روحانی نمایه

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی گفت: اظهارات رئیس‌جمهور در مورد وضعیت اقتصادی کشور موجب می‌شود فضا برای امتیازدهی ایران به غرب و امریکا در مذاکرات باز شود و از عزت و اقتدار کشور می‌کاهد.

به گزارش مشرق، احسان قاضی زاده، در خصوص اظهارات اخیر رئیس جمهور مبنی بر اینکه «کشور را از قحطی نجات دادیم»، گفت: عملکرد اقتصادی دولت برای یکایک مردم اظهر من الشمس است. نتیجه این عملکرد کاملا در شهرها و روستاها مشخص است. به نظر من بهتر است مقامات دولتی با چنین اظهاراتی نمک به زخم مردم نپاشند.

بیشتر بخوانید:

دیپلماسی و میدان دو روی یک سکه

نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: صف های طویل روغن، مرغ، انسولین، نتیجه عملکرد اقتصادی دولت است.

قاضی زاده با بیان اینکه تحریم ها موضوع جدیدی نیست که اقتصاد کشور با آن روبرو شده باشد، گفت: از ابتدای انقلاب ملت ایران با تحریم های آمریکا مواجه بودند و شرایط سخت جنگ را نیز پشت سر گذاشتند. حتی در طول جنگ که کشور با کوپن اداره می شد شاهد این همه به هم ریختگی اقتصادی نبودیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: دولت به جای اینکه به وظایف خود عمل کرده و نظام توزیع و تولید درست را پایه ریزی کند و کالاهای اساسی را عادلانه بین مردم توزیع نماید، حرف از قحطی می زند. توزیع عادلانه کالاهای اساسی، رضایت مندی عمومی را در پی دارد، متأسفانه عملکرد اقتصادی دولت به گونه ای بوده که کشور را تبدیل به بهشت عده ای وارد کننده و سوداگر مالی کرده است.

نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه جای دفاعی از عملکرد اقتصادی دولت وجود ندارد، اظهار داشت: اظهارات رئیس جمهور و مقایسه وضعیت کشور با کشورهایی که وضعیت بسیار بدتری نسبت به ایران دارند، موجب می شود فضا برای امتیاز دهی ایران به غربی ها و امریکایی ها در مذاکرات باز شود و از عزت و اقتدار کشور می کاهد. این سوء مدیریت های داخلی، فضاسازی ها و کد دهی به خارجی ها اقدامی هماهنگ شده است که هیچ توجیهی ندارد.

قاضی زاده گفت: زیرساخت ها، امکانات، حجم گسترده نیروی انسانی و نخبگان، موقعیت ژئوپلتیک کشور ما قابل قیاس با کشورهای قحطی زده ای که مورد استناد رئیس جمهور و معاون اول ایشان است، نمی باشد.

وی ادامه داد: روحانی و جهانگیری با این توجیهات عملکرد اقتصادی و مدیریت اجرایی خود را زیر سوال می برند. مطالبات معیشتی مردم و تأمین نیازهای حداقلی آنان با مشکلات جدی روبروست. صف های مرغ و روغن در شأن ملت ایران نیست و جز شرمساری نتیجه ای ندارد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha