روسیه: اگر آمریکا سیاست‌هایش را تغییر ندهد مذاکرات دوجانبه به نتیجه‌ای نمی‌رسد

یک سناتور ارشد روس تأکید کرد که اگر آمریکا سیاست‌های کنونی خود در قبال روسیه را تغییر ندهد، نباید امید داشت که موفقیتی در مذاکرات آتی دو کشور حاصل شود.

به گزارش مشرق به نقل از ریانووستی، «الکسی پوشکوف» نماینده سنای روسیه و رئیس سابق کمیته روابط خارجی دومای این کشور دوشنبه شب در مصاحبه‌ای هشدار داد که با تداوم سیاست‌های خصمانه و تحریم‌های آمریکا علیه روسیه، بهبود روابط دو کشور و پیشرفت مذاکرات دوجانبه غیرممکن خواهد شد.

این سناتور ارشد روس تصریح کرد: «هر تحریم جدیدی که وضع می‌شود، ضربه محکمی به ثبات روابط دو کشور است. اینکه اخیراً روسیه سفیر خود را از آمریکا فراخوانده و به سفیر ایالات متحده در مسکو پیشنهاد کرده که به‌منظور منعکس کردن خطرات تهدیدکننده آینده روابط دو کشور به واشنگتن سفر کند، فقط تقصیر آمریکاست.»

وی در خصوص ادعاهای طرف آمریکایی مبنی بر اینکه روسیه مقصر بی‌ثباتی روابط دو کشور است، خاطرنشان کرد: «ثبات دست‌کم مستلزم این است که تحریم، شرط گذاشتن و اولتیماتوم دادن در کار نباشد.»

پوشکوف در پایان تأکید کرد: «اگر ایالات متحده نخواهد تغییراتی را در سیاست خارجی خود اعمال کند، آن‌گاه نباید امید داشت که موفقیتی در مذاکرات دوجانبه حاصل شود.»

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس