آیت‌الله رئیسی: مسئولان باید پاسخگوی تأخیر در اجرای تصمیمات کرونایی باشند

رئیس قوه قضائیه گفت: واکسن از هر کجا تهیه و از سوی مجموعه متخصصین وزارت بهداشت تأیید شود، مردم استفاده می‌کنند البته که برای مردم دلنشین‌تر است، تا واکسن تولید داخل را استفاده کنند.

به گزارش مشرق، آیت الله سید ابراهیم رئیسی عصر روز پنجشنبه (۱۶ اردیبهشت) در دیدار وزیر و جمعی از مسئولان بهداشت و درمان کشور و دست اندرکاران تولید واکسن مقابله با کرونا، از تلاش‌های پزشکان و کادر درمان برای صیانت از جان مردم در برابر ویروس کرونا تقدیر کرد.

بیشتر بخوانید:

مبارزه با فساد در عدلیه مؤثرتر است یا قوه مجریه؟

رئیس قوه قضائیه گفت: حقیقتاً مجموعه بهداشت و درمان در دوران شیوع کرونا که فراگیری آن در جهان شرایط ویژه‌ای برای ما و مردم دنیا به وجود آورده، خوش درخشیده و موفقیت‌های زیادی به دست آوردند.

رئیسی از توکل به خداوند، هدایت‌های حکیمانه رهبر معظم انقلاب و همدلی و همیاری مردم و کمک‌های مؤمنانه سازمان‌ها و گروه‌های جهادی و مردمی به عنوان رمز موفقیت کشورمان در عرصه مقابله با کرونا یاد کرد.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: کمک‌های مومنانه‌ای که مقام معظم رهبری بر آن تاکید داشتند و از خود گذشتگی مردم در همیاری یکدیگر و حضور همگان در صحنه، از ویژگی‌هایی است که به برکت انقلاب اسلامی در این کشور داریم که می‌توان با این ظرفیت، گره‌های دیگر را نیز در کشور گشود.

رئیسی به ذکر خاطره‌ای پرداخت و افزود: در نخستین روزهای شیوع بیماری که برای تقدیر و تشکر با رئیس مرکز پزشکی گیلان تماس گرفتم ایشان گفته بود این بیماری نگران‌کننده است و کادر و امکانات ما هم محدود است اما اتفاق مبارکی که افتاده، حضور نیروهای مردمی در کنار کادر درمان است که مخلصانه ما را در انجام کارهای بر زمین مانده و دشوار یاری می‌دهند.

رئیسی ادامه داد: این همدلی و اخلاص را کمتر می‌توان در جایی دید و ما نمونه دیگر آن را در جبهه‌های جنگ و دوران دفاع مقدس دیدیم که مردم چگونه از پشت جبهه رزمندگان را یاری می‌کردند.

رئیس قوه قضائیه با تقدیر از تلاش‌های ضد فساد صورت گرفته به ویژه در حوزه غذا و دارو اظهار داشت: فساد در حوزه غذا و دارو مصداق بارز جنایت است و از کسانی که با جان مردم بازی می‌کنند و سوداگرانی که برای منفعت شخصی دست به سودجویی می‌زنند، نمی‌توان گذشت.

رئیسی افزود: کسانی که برای کسب منفعت به مردم رحم نمی‌کنند یک جرم معمولی انجام نمی‌دهند و مرتکب خیانت شده‌اند که نه ما و نه ملت از آنها نمی‌گذریم و خدا هم از آنها نخواهد گذشت.

رئیس قوه قضائیه تأکید کرد: روحیه ضد فساد و برخورد با دست‌های ناپاکی که می‌خواهند فضا را ناسالم کرده و مسائل بسیار مهم و استراتژیک زندگی مردم را تحت الشعاع قرار دهند، باید با جدیت و حساسیت ادامه داشته باشد.

رئیسی مسأله واکسیناسیون را دغدغه مردم و موضوعی مهم دانست که نقش زیادی در آرامش و امنیت ذهنی مردم خواهد داشت، در عین حال گفت: واکسن از هر کجا تهیه و از سوی مجموعه متخصصین وزارت بهداشت تأیید شود، مردم استفاده می‌کنند. البته که برای مردم دلنشین‌تر است، تا واکسن تولید داخل را استفاده کنند.

رئیس قوه قضائیه گفت: جمهوری اسلامی ایران با داشتن متخصصان و دانشمندانی که دارد شایسته آن است که نه فقط خود ایران بلکه منطقه و جهان از دستاوردهای ارزشمند آن در حوزه‌های مختلف بهره‌مند شوند.

