کد خبر 1213376
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۴
اتحادیه اروپا هشت فرمانده نظامی و انتظامی ایران را تحریم کرد

نماینده اتحادیه اروپا ضمن غیرقابل پذیرش خواندن بازگشت امارت طالبان بر ادامه همکاری‌های سیاسی این اتحادیه با افغانستان پس از خروج نیروهای خارجی تاکید کرد.

به گزارش مشرق، «گانر ویگند» رئیس بخش اروپای جنوبی، قفقاز جنوبی و آسیای مرکزی اداره سیاست خارجی اتحادیه اروپا و «میرویس ناب» معاون سیاسی وزارت خارجه افغانستان در یک تماس ویدئویی درباره آخرین تحولات سیاسی و امنیتی، روند صلح و چگونگی روابط میان افغانستان و اتحادیه اروپا پس از خروج نیروهای حمایت قاطع از افغانستان بحث و تبادل‌نظر کردند.

بیشتر بخوانید:

رسانه افغان از مذاکرات جدید میان طالبان و آمریکا خبر داد

در این تماس، معاون سیاسی وزارت خارجه افغانستان ضمن تاکید ایجاد سازوکارهای جدید برای ادامه همکاری‌ها میان افغانستان و اتحادیه اروپا پس از خروج نیروهای خارجی، افزایش حملات طالبان را نقض آشکار توافقنامه دوحه دانست و اظهار داشت که طالبان برای کسب قدرت از طریق جنگ تلاش می‌کند.

ویگند با اشاره به اظهارات ناب تاکید کرد که بازگشت امارت طالبان برای افغانستان و کشورهای منطقه غیر قابل قبول است و  با تاکید بر حفظ ارزش‌های دموکراتیک، از حضور نمایندگی سیاسی این اتحادیه در کابل پس از خروج نیروهای حمایت قاطع اطمینان داد.

این مقام ارشد اتحادیه اروپا در ادامه نیز اجرایی شدن تعهدات متقابل افغانستان و جامعه جهانی در کنفرانس ژنو برای افغانستان را که در آن بر آتش‌بس سراسری، حمایت از روند صلح، حفظ ارزش‌های دموکراتیک و حضور معنی‌دار زنان در روند صلح تاکید شده بود را بهترین گزینه برای پایان دادن به بحران فعلی افغانستان دانست.

اتحادیه اروپا پیش از این نیز بارها تاکید کرده است که تلاش برای احیای امارت اسلامی در افغانستان بر کمک‌ها به این کشور تاثیر خواهد گذاشت و درصورت بازگشت امارت این کمک‌ها متوقف خواهد شد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha