابر استقلال اتفاقاتی رخ داد که بازی را به حاشیه برد. چه دلیل باعث بروز درگیری‌های آخر بازی بود؟

- ما هیچ‌وقت این مسائل را تایید نمی‌کنیم و هیچ‌وقت هم شروع کننده این ماجراها نبودیم. بازیکنان ما دنبال این حاشیه‌ها نیستند و همیشه سعی کردیم اخلاق و مسائل فنی را درون زمین نشان بدهیم. در جریان بازی چند بار بازیکنان حریف روی زمین افتاده بودند که ما در شرایطی که می‌توانستیم حمله کنیم، توپ را به بیرون زدیم. اتفاقات پایان بازی اتفاقات خوبی نبود و نباید اتفاق می‌افتاد. داربی شرایط خاص خودش را دارد و اولین بار نیست که در داربی چنین اتفاقی رخ می‌دهد. در خیلی از داربی‌های قبلی هم اتفاقاتی به مراتب بدتر از این رخ داده اما باید مدیریت روانی و روحی خوبی داشته باشیم تا شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

* حاشیه‌های داربی هم‌چنان ادامه دارد. توییت محمدجواد آذری ‌جهرمی و در ادامه واکنش فرهاد مجیدی که باعث  انتشار بیانیه از سوی هر دو باشگاه شد. نظر شما درباره این موضوع چیست؟

- هر مسوولی حق دارد هواداری خود را نسبت به تیمی اعلام کند. مگر آقای احمدی‌نژاد استقلالی بود و یا نوه و نتیجه حضرت امام خمینی (ره) هوادار استقلال بودند، ما حرفی زدیم؟ ما هیچ‌وقت نسبت به  استقلالی بودن مسوولان حرفی نزدیم.  باشگاه استقلال هم باید چنینن رفتاری کند. آقای آذری‌جهرمی هوادار دو آتیشه پرسپولیس است و این که بخواهند این همه فشار به او بیاورند درست  نیست. آن‌ها ذهن‌ها را به سمت آقای جهرمی منحرف می‌کنند تا واقعیت‌ها را پوشش بدهند.

* در جام حذفی سال گذشته نتوانستید به فینال برسید، آیا امسال برنامه جدی دارید تا در جام حذفی هم موفق ظاهر شوید و جام بگیرید؟

- ما در همه بازی‌ها با تمام وجود و تمام قوا وارد زمین می‌شویم و با تمام وجود برای برد بازی می‌کنیم. این وظیفه‌ای است که بر دوش همه ما است. گاهی ممکن است موفق باشیم و گاهی هم موفق نباشیم. با توکل بر خدا پیش می‌رویم.

* بحث جدایی بازیکنان در پایان فصل باعث نگرانی بازیکنان شده است. جدایی کنعانی‌زادگان تا بحث جدایی احمد نوراللهی. آیا در این زمینه باشگاه  مساله تمدید قراردادها را جدی دنبال می‌کند؟

- فشردگی مسابقات آن‌قدر زیاد است که کار را سخت می‌کند. ما همه تلاش‌مان را انجام دادیم تا باشگاه قرارداد بازیکنان را تمدید کند. هم نامه نوشیتم و درخواست رسمی دادیم و هم به صورت شفاهی درخواست خودمان را گفته‌ایم. به امید خدا اتفاقات خوبی رخ بدهد.

* مباحث و مشکلات مالی این روزها گریبان پرسپولیس را گرفته است. نگران نیستید این موضوع تیم شما را به حاشیه ببرد؟

- مشکلات مالی از اول فصل وجود داشت. از شروع فصل تا به حال باید ۷۵ درصد قراردادها پرداخت می‌شد که انجام نشده است. ضمن این که  تا به حال به غیر از ۸۰۰ دلار، اعضای باشگاه هیچ پاداشی هم دریافت نکرده‌اند. این مشکلات، تیم را اذیت می‌کند و نوع پرداختی که دارند و مثلا ۵ درصد و یا ۱۰ درصد در بازه زمانی طولانی می‌دهند، باعث ایجاد مشکلات زیادی برای همه ما شده است. باید فکری برای حل مشکل شود. بازیکنان روی قراردادی که امضا کرده‌اند، حساب می‌کنند و اگر به موقع پرداخت نشود مشکلات زیاد می‌شود و بازیکنان را اذیت می‌کند. واقعا حیف است چون بازیکنان با تمام وجود تلاش می‌کنند اما از آن طرف آن طور که شایسته این بازیکنان است با آن‌ها برخورد نمی‌شود.

* برخی معتقداند رویه‌ای ایجاد شده مبنی بر این که اگر باشگاهی قبل از بازی درباره داوری بیانیه بدهد و یا مربی در کنار زمین به داوری اعتراض کند، روند قضاوت‌ها به سود تیمش می‌شود. شما این موضوع را قبول دارید؟

- بحث بیانیه‌های قبل از مسابقات یک بحث غیرحرفه‌ای است. این که با بیانیه می‌خواهیم داور را تحت فشار قرار بدهیم، گاهی جواب می‌دهد و همه روی این موضوع کار می‌کنند. قبل از داربی هم از سوی باشگاه رقیب بیانیه‌ای صادر شد که این کار واقعا غیرحرفه‌ای بود. ما آرام‌ترین نیمکت لیگ برتر را داریم اما گاهی  از این آرام بودن سوء استفاده می‌شود. وقتی نیمکت تیم حریف با فریاد می‌خواهد نظر داوری را برگرداند و با فریاد نظر داوری برمی‌گردد، ما هم می‌گوییم پس فریاد بزنیم تا بتوانیم از حق‌مان دفاع کنیم. البته منظور من بازی داربی نیست؛ کلی صحبت می‌کنم. این واقعا شکل خوبی ندارد و به ویژه حالا که استادیوم‌ها خلوت است و صداها می‌پیچد و همه می‌شنوند و این شکل بدی دارد. باید از خودمان شروع کنیم و از این جهت همیشه از نیمکت تیم خودم خواستم آرام باشند و از سایر نیمکت‌ها هم خواهش می‌کنم نسبت به این موضوع حساسیت بیش‌تری داشته باشند و اجازه بدهند داوران تمرکز داشته باشند. این یک واقعیت است و به یک قانون تبدیل  شده که اگر مربی‌ای کم‌تر صحبت کند، حق تیمش را می‌خورند. متاسفانه داوران ما هم تحت تاثیر فریاد هستند.

* یکی از راه‌های کاش اشتباهات داوری، ورود VAR به فوتبال ایران است. آیا باشگاه پرسپولیس در این زمینه درخواستی نداده‌ است؟

- VAR نیاز به امکانات و تجهیز ورزشگاه‌ها است. نمی‌دانم امکانش را داشته باشیم. بعید می‌دانم بتوانیم امکانات مورد نیازش را فراهم کنیم و هر کسی این موضوع را مطرح می‌کند بیش‌تر حالت شعار دارد. امیدارم روزی VAR به فوتبال ایران بیاید تا حق تیم‌ها ضایع نشود.

* به عنوان نکته پیانی آیا صحبتی دارید؟

- می‌خواهم خطاب به هواداران بگویم خبرهایی شنیدم که  فردا (دوشنبه) جلسه‌هایی قرار است برگزار شود که خواب‌های بدی برای پرسپولیس دیده‌اند و بیش‌تر هم نمی‌خواهم درباره آن صحبت کنم.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 37
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 8
 • فاتح قلبها ***پرسپولیس قهرمان IR ۱۴:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  14 20
  ومکرو ومکرالله والله خیرالماکرین ...امپراتور تاوقتی خدارو داریم کل ایرانم جلسه بزارن نمیتونن کاری کنن ...والسلام
  • IR ۱۵:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
   8 2
   از نقشه های هیچ بشری هراس نباشد تا خدا نخواهد توی هر کار نه صرفا این مورد.
 • IR ۱۵:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  14 6
  آره تو راست میگی نمی خوان شما قهرمان بشی مو قشنگ
 • مهدی IR ۱۵:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  11 7
  آخه چه خوابی فعلا که همه چیز داره باب میل شما میشه چه داور چه مجری چه سایت ورزش سه وزیر چه رئیس فدراسیون این حرفا که میزنید هم به خاطر رد گم کنیه
 • بام IR ۱۵:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  10 8
  هر خوابی ببیند باطل است.چون ما هوادارا هم حق داریم چرا باید اینجا تو کشور خودمون اینهمه حسادت باشه اونم برا هموطنای خودشون.ما همه اینبار با صدای رسا دفاع خواهیم کرد حتی اعتراض شدید
 • رضا IR ۱۵:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  11 7
  ازصدرتا ذیل کشورکه ازخودتونه کسی خوابی ندیده تویی که توههم میزنی
 • ام IR ۱۵:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  3 4
  دیز
  • پوریان IR ۱۵:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
   1 3
   خیلی خوب اومدی!!
  • سامان IR ۰۰:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۷
   1 1
   برا تو و کیسه دلان
 • IR ۱۵:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  4 3
  برای پنجمین سال متوالی نمیخوان اما با تلاش و همت مسعود.....
 • IR ۱۵:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  11 3
  یعنی خواب دیدن مثل بازی با سپاهان و استقلال، پنالتی صد در صد رو نگیرن؟؟
  • IR ۱۶:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
   5 6
   آره خواب دیدن مثل دربی رفت غلامی رو اخراج نکنن! خواب دیدن دوباره بلا سر پيکان و آلومینیوم اراک..... بیارن، خواب دیدن دیاباته خطا کنه ولی براش پنالتی بگیرن، آره خواب دیدن..... آره آب کش به آفتابه میگه دو تا سوراخ داری!!!!! آره خواب پماد سوختگی دیدم....
  • سید IR ۱۹:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
   2 2
   سلام... جواب پیامک ها برای عیسی در Efc را خود عیسی در بازی دربی داد که هم اس را از قهرمانی خارج کرد هم بازی جوانمردانه را باختند هم اخلاق هم نائب قهرمانی هم...هم.... در ضمن پنالتی روی مدافع پرسپولیس از دید داور پنهان شد . فیلمش ببینید بدتر از پنالتی عصطغلال بود فرهاد دوبازی بدون کمالوند دو باخت داشت پس کمالوند در آسیا کمی عصطغلال را به کمال خیالی رساند .. به فکر سیاره سوم باشید ...
 • IR ۱۵:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  7 0
  موش بخوره تو رو
 • IR ۱۶:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  5 4
  آره احمدی نژاد استقلالی بود،ولی سپاهان قهرمان میشد،،اینم یکی از نشانه هایی که میگه استقلایها بی شرف نیستند
  • IR ۱۷:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
   1 0
   از همه با شرفتر شیخه که همیشه از حق دفاع جانانه میکنه خخخخخ
 • IR ۱۶:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  3 3
  شاید احمدی نژاد استقلالی بود ولی هیچوقت برای پرسپولیس کری نخوند یا بهش توهین نکرد،الانم شاید خیلی از وزرا استقلالی یا پرسپولیسی باشند ولی هیچ وقت کری نمیخونند،اینو بفهم که اصلا فهمیدنش سخت نیست آره راست میگی بابا مسعود خیلی خوابها برای شما دیده البته تازه نیست و الان 8سال هست که داره رویا پردازی میکنه و همه لیگ را فدای پرسپولیس میکنه
  • سید IR ۱۹:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
   1 2
   سلام....برید .دنبال سومین سیاره ی تان ... فرهاد...دوهفته دیگر برای چهارمبن بار از عصطغلال میره...
 • IR ۱۸:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  3 3
  خداوکیلی شماها چه رویی دارید ؟ بابامسعود و بابا حسن و فدراسیون و کمیته داوران و رسانه و ... در خدمت شما هستن و این اشک تمساح‌ها هم برای رد گم کردن
 • محمودسلمانی mahmoudsalmani110 IR ۱۹:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  0 1
  روی رواج توهین، خیانت، فرافکنی، توجیه، فساد، بی منطقی، جادوگری و ... توی فوتبال برنامه هایی حرفه ای و مستمر وجود دارد که یکی از میوه های مورد انتظارش نافرمانی‌ مدنی و زندگی دایما درگیر و مانند درگیری ها و زندگی قبیله ای برای جامعه است.. قبیله ای که جای خون، رنگ باشگاه عامل جهل و تعصب و خسارت و خون و عقب افتادگی کشور است ..
 • gafar taba tabayi 65 IR ۱۹:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  2 4
  تا وقتی که پاشگاه پرسپولیس این همه هوادار پشت سرش داره احدی نمیتونی خواب بدی برای پاشگاه بزرگی مثل پرسپولیس داشته باشه باشگاهای کوچکی هم هسن که دارن سنگ میندازن ولی کاری از پیش نمیبرن چون همانطوری که گفتم کوچیکن چه باشگاهشون چه هواداراشون
 • IR ۱۹:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  4 1
  چه ادبیاتی!
 • IR ۱۹:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  3 2
  خیلی پررو تشریف دارید، همین مونده اول فصل وزیر یک جام بده به شما که یه وقتی ناراحت نباشی لنگ ترین و منفورترین تیم لیگ
  • ali IR ۱۵:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
   0 0
   آخه تو چی میگی چون پرسپولیس شما کیسه کشا رو برده حرصت گرفته؟
 • ابراهیم IR ۱۹:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  2 2
  آخ آخ بابا مسعود میخواد بره یعنی چی میشه
 • IR ۲۰:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  3 1
  مگر با همین جوسازی ها و فراکنی ها باز امتیاز بگیرید. چرا کمیته انضباطی و نهادهای امنیتی با مربی پرسپولیس که دارد تشویق به تشویش افکار می کند کسی برخورد نمی کند؟؟؟؟
 • IR ۲۰:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  1 1
  مگر با همین جوسازی ها و فراکنی ها باز امتیاز بگیرید. چرا کمیته انضباطی و نهادهای امنیتی با مربی پرسپولیس که دارد تشویق به تشویش افکار می کند کسی برخورد نمی کند؟؟؟؟
 • IR ۲۰:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  2 1
  همه خوابها در فدراسیون فوتبال و یار دوازدهمتون یعنی تیم داوری برای قهرمانی مادام العمر شماست . هر تیم دیگری غیر پرسپلیس بود داور پنالتی می گرفت .
 • IR ۲۰:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  4 2
  لطفا خودتو به خواب نزن آقای گلمحمدی! احمدی نژاد در مقام رئیس جمهور هیچوقت به تیم پرسپولیس توهین یا کری اینچنین زشت نخوند. فهمیدی یا هنوزم میخواین به این حرف های رندانه ادامه بدین و ماهی خودتونو از این آب گل آلود بگیرین؟
 • IR ۲۲:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  0 2
  چرا خبرنگار ایسنا در مورد همه چیز سوال کرده ولی در مورد یونانی بودن اسم پرسپولیس نپرسیده ؟! حتما باید جواب این سوال رو از وزیر ارتباطات بپرسیم
  • IR ۲۳:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
   3 0
   خوب اسم شمام عربیه...
  • علی IR ۰۱:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۷
   0 1
   پس معلومه از تاریخ کشور هیچی نمیدونی ، البته تعجبی نداره، از تیمت مشخصه ولی خدایی کیسه کشا بدجوری دارن میسوزن آخ آخ، میبینید همه کمکتون میکنن ولی باز نتیجه نمیگیرید از همه شاکی شدید به قول برانکو کیسه شخصیت قهرمانی نداره اینو از باشگاه و هوادارای شل مغزش پیداست
 • IR ۲۲:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  1 2
  مو مصنوعی در توهم است.
 • حیدری IR ۰۱:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۷
  1 0
  گلی جان ۳ امتیاز ی روز روشن بود بناحق ۳امتیاز گرفتی
  • IR ۱۰:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۷
   0 1
   نه بابا بازی تو شب بود...
 • IR ۰۸:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۷
  0 2
  بدخواهان پرسپولیس نمی توانند ببینند تیم نتیجه می گیره
 • ک.م IR ۱۱:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۷
  1 0
  مافیای لنگ سرخ نگران پایان زمامداری پدر خوانده ی مافیای فوتبال است . بابا مسعود داره می ره باید هم نگران باشید. ولی بدانید حق الناس شما رو رها نخواهد کرد و روزی باید پاسخگو باشید.