رئیس قوه قضائیه همچنین بر لزوم توجه به نظرات متخصصان و کارشناسان حوزه بهداشت و درمان تأکید کرد و گفت: وقتی نظر صاحب‌نظران این است که الان خطری کشور یا شهر و منطقه‌ای را تهدید می‌کند، حتماً باید به آن توجه شود.

رئیسی افزود: نظر متخصصین باید زمینه‌ساز تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها در حوزه زندگی اجتماعی باشد و حقیقتاً با بعضی محدودیت‌ها می‌توان از بسیاری خسارت‌های غیرقابل جبرانی که شاهد آن هستیم، کم کرد.

رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه بالا رفتن آمار خسارت‌های انسانی برای همه نگران‌کننده است و به هیچ وجه قابل قبول نیست، ادامه داد: توجه به نظرات متخصصان برای همه بخش‌ها ضروری است.

رئیسی افزود: در دستگاه قضائی هم وقتی می‌خواهیم یک پرونده را بررسی کنیم از نظرات کارشناسان حوزه‌های مختلف که با آن پرونده مرتبط هستند استفاده می‌کنیم چرا که این کار حتماً به اتقان رأی قاضی کمک خواهد کرد.

رئیس قوه قضائیه گفت: درست است که امور کشور دست حاکمیت و وزارتخانه‌های مختلف است ولی آنچه نقش تنظیم‌گری دارد، این است که تصمیمات متأثر از وضعیت و شرایطی باشد که متخصصان پیش‌بینی می‌کنند تا از بروز خسارت‌ها پیشگیری شود.

رئیسی حفظ سلامت مردم را ضروری خواند و تصریح کرد: این وضعیتی که یک باره بعد از تعطیلات نوروزی در کشور به وجود آمد، نشان می‌دهد که باید به طور جدی به نظرات متخصصان بهداشت و درمان توجه شود.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اهمیت سفرهای استانی مسئولان قضائی برای بررسی و پیگیری مشکلات استان‌ها، در عین حال گفت که با وجود اخلال در این روند، سفرهای خود را به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا متوقف کرده است.

رئیس دستگاه قضا از همه کسانی که گمنام و بی‌نام و نشان در حوزه بهداشت و درمان در بیمارستان‌ها برای حفظ جان مردم تلاش می‌کنند و همچنین کسانی که همچون شهید فخری‌زاده در زمینه تولید واکسن فعالیت داشته و دارند، قدردانی کرد.
آیت الله رئیسی از این افراد به عنوان سرمایه‌های بزرگ و اثرگذار در کشور یاد کرد و ابراز امیدواری کرد که تا مردم هرچه سریع‌تر در برابر بیماری واکسینه شوند.

رئیسی افزود: از همان ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور به همکاران دستگاه قضائی تاکید شد که موظفند هرجا لازم شد به مجموعه بهداشت و درمان کمک کنند و اولین کمک هم آن است که خودشان در مجموعه‌های زیرنظرشان، ضوابط و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند. دوم آنکه هم در لفظ و هم از طریق سازوکارها به ارباب رجوع تاکید کنند که به ضوابط پایبند باشند. دادستان‌ها و مجموعه نظارتی و قضاوتی، هر مساعدتی که می‌‎توانند در جهت مأموریت‌های بسیار بزرگی که امروز در جهت حفظ سلامت مردم بر عهده وزارت بهداشت و درمان است انجام دهد تا سلامت مردم بیش از پیش مردم تضمین شود و کارنامه درخشانی از کشورمان در برخورد با این بیماری منحوس بر جای بماند.

رئیس قوه قضائیه در پایان سخنان خود به موضوع روز قدس به عنوان یادگار امام راحل اشاره کرد و گفت: مسیری که حضرت امام (ره) از ابتدای نهضت اسلامی فراروی جهان اسلام قرار دادند، مقابله با این غده چرکین دست ساز استکبار جهانی در منطقه بود. بی شک این مسیر و راهبرد، یعنی دفاع از قدس و فلسطین و مقابله با رژیم منحوس و کودک کش صهیونی، وحدت بخش ترین مسیر برای جهان اسلام خواهد بود و روز قدس نماد وحدت بر این راهبرد حیاتی و کلیدی است.

رئیسی افزود: البته همه ملت‌های مسلمان بر این باور، عقیده و مسیر بوده و به بهانه‌های مختلف انزجار خود را از رژیم صهیونیستی ابراز داشته‌اند و همین اتفاق هم زوال این رژیم را تسریع کرده است، هر چند که دولت‌هایی فاسد و دست نشانده، به دنبال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی باشند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 14
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۲۱:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۶
  1 0
  آقای رئیسی یک فکری به حال دفاتر پیشخوان قضایی بکنید که اصلا نوبت نمی رسد نمی توانید کلا کار دفاتر را آنلاین کنید
  • IR ۱۵:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۷
   6 0
   قوه قضاییه امروز با بیست سال پیش هیچ فرقی نکرده
  • IR ۱۷:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۷
   1 4
   قوه قضاییه خوب کار میکنه ولی باید ادامه بده تا عالی بشه
 • درمان شده کرونا با داروی امام کاظم IR ۲۲:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۶
  1 1
  با توجه به تایید تاثیر درمان و پیشگیری داروی امام کاظم و نیز عدم تاثیر کافی واکسن دربرابر جهش های کرونا، بابت ترک فعل از سوی مسوولان و ایجاد تعمدی موجبات ادامه ی خسارت عای انسانی، مادی و معنوی با ممانعت از تهیه و توزیع و ترویج رسمی فرمایش حضرت موسی بن جعفر علیه السلام از قوه قضاییه درخواست درخواست بررسی علمی و دادرسی بابت نجات بشریت را داریم
  • IR ۲۲:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۷
   0 1
   احسنت.
 • IR ۰۱:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۷
  8 2
  واکسن از هر کجا تهیه و از سوی مجموعه متخصصین وزارت بهداشت تأیید شود، مردم استفاده می‌کنند. یعنی جناب رئیسی این حرف رو روی چه حسابی زده؟؟!!!
  • IR ۰۹:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۷
   1 0
   اشکالش چی هست
  • رضا IR ۲۲:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۷
   0 3
   کاملا فرمایش ایشان دقیق وحساب شده است./
  • IR ۲۲:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۷
   0 7
   درود بر آیت الله رئیسی.
 • IR ۰۹:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۷
  1 0
  جناب اقای رئیسی کسانی که به موقع اقدام به خرید واکسن نکردند باید پاسخگو باشند . کروه جنوبی اعلام کرد ما حاضریم برای خرید واکسن پول در اختیار ایران بگذاریم . جناب اقای رئیسی لطفا رسیدگی کنید .
  • IR ۰۹:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۷
   0 1
   یعنی الان باید اینقدر احمق باشیم که به حرف کره جنوبی-مستعمره آمریکا- اعتماد کنیم ؟!!!
  • IR ۱۷:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۷
   1 0
   بی سودای خودش نوعی حماقت است . استعمار و مستعمره یک فحش بسیار قدیمی است . لطفا خودت را رفرش کن و فحش جدیدی پیدا کن . دوران کلنیزاسیون و مستعمرات را حتی پدر بزرگها هم یاد ندارند . ضمنا شما از ما بهتران اگر با کشور کره جنوبی و ژاپن مشکل داری با ادبی که شایسته یک ایرانی مسلمان است دلیلت را بگو . مثلا بلوکه کردن پول ایران . جواب .ایا عراق و چین پول ایران را بلوکه نکرده ؟ معنای تحریم ثانوی همین است . ضمنا ادمهای هرهری مذهب ابروی دین داران جامعه را هم می برند . اگر امثال شما اصلاح می شدید ایران گلستان می شد . بخصوص در ماه مبارک رمضان وظیفه داریم اخلاق اسلامی و ادب ایرانی را حفظ کنیم حتی نسبت به دشمنان و مخالفان . ما باید به خودمان نگاه کنیم نه به اونها . کره جنوبی اعلام کرد پول ایران را از کانال سویس برای دارو در اختیار ایران قرار می دهد . اگر نداد باید مسوولین مردم را در جریان می گذاشتند و اطلاع رسانی می کردند .
 • IR ۰۹:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۷
  1 0
  این دارو در چه مرکزی تایید شده است.وزارت بهداست بعضی از داروهای گیاهی را به عنوان مکمل و کمکی در کاهش آلام تایید کرده است . این صحبتهای غیر علمی ریشه در دانش کم افراد با هدایت صاحبان ثروت است. البته مافیای داروی خود داستان دیگری است.
 • IR ۰۷:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۸
  5 0
  مردم منتظر نتیجه پرونده فساد عیسی شریفی هستند