حرم در انتظار ما

حفظ جمهوری اسلامی از حفظ یک نفر –ولو امام عصر باشد- اهمیتش بیشتر است؛ برای اینکه امام عصر هم خودش را فدا می‌کند.

به گزارش مشرق، شهید حاج قاسم سلیمانی در وصیت‌نامه خود جمله عجیب و بسیار مهم و سرنوشت‌سازی دارند، آنجا که از عمق اعتقاد و صمیم قلب و شدت علاقه به مردم، می‌نویسند:
« امروز قرارگاه حسین بن علی، ایران است. بدانید جمهوری اسلامی حرم است و این حرم اگر ماند، دیگر حرم‌ها می‌مانند... خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول الله است... والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف و کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند».


قطعاً این جملات، مفهوم همان جملات نورانی است که از حضرت امام خمینی به یادگار مانده است که:
« حفظ جمهوری اسلامی از حفظ یک نفر –ولو امام عصر باشد- اهمیتش بیشتر است؛ برای اینکه امام عصر هم خودش را فدا می‌کند برای اسلام، همه انبیاء از صدر عالم تا حالا آمدند برای کلمه حق و برای دین خدا مجاهدت کردند و خودشان را فدا کردند.»(صحیفه امام، ج ۱۵، ص ۳۶۶)


و آنجا که می‌فرمایند: «اگر خدای نخواسته اسلام در ایران سیلی بخورد، بدانید که در همه دنیا سیلی خواهد خورد و بدانید که به این زودی دیگر نمی‌تواند سرش را بلند کند.»(صحیفه امام، ج۱۷، صص ۳۸۴ و ۴۰۶).
حفظ جمهوری اسلامی یعنی مرکزیت حرم و دفاع از آن، به مقتضای زمان شکل‌های مختلفی به خود می‌گیرد. حضور در جبهه‌های عراق و سوریه برای حفظ حرم حضرت زینب سلام الله علیها و سایر حرم‌های ائمه اطهار علیهم السلام در عراق و جان فدا کردن، یک شکل حفظ و دفاع است،  و مشارکت حداکثری در انتخابات و انتخاب فرد شایسته و اصلح که نظام اسلامی را به سوی تمدن نوین اسلامی به پیش ببرد هم شکل دیگر حفظ و صیانت از این حرم و فداکاری در راه آن است.


این کتاب برای عموم مردم و همه کسانی که حق رأی دارند، مفید و لازم است؛ لیکن با رویکرد اختصاصی جوانان و به ویژه گفتمانی با رأی‌اولی‌ها تهیه شده و در دو فصل مطالب متنوعی را ارائه کرده است.
در فصل اول کتاب مسائلی همچون اختیار انسان، رابطه این اختیار با انتخاب، رابطه انتخاب با تعیین ملاک‌های متناسب با هر انتخاب، شایسته‌گزینی در کوچک‌ترین تا بزرگ‌ترین انتخاب‌ها، حق انتخاب و مسئولیت‌پذیری در برابر شرایط مختلف، بررسی شده است. انگیزش حس حمایت و حضور و دفاع از حرم در جوانان و رأی اولی‌ها حاصل بحث این فصل است.

مؤسسه فرهنگی هنری قدر ولایت «حرم در انتظار ما» را با محوریت انتخابات ریاست جمهوری منتشر کرد


در فصل دوم درباره انتخابات و اهمیت و وزن آن در جمهوری اسلامی و به طور، ویژه انتخابات «ریاست جمهوری» بحث شده است. دعوت به مشارکت گسترده و حضور هر ایرانی دارای حق رأی در انتخابات و ملاک‌های کاندیدای اصلح که می‌تواند حرم را محافظت و بر اقتدار و عظمت آن بیفزاید، از دیدگاه امام خمینی، رهبر فرزانه انقلاب و شهید حاج قاسم سلیمانی، در این فصل آمده است. همچنین فرمولی برای تعیین امتیاز و نمره کاندیداها پیشنهاد شده است که کار انتخاب اصلح را روان و دقیق می‌نماید.


این کتاب را گروه تحقیق موسسه فرهنگی هنری قدر ولایت تألیف و در قطع رقعی و ۱۲۸ صفحه با قیمت ۲۰۰۰۰ تومان عرضه کرده است.برای سفارش این کتاب و استفاده از تخفیف ویژه ۳۰ درصدی و ارسال رایگان با شماره‌های ۶۶۴۱۱۱۵۱-۰۹۳۵۲۳۰۰۵۶۴ تماس بگیرید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس