آمار تلفات ناشی از کرونا

رئیس سازمان آلرژی و بیماریهای عفونی آمریکا گفت که ایالات متحده آمار واقعی کشته‌های ناشی از کرونا را به طور واقعی و دقیق اعلام نمی‌کند.

به گزارش مشرق، «آنتونی فائوچی» رئیس سازمان آلرژی و بیماریهای عفونی آمریکا یکشنبه شب به وقت تهران گفت که آمریکا آمار واقعی کشته‌های ناشی از کرونا را اعلام نمی‌کند.

به گزارش وبگاه «تایمز اسرائیل» فائوچی در این باره گفت، بی‌شک مقام‌های آمریکایی درحال دست کاری در آمار کشته‌های ناشی از کرونا هستند.

آمریکا حد نصاب بالاترین تلفات ناشی از کرونا را در جهان در اختیار خود دارد. در حالیکه به طور رسمی اعلام شده که تاکنون ۵۸۱۰۰۰ تن در این کشور جان خود را بابت ابتلا به کرونا از دست داده اند، اما مطالعات دانشگاه واشنگتن  که پنجشنبه گذشته منتشر شد نشان می‌دهد که مرگ و میر ناشی از کرونا بیش از رقم ۹۰۰ هزار تن است.

آنتونی فائوچی افزود: «ما آمار کرونا را پایین‌تر اعلام کرده و می‌کنیم.»

 بر اساس گزارش‌ها، آمریکا تاکنون بیش از ۳۲.۶ میلیون مبتلا به کرونا را از خاتمه سال ۲۰۱۹ به این سو گزارش کرده است.

با افزایش شمار قربانیان ویروس کرونا در ایالات متحده، اداره بازرسی پزشکی آمریکا گزارش کرد که اجساد قربانیان کرونا در شهر نیویورک همچنان در کامیون‌های یخچالداری نگهداری می‌شود که در  یک سال پیش در اوج شیوع ویروس کرونا، به عنوان سردخانه‌های موقت مورد استفاده قرار می‌گرفت.

بنا بر گزارش شبکه «سی ان ان»، سردخانه‌های موقت در پایانه «بروکلین مارین جنوبی» در حال حاضر ۷۵۰ جسد را نگهداری می‌کند که این تمامی قربانیان کووید-۱۹ نیست و باقی ماندن اجساد کرونا برای مدت طولانی در این سردخانه‌ها، یادآور انبوهی از قربانیان کرونا در آمریکا است که در بهار سال گذشته، بیمارستان‌های شهر نیویورک، سردخانه‌ها و خانه‌های تدفین در این شهر را تحت فشار قرار داده بود.

طبق این گزارش، اوایل آوریل ۲۰۲۰، تنها در یک روز، بیش از ۸۰۰ قربانی کرونا در شهر نیویورک گزارش شد و در هفته اول آوریل، به طور میانگین روزانه ۵۶۶ نفر در شهر نیویورک قربانی کرونا می‌شدند.

افزایش آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در آمریکا در شرایطی است که آن طور که شبکه بی بی سی گزارش کرده است، در حال حاضر، حدود ۵۶ درصد از جمعیت بزرگسال یعنی حدود ۱۴۷ میلیون نفر از مردم آمریکا دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

چندی پیش، «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا وعده داد تا دو ماه دیگر، حداقل ۷۰ درصد از جمعیت بزرگسال در آمریکا، یک دوز واکسن را دریافت کرده‌ باشند و حدود ۱۶۰ میلیون آمریکایی به طور کامل واکسینه شده باشند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس