کد خبر 1214526
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۴
بررسی ارزش تیم‌های یک هشتم| استقلال گران‌ ترین تیم ایرانی است/تقابل پرسپولیس و تراکتور با ارزان‌ ترین و گران‌ ترینِ آسیا

مقایسه ارزش 8 تیم راه یافته به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا 2021 نشان می دهد که 3 نماینده کشورمان در این مرحله چقدر برای حضور در این رقابت ها هزینه کرده اند.

به گزارش مشرق، پرونده مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا 2021 در منطقه غرب هفته گذشته بسته شد و 8 تیم راه یافته به مرحله یک هشتم نهایی مشخص شدند. ایران با داشتن 3 نماینده یعنی استقلال، پرسپولیس و تراکتور بیشترین سهم را در کشورهای غرب آسیا از آن خود کرد و پیشرفت فوتبالش را به رخ آسیایی ها کشید.

همیشه در تقابل نمایندگان کشورمان با تیم های متمول عربی در لیگ قهرمانان آسیا هزینه هنگفت رقبا برای تجدیدقوای تمیشان مطرح می شود. به همین بهانه ارزش 8 تیم راه یافته به این مرحله مورد بررسی قرار گرفته اند.

بیشتر بخوانید:

آیا این زنگ خطر برای فوتبال ایران نیست؟

این گزارش با استناد به سایت معتبر «ترانفسر مارکت» است و با توجه به مطالب آن، به مقایسه قیمت 8 تیم راه یافته به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا 2021 پرداخته شده است.  با بررسی این موضوع مشخص می شود که کدام تیم بیشترین هزینه را کرده و کدام تیم ارزان ترین است. همچنین ارزش تیم های کشورمان در سبد نقل و انتقلات و قیاسشان با هم بررسی شده است.

*ارزش 8 تیم راه یافته به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به ترتیب قیمت‌ها و به صورت تقریبی به شرح زیر است:

1-النصر عربستان: 44/03 میلیون یورو( 1100 میلیارد تومان)

ارزش تیم‌های یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا

2-الهلال عربستان: 43/68 میلیون یورو( 1075 میلیارد تومان)

ارزش تیم‌های یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا

3-شارجه امارات: 20/18 میلیون یورو(500 میلیارد تومان)

ارزش تیم‌های یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا

4-استقلال: 14/98 میلیون یورو(حدود 375 میلیارد تومان)

ارزش تیم‌های یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا

5-پرسپولیس: 12/05 میلیون یورو(حدود 305 میلیارد تومان)

ارزش تیم‌های یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا

6-الوحده امارات: 11/85 میلیون یورو(290 میلیارد تومان)

ارزش تیم‌های یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا

7-تراکتور: 8/90 میلیون یورو(220 میلیارد تومان)

ارزش تیم‌های یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا

8-استقلال تاجیکستان: 4/80 میلیون یورو(120 میلیارد تومان)

ارزش تیم‌های یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا

ارزش تقریبی تیم های راه یافته نشان از فاصله نجومی تیم های پایتخت عربستان با دیگر تیم ها دارد. دو تیم مطرح ریاض یعنی الهلال و النصر که رقبای استقلال و تراکتور در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به شمار می آیند تنها تیم های بالای 1000 میلیارد تومانی هستند.

النصر رقیب تراکتور گران ترین تیم مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به شمار می آید. البته الهلال رقیب استقلال هم با فاصله اندک دومین تیم گران قیمت این مرحله است.

شارجه امارات سومین تیم گران قیمت مرحله یک هشتم است ولی با نگاه به ارزشش این تیم(500 میلیارد تومان) در مقایسه با تیم های اول و دوم فاصله زیادی دارد و به نوعی سعودی ها هزینه دو برابر و حتی چند برابر نسبت به تیم های دیگر راه یافته به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا کردند.

استقلال با ارزش تقریبی 375 میلیارد تومان چهارمین تیم گران قیمت مرحله یک هشتم نهایی و گران ترین تیم کشورمان در این مسابقات به شمار می آید. پرسپولیس رقیب سنتی آبی ها هم با فاصله اندک با ارزش حدود 305 میلیارد تومان پنجمین و دومین تیم گران قیمت در آسیا و ایران است.

الوحده امارات بعد از پرسپولیس ششم است و نکته جالب ارزش تراکتور است که با حدود 220 میلیارد تومان در رده هفتم قرار دارد. تیم تبریزی جزو تیم های کم هزینه مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به شمار می آید. در رده آخر هم استقلال تاجیکستان پدیده این مسابقات قرار دارد که ارزش حدود 120 میلیارد تومان دارد.

*تراکتور مقابل گران ترین تیم آسیا

مشخص شد النصر عربستان گران ترین تیم این مسابقات است و با داشتن بازیکنان خارجی گران قیمت مثل عبدالرزاق حمدالله  6 میلیون یورویی مقابل تراکتور قرار می‌گیرد. ارزش شاگردان خطیبی از لحاظ پولی یک پنجم تیم سعودی است و تراکتوری ها به نوعی در این بازی با دلارهای نفتی سعودی ها تقابل خواهند کرد.

ارزش تیم‌های یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا

*پرسپولیس مقابل ارزان ترین تیم آسیا

با نگاه به ارزش تیم استقلال تاجیسکتان که غالبا متکی به بازیکنان داخلی است، متوجه شوید این تیم شگفتی ساز جام است. استقلال با کمترین هزینه موفق شده به این مرحله برسد. تیم شگفتی ساز تاجیک با ارزش  120 میلیارد تومانی می خواهد مقابل پرسپولیس 305 میلیاردی رقابت کند.  در واقع ارزش مالی شاگردان گل محمدی تقریبا 3 برابر استقلال است.

ارزش تیم‌های یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا

*استقلال مقابل نماد ملی عربستان و دومین تیم گران قیمت آسیا

اگرچه النصر با فاصله اندک از الهلال گران قیمت ترین تیم مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا 2021 به شمار می آید ولی جایگاه الهلال در میان مردم عربستان و مقامات سعودی قابل قیاس با النصر نیست. استقلال باید مقابل پرافتخارترین تیم عربستان و جزو 3 باشگاه پرافتخار تاریخ آسیا قرار بگیرد. ارزش پولی الهلال تقریبا 3 برابر استقلال است.

ارزش تیم‌های یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا

طبق اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا بازی های مرحله یک هشتم نهایی به صورت تک بازی در روزهای ۱۳ و ۱۴ سپتامبر (۲۲ و ۲۳ شهریور) برگزار خواهد شد. هنوز فرمت برگزاری به دلیل شرایط کرونایی مشخص نیست و دو احتمال وجود دارد. احتمال اول این است به دلیل شرایط کرونایی بازی ها در کشور بی طرف برگزار شود. احتمال دوم در صورت بهبودی شرایط کرونا بازی ها طبق برنامه سابق برگزار شود که در این صورت استقلال در تهران میزبان الهلال عربستان می شود. پرسپولیس و تراکتور هم به ترتیب میهمان استقلال تاجیکستان و النصر عربستان می شوند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 1
 • علیرضا IR ۱۵:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۹
  5 0
  الهلال باخریدهایی که برای مرحله یک هشتم خواهدکردصددرصدخیلی بالاترازاین مبالغ خواهدرفت اگرمبالغ واقعی باشه تیمهای ماهم کم خرج نکردن
 • جعفر IR ۰۱:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۰
  0 0
  چه ربطی داره اون ارزش تیم رو بالا میبره همین کافیه که روی هر بازیکنی دستش رو بزار بدو بدو میاد پیشش نه تیم های ما که هنوز مطالباتشون رو پرداخت نکردی راستی مطالبات رو هم به خرج تیمها اضافه کن ما اولین تیم ها میشیم
 • پدرام IR ۰۲:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۰
  1 0
  هرتیمی که مدافع مثل عارف غلامی داشته باشه حتما ستاره میگیره ارواح عمه اش
 • استقلالی IR ۰۳:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۰
  0 0
  من استقلالی ام ولی بابازی استقلال دربرابرذوب آهن متوجه شدم فقط ریخت وپاش بیخودی می شود وگرنه چراتیم نبایدنتیچه بگیرد
 • ارتش سرخ آسیا ❤️❤️❤️❤️❤️❤️ IR ۰۹:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۰
  2 0
  پرسپولیس همیشه برندس هر کی جلوی عشقپولیس وایسه نابودش می کنیم به خصوص کیسه های استفراغی رو
 • IR ۱۵:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۰
  0 0
  منم استقلالیم ولی خوب هر کسی باشه باید حقیقت رو بپزیره و من اعتقاد دارم که استقلال نظم تیمی نداره و همچنین خیلی بدنیازیشون کمه و باید هر دو رو خوب کنن تا بتونم قهرمانی به دست بیارن اما من اگه هم هیچ وقت قهرمان نشع بازم هوادرشم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس