ادامه چالش فدراسیون و AFC/ نامه نگاری برای تبلیغات محیطی بعد از تغییر چیدمان بازی های تیم ملی

فدراسیون فوتبال علاوه بر از دست دادن میزبانی مسابقات جام جهانی در بازی های پیش رو حالا باید برای دریافت حق تبلیغات دور زمین نیز با کنفدراسیون فوتبال آسیا وارد مذاکره شود.

به گزارش مشرق، بعد از شکایت فدراسیون فوتبال ایران از AFC در دادگاه CAS چند روز پیش با دستور موقت و توقف برگزاری مسابقات تا تعیین تکلیف این پرونده را نپذیرفت تا با این حکم، بازی‌های ایران در بحرین برگزار می‌شود و تیم ملی باید خودش را برای این مسابقات در خرداد ۱۴۰۰ (حدود یک ماه دیگر) آماده کند.

البته شب گذشته برنامه بازی ها روی خروجی سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار گرفت که باز هم تغیراتی در ترتیب مسابقات ایجاد شد که خودش نشان از ساز مخالف کنفدراسیون فوتبال آسیا با فوتبال ایران است.

در حالیکه قرار بود دیدارهای تیم ملی با هنگ‌کنگ، کامبوج، بحرین و عراق درست مثل دور رفت بازی ها برگزار شود اما چیدمان مسابقات تغییر کرده و تیم ملی فوتبال ایران باید به ترتیب با هنگ کنگ، بحرین،کامبوج و عراق به میدان برود.در واقع تیم ملی فوتبال ایران می توانست 2 بازی ابتدایی و آسان خود را مقابل هنگ کنگ و کامبوج انجام بدهد و با کسب امتیازات این دو بازی با روحیه خوب به مصاف بحرین و عراق برود اما حالا شرایط نسبت به دور رفت تغییر کرده و مسابقات تیم ملی جا به جا شده که این موضوع کاملا به ضرر تیم ملی است.

بیشتر بخوانید:

برگزاری متمرکز ادامه لیگ قهرمانان آسیا؟

نکته دیگری که فدراسیون فوتبال بابت از دست دادن میزبانی از آن متضرر شده بحث تبلیغات محیطی است. اگر تیم ملی فوتبال کشورمان از 4 بازی خود 3 بازی را در تهران برگزار می کرد رقم قابل توجهی بابت تبلیغات محیطی و حق پخش این مسابقات نصیبش می شد اما حالا با برگزاری بازی های در کشور بحرین عملا حق پخشی وجود نخواهد داشت و باید برای تبلیغات محیطی دور زمین نیز با کنفدراسیون فوتبال آسیا رایزنی کرد.

طبق پیگیری ها مسئولان فدراسیون فوتبال نامه ای را برای دریافت تبلیغات محیطی دور زمین به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کرده اند تا از این بابت ضرری را متحمل نشوند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا چندی پیش با تصمیمی عجیب میزبانی بازی های ایران از 3 تیم در دور برگشت مرحله مقدماتی جام جهانی را از کشورمان گرفت و آن را به کشور بحرین داد که البته این موضوع با واکنش فدراسیون و در نهایت فدراسیون به شکایت دادگاه حکمیت ورزش منجر شد که البته بررسی این پرونده کمی زمانبر خواهد بود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس