کد خبر 1215257
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۱
حسین شریعتمداری

نباید به آژانس اجازه داد که عصا زیر بغل آمریکا بگذارد. باید با طرد قاطع و بی‌ملاحظه نظر آژانس، این عصا را از زیر بغل آمریکا کشید!

به گزارش مشرق، حسین شریعتمداری طی یدداشتی در روزنامه کیهان نوشت: همزمان با مذاکرات وین (که هنوز معلوم نیست در این مذاکرات دنبال چه می‌گردیم)، حرکت دیگری نیز در این سوی ماجرا شکل گرفته و دنبال می‌شود. حرکت مشکوک و مرموزی که اگر با برخورد قاطع و هوشمندانه‌ای روبه‌رو نشود می‌تواند خسارت سنگینی درپی داشته باشد. بخوانید!

۱- آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی در طول مذاکرات هسته‌ای موضوعی را با عنوان ابعاد احتمالی نظامی «possible military dimensions – PMD» پیش کشیدند، با این مضمون که ایران در گذشته برخی از فعالیت‌های غیرصلح‌آمیز هسته‌ای داشته است! آمریکا مدعی بود که این اطلاعات را از کامپیوتر شخصی یکی از کارکنان سابق هسته‌ای ایران که فراری شده است به دست آورده است! و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز این ادعا را در نوامبر ۲۰۱۱ طی گزارشی به جمهوری اسلامی ایران منتقل کرده و خواستار توضیح شد و ایران که از آن با عنوان «مطالعات ادعایی» یاد کرده و غیرواقعی می‌دانست‌، درباره آن توضیحاتی داد و آژانس نهایتاً در سال ۱۳۹۴ ماجرا را تمام شده اعلام کرد و آمانو، مدیرکل وقت آژانس در گزارش خود به شورای حکام تاکید کرد که «نشانه‌هایی از فعالیت‌های مشکوک هسته‌ای ایران بعد از سال ۲۰۰۹ وجود ندارد».

۲- «رافائل گروسی» مدیرکل کنونی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (جانشین آمانو از سال ۲۰۱۹ و بعد از مرگ مشکوک وی‌) به همسویی با اسرائیل شهرت دارد. او پیش از این معاون آمانو در آژانس بود و بارها با همین عنوان به ایران آمده است. گروسی در جریان بازرسی‌ها و مذاکرات با وقاحت به مسئولان کشورمان می‌گفت، ما دادستان هستیم و شما در جایگاه متهم قرار دارید! آمریکا بعد از گزارش آمانو درباره PMD و تبرئه ایران، از او خواسته بود که گزارش مزبور را پس بگیرد و گروسی از جمله کسانی بود که به صراحت خواسته آمریکا را دنبال می‌کرد ولی با پاسخ منفی آمانو روبه‌رو شده بود.

در محافل هسته‌ای غرب و در میان برخی از خبرنگاران آمریکایی و اروپایی این احتمال مطرح است که آمانو توسط موساد به قتل رسیده تا گروسی جانشین او شود!

۳- اکنون گروسی اصرار دارد که پرونده مختومه PMD را باز نگه‌دارد و آدرس برخی از مراکز نظامی ایران را می‌دهد و ادعا می‌کند که در آنجا فعالیت‌های هسته‌ای اعلام‌نشده صورت می‌پذیرد! گروسی در ادعای خود به اظهارات نتانیاهو تکیه می‌کند که گفته است، اسناد به سرقت رفته از شورآباد نشان‌دهنده فعالیت هسته‌ای در مراکز یادشده است!

درباره این ادعا گفتنی است؛

• کدام نظام و حکومتی را می‌توان آدرس داد که از کمترین سطح درک و شعور برخوردار باشد و در همان حال اسناد به‌کلی سرّی خود را در یک منطقه بیابانی بی‌حفاظ رها کند که مورد دستبرد صهیونیست‌های فطرتاً دزد قرار بگیرد؟!

بر فرض که چنین اسنادی وجود خارجی داشته باشد، چه تضمینی وجود دارد که این به اصطلاح اسناد به کلی سّری! توسط صهیونیست‌ها جعل نشده باشد؟!

• با توجه به چند نوبت خرابکاری صهیونیست‌ها در تاسیسات هسته‌ای کشورمان که خرابکاری در تاسیسات هسته‌ای نطنز تازه‌ترین نمونه آن است، چه تضمینی هست که بازرسان جاسوس بعد از حضور در مراکزی که خواستار بازرسی از آن هستند، این مراکز را آلوده نکنند؟!

• ترور دانشمندان هسته‌ای کشورمان با استفاده از اطلاعاتی صورت گرفت که جاسوسان موساد و سیا در پوشش بازرسان آژانس جمع‌آوری و به سرویس‌های اطلاعاتی متبوع خود مخابره کرده بودند.

آژانس تاکنون بیش از ۱۰ بار اعلام کرده است که ایران به تعهدات برجامی خود کاملاً پایبند بوده است. آیا ادعای نتانیاهو که به دروغگویی و دشمنی با ایران شهره است و سابقه چند نوبت خرابکاری در تاسیسات هسته‌ای کشورمان را دارد، معتبرتر از نتیجه بازرسی‌های آژانس و بیانیه‌های رسمی آن است؟!

• آژانس باید توضیح بدهد که طرف مقابل ایران در چالش هسته‌ای، رژیم جعلی و کودک‌کش اسرائیل است یا آژانس بین‌المللی انرژی اتمی؟!

جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده است که بر اساس اعتقادات و باورهای اسلامی خود، ساخت سلاح هسته‌ای را حرام می‌داند و اگر این‌گونه نبود با توجه به دانش هسته‌ای خود به آسانی دست به تولید سلاح هسته‌ای می‌زد و آژانس و آمریکا و اروپا نیز نمی‌توانستند هیچ غلطی بکنند، همان‌گونه که تاکنون علی‌رغم تلاش بی‌وقفه خود برای توقف تولید موشک‌های بالستیک و نقطه‌زن کشورمان هیچ غلطی از آنها ساخته نبوده است و هم‌اکنون تمامی تاسیسات هسته‌ای و مراکز حساس رژیم جعلی اسرائیل و پایگاه‌های آمریکا در منطقه، از جمله ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در بحرین زیر بُرد موشک‌های نقطه‌زن ایران اسلامی قرار دارند و...

۴- طرح مجلس با عنوان «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران» که برگرفته از نظر حکیمانه و کارشناسانه رهبر معظم انقلاب است، آمریکا را بر سر یک دوراهی قرار ‌داده است که هر دوسوی آن شکست سنگینی برای حریف است. آمریکا اگر مطابق این طرح که به قانون تبدیل شده و در حال اجراست، همه تحریم‌ها را لغو کند، اصلی‌ترین حربه و اهرم خود را برای مقابله با ایران اسلامی از دست داده است و چنانچه از لغو تمامی تحریم‌ها خودداری بورزد، در این سوی و از جانب ایران، تمامی تعهدات برجامی نادیده گرفته خواهد شد و در این حالت آمریکا، آن‌گونه که بارها اعلام کرده

-و به اصطلاح تهدید کرده است- باید به گزینه بعدی SECOND  PLAN (برخورد نظامی‌) روی آورد! که هرگز توانش را ندارد و با عکس‌العمل پشیمان‌کننده ایران روبه‌رو خواهد شد. ادعای رافائل گروسی برای تغییر این معادله و نجات آمریکا از بن‌بستی است که درپی تدبیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب با آن روبه‌رو شده است. نباید به آژانس اجازه داد که عصا زیر بغل آمریکا بگذارد. باید با طرد قاطع و بی‌ملاحظه نظر آژانس، این عصا را از زیر بغل آمریکا کشید!

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 19
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۰۰:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  0 0
  کاووس سیدامامی در زندان خودکشی کرد نیلوفر بیانی موشه طاهباز و هومن جوکار الان زندانی هستند کاوه مدنی از کشور فرار کرده و.... موسسه میراث پارسیان منحل شد بی بی سی هم آچمز شد به ادعای دروغ شکنجه روی آورد این است سرنوشت جاسوسانی که در پوشش فعال محیط زیست سایت های موشکی کشور رو دید میزدند و به طرز عجیبی همشون یهودی بودند و بارها و بارها با مقامات اسرائیلی دیدار داشتند یه مشت کودک کش اسرائیلی خودشونو نگران و فعال محیط زیست ایران نشون میدادند الان هم این به ما مربوط نیست سپاه علی الخصوص اطلاعاتش باید هوشیار باشه ما راحت میخوابیم چون شما بیدارید
 • IR ۰۰:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  0 0
  مشکل از مذاکره کنندگان ما هم هست افرادی مثل عراقچی که تجربه برجام ثابت کرد در احقاق حقوق مردم ایران خیلی خیلی ضعیف عمل می کنند
 • محمد IR ۰۰:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  2 1
  عصا..!.خخخخخخ
 • DE ۰۲:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  3 8
  ماباید مواظب SECOND PLAN (برخورد نظامی‌) و در حقیقت سایه جنگ باشیم تازه امریکا اگر به حرفش گوش نکنیم و خودمان خودمان را خلع سلاح نکنیم او مارا خلع سلاح میکند و تازه مخارج آنرا هم باید بپردازیم ضمنا در اتوبانهای ایران هم دیوار میکشد و از همه بدتر اگر امریکا عصبانی شد دلار میشود سه هَزار. لذا ما به رقیب روحانی رای نمیدهیم و به خود امتداد دولت روحانی یعنی اصلاح... رای میدهیم .مثلا به جه.... . مردم شاهد باشین من گفتم حالا پس به من رای بدهید.
 • IR ۰۲:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  15 1
  عصا چیه؟ بعضی داخلی ها حاضرند به دلایلی که فقط برای خودشان موجه است تمام سازمان‌های بین‌المللی که در دست امریکا و اسرائیل هستند بر ایران مسلط کنند و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نیستند حتی لازم باشد پای خود را بریده و به آنان پیوند می زنند حالا حاج حسین نگران عصا دادن این جماعت هستید
 • IR ۰۳:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  22 4
  احسنت ودرود
 • IR ۰۴:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  0 0
  احسنت
 • IR ۰۴:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  0 0
  من تازه فهمیدم مهمترین مشکل ما مذاکره و وقت تلف کردن با امریکاست
 • IR ۰۴:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  0 0
  اصلاح طلبا دیگه دارن شورش رو در میارن. کاری نکنید بیاییم وسط
  • IR ۱۷:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
   0 0
   نیا وسط زشته!
 • DE ۰۵:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  14 1
  مذاکرات فرسایشی شده و هدفش فقط تنفس مصنوعی دادن به جاسوسان داخلی و خارجی (آژانس اتمی)است ، بنظر بنده مجلس شورا باید لایحه جدیدی تهیه کند و غناسازی ۹۰٪ را تثبت کرده ، همچنین شرط بگذارد که ماموران آژانس اتمی باید تابعیت روسی یا چینی داشته باشند و همکاری با ماموران غربی را بدلیل احتمال تجسس رد کند
 • موحد IR ۰۵:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  17 1
  متاسفانه هنوز ظریف این دولت ذلیل روی کار هست خدا به خیر بگذرونه و دست خائنین کوتاه بشود
 • IR ۰۶:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  1 0
  از دست ما مردم عادي كه كاري بر نمياد مسوولين هم كه براي رضايت اونا كار ميكنن ، چه كنيم اقاي شريعتي؟!
 • IR ۰۷:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  0 0
  قسمت دوم رو اشتباه مي كني.با فرض خروج از محدوديت هاي برجام و اگر قصد توليد سلاح هسته اي نداشته باشيم چه اهرم فشاري در دست خوادهيم داشت.با توجه به شرايط موجود يا بايد برنامه هسته اي تعطيل شود و يا يك بار براي هميشه با ساخت و آزمايش سلاح هسته اي زورگويان عالم را سرجاي خود نشاند.
 • IR ۰۸:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  0 1
  رئیس جمهور روحانی از روحانیون هستند و سابقه انقلابی دارند و از خودی ها هستند و شورای نگهبان هم دو بار تایید صلاحیت کرده این بزرگوار رو قطعا هر تصمیمی بگیرند به نفع اسلام و مسلمین هست . از احمدی نژاد که روحانی نبود و دنبال ملی گرایی و ...بود خیلی بهتر هست .
 • IR ۰۹:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  0 2
  آقای شریعتمداری شما آنقدر دلسوز و قاطع هستید که ممکن است برعکس برداشت کنیم
 • IR ۱۳:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  5 1
  اگر لیبرال ها اجازه بدهند
 • IR ۱۵:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  0 0
  مرگ بر دولت تروریست امریکا ومکار وحیله گر فرسایشی گروسی
 • IR ۱۶:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  1 0
  شریعتمداری به تو با شد یه کبریتی زیر همه چیز روشن می کند . خدا وکلیلی تو اضهار فضل نکن .یه ذره محبوبیت برای نیروهای ارزشی نگذاشتی . حد اقل تا اخر انتخابات تو چیزی نگو بگذار بدون نگاه کردن به تو به یک ادم مومن و متدین رای بدهند . ادم اسم تو را می شنود از همه چیز زده می شود . کافی است تو یه طرف باشی مردم از لج تو هم شده با مخالفت رای می دهند .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس