سخنرانی روحانی در جلسه هیئت دولت آغاز شد

رئیس جمهور گفت: امیدواریم دست ظالمین و تحریم به روی مردم ما قطع شود. یکی از اهداف ما از افتتاح طرح‌های بزرگ این است که به دنیا بفهمانیم تحریم و فشار نمی‌تواند ملت ایران را در مسیر رشد و توسعه متوقف کند.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز (پنجشنبه) در مراسم بهره برداری از ۴ هزار و ۶۳۵ طرح وزارت جهاد کشاورزی که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، پس از استماع گزارش کاظم خاوازی وزیر کشاورزی گفت: معنای گزارش‌های شما این است که قولی که برای ۴۶ هزار هکتار در سیستان و بلوچستان داده شده بود، امروز نهایی شده است.

روحانی عنوان کرد: آبیاری تحت فشار طبق گزارش شما، در این هشت سال کمی بیش از دو برابر تاریخ کل ایران شده است. یعنی آبیاری تحت فشار کل تاریخ ایران تا سال ۹۲، یک میلیون و دویست هزار بوده است و از ۹۲ تاکنون به ۲ میلیون و چهارصد هزار رسیده، یعنی دوبرابر کل تاریخ ایران شده است. در مسأله شیلات هم طبق اشاره شما، ۵۰ درصد رشد وجود داشته است.

رهبر انقلاب اهتمام ویژه‌ای به پروژه‌های سیستان و بلوچستان دارند

رئیس‌جمهور پس از استماع گزارش محمدعلی نیکبخت رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان درخصوص طرح آبیاری ۱۴ هزار هکتار دشت سیستان تصریح کرد: در مورد اینکه بیان کردید سامانه های مربوط به این پروژه در اختیار سازمانی قرار گیرد که به خوبی آن را اداره کند، حتما آقایان خاوازی و نوبخت توجه می کنند که در سال های آینده مشکلی در ادامه راه وجود نداشته باشد. تاکید می‌کنم که این کار حتما انجام گیرد. بسیار خوشحال هستیم که امروز در سیستان و بلوچستان طرح های بسیار مهمی از جنوب تا شمال و از چابهار تا زابل افتتاح می‌شود و شاهد طرح‌های بسیار مهم و سرنوشت ساز برای زندگی مردم و کشور هستیم و حتما دولت‌های آینده هم، همین مسیر را ادامه خواهند داد.

روحانی افزود: در اینجا لازم می‌دانم این نکته را بگویم که مقام معظم رهبری که نسبت به همه مردم حالت پدری دارند، اما نسبت به سیستان و بلوچستان توجه خاص و ویژه دارند یعنی پروژه‌های سیستان و بلوچستان را دنبال می‌کردند و زمانی که به صورت هفتگی خدمت ایشان می‌رسیدم و می‌رسم، درمورد این پروژه‌ها سوال می کردند که طرح‌ها به کجا رسیده و در برخی پروژه‌ها تاکید انجام داشتند که این مساله دال بر اهتمام مقام معظم رهبری بر توسعه سیستان و بلوچستان است.

وی خاطرنشان کرد: اگر این طرح آبیاری نبود، ۱۵۰ میلیون متر مکعب هدر رفت آب داشتیم و بیش از نیمی از این آب تبخیر می‌شد و به مقصد نمی‌رسید. تلاش ما این بود که محصول به گونه‌ای از منطقه خریداری شود و این کار به نقطه نهایی برسد و در اختیار کشاورزان عزیز قرار بگیرد.

رئیس‌جمهور در ادامه این مراسم، پس از استماع گزارشی درخصوص طرح آبیاری نوین در قزوین، بیان کرد: می‌دانیم قزوین دارای یک دشت بسیار پر نعمت برای محصولات کشاورزی است و طرح‌های نوین در رژیم گذشته هم از همین دشت آغاز شد و پس از انقلاب  رونق بیشتری پیدا کرد. زمانی که از این منطقه عبور می‌کنیم، می‌بینیم که این دشت آماده و سرسبز است. با این طرح‌ها می‌توانیم ۳۰ درصد بیشتر محصول از زمینی که برکت خداوند است، دریافت کنیم.

باید عادت مردم به مصرف گوشت قرمز و مرغ را به آبزیان تغییر دهیم

روحانی همچنین در بخش دیگری از این مراسم، پس از استماع گزارشی درخصوص افتتاح یک مرکز پرورش میگو گفت: به نظر من، بخش پرورش ماهی و میگو بخش مهمی است و برای اینکه بتوانیم غذا و پروتئین مورد نیاز مردم را تامین کنیم باید بیشتر به سمت آبزیان حرکت کنیم. اگر بتوانیم این‌ها را به قیمت و اندازه مناسب در اختیار مردم قرار دهیم تا عادت مردم از گوشت قرمز و مرغ به سمت آبزیان حرکت کند، تحول بزرگی است. آبزیان یک محصول ارزآور و صادراتی برای ما هستند.

تحریم‌ها در تولید مرغ اثرگذار هستند

وی در ادامه این مراسم گفت: ما در بحث کره به خودکفایی رسیدیم و می‌توانیم جزو صادرکنندگان این محصول باشیم. در زمینه مرغ نیازهایی که به خارج از کشور داریم در حال کم شدن است و می‌توانیم به خودکفایی کامل برسیم.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: عده‌ای می‌گفتند تحریم چه ربطی به مرغ دارد. ما کامل به مردم توضیح دادیم که می‌خواستند در این زمینه اخلال ایجاد شود و اصلا مرغ در کشور تولید نشود. نهاده‌هایی هم که ما وارد می‌کنیم از طریق ارز و سیستم بانکی است و خرید و واردات این نهاده‌ها با مشکلات فراوانی همراه بود و مردم باید بدانند تحریم‌های ظالمانه و ضدانسانی ترامپ که تا امروز هم ادامه دارد، در همه جا تاثیرگذار بوده است.

روحانی عنوان کرد: عده‌ای درصد درست می‌کنند و می‌گویند ۳۰ درصد مشکلات برای تحریم است و ۷۰ درصد برای مدیریت است که کاملا غلط و نادرست است. آنها نمی‌دانند که تحریم در چه جاهایی تاثیرگذار است و چه مشکلاتی ایجاد می‌کند و نمی‌دانند کل تولید در بخش کشاورزی و صنعت، اگر مواد اولیه‌اش تامین نشود و به موقع وارد نشود، تولید متوقف شده و تمام این‌ها روی صادرات و واردات ما تاثیرگذار است.

وی اضافه کرد: به این بهانه، از وزارت امور خارجه و دستگاه‌های مرتبط با آن که این روزها تلاش کردند که تحریم را بشکنند تشکر می‌کنم.

نمی‌توانم هضم کنم یکی ایرانی باشد و از رفع تحریم ناراحت باشد

رئیس‌جمهور گفت: اصلا نمی‌توانم بفهمم و درک و هضم کنم که یکی عضو ملت ایران باشد و مسلمان و ایرانی باشد و ادعا کند در میان مردم است و برای مردم کار می‌کند اما مخالف برداشته شدن تحریم و از آن ناراحت باشد.

روحانی افزود: تحریم یک ظلم عظیم و بزرگ برای ملت ایران است و ما آن لحظه‌ای که ببینیم طرف مقابل برای اجرای قانون  و مقررات آماده باشد یک لحظه صبر نمی‌کنیم؛ حالا مخالفین هرقدر زور و بلندگو داشته باشند و هرچه می‌خواهند بگویند.

وی تاکید کرد: ما زمانی که ببینیم می‌توانیم حق مردم ایران را بگیریم، من به عنوان رئیس‌جمهور یک لحظه صبر نمی‌کنم و معطل نمی‌مانم و همان زمان این کار را انجام خواهم داد و هر که می‌خواهد ناراحت باشد به ما ربطی ندارد. بنابراین مردم باید بدانند تحریم حتی برای تولید مرغ و تخم مرغ و پرورش دام چه تاثیراتی می‌گذارد. تحریم ممکن است در واکسن، کود و بذر و خیلی چیزها تاثیر بگذارد.

رئیس‌جمهور پس از پایان ارائه گزارشات پیرامون افتتاح‌های صورت گرفته، اظهار داشت: امیدواریم در این ماه مبارک رمضان که ماه عبادت، تلاوت قرآن و ماه گرفتن حاجات از خدای بزرگ است، بتوانیم در همه وادی‌هایی که در حال تلاش هستیم از بحث کرونا گرفته تا تحریم و معیشت مردم و تولید و ساماندهی به طرح‌هایی که باید تکمیل شوند، توفیقی داشته باشیم تا دست ظالمین را قطع و تحریم را از روی مردم برداریم.

روحانی با بیان اینکه امروز شصت و چهارمین پنجشنبه افتتاح بود که از آغاز سال ۹۹ شروع شده بود، ادامه داد: یکی از اهداف ما در این طرح‌ها این بود که به دنیا بفهمانیم تحریم و فشار نمی‌تواند ملت ما را در مسیر رشد و توسعه متوقف کند و الحمدلله در این ماه‌هایی که در سال ۹۹ گذشت که هم تحریم شدیم و هم کرونا را داشتیم، تولید ما ادامه پیدا کرد و امروز یکی از افتتاح‌ها در بخش کشاورزی را داریم.

وی گفت: بخش کشاورزی برای ما بسیار اهمیت دارد و استراتژیک است و شما می‌دانید ماده اولیه بخشی از صنعت ما در نساجی، کیف و کفش و صنعت باز هم کشاورزی است و صدها نوع فعالیت صنعتی داریم که به کشاورزی ما وابسته است. یعنی کشاورزی هم یک بخش و هم یک پایه برای صنعت است و البته صنعت هم در بخش‌هایی به کشاورزی کمک می‌کند و ماشین آلات و سموم مورد نیاز ما در بخش صنعت تولید می‌شود اما کشاورزی بسیار مهم و استراتژیک است.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه بی‌صنعت می‌توان زندگی کرد اما بدون کشاورزی اصلا نمی‌شود زندگی کرد، تصریح کرد: به طور کلی حیات و زندگی معطوف به بخش کشاورزی است زیرا تمام مواد غذایی مورد نیاز در بخش کشاورزی ریشه دارد و ما خداوند را شاکرم هستیم که در ۸ سال دولت یازدهم و دوازدهم علیرغم همه فرار و نشیب‌ها، مشکلات و حوادثی مانند کرونا باز هم در کشاورزی توفیقات بسیار مهمی را به دست آوردیم. آبیاری تحت فشار و سامانه‌های مدرن آبیاری ما در این ۸ سال در مقایسه با کل تاریخ ایران نشان می‌دهد در این ۸ سال به اندازه تمام این سال‌ها کار انجام گرفته است که کارهای بزرگ و عظیمی است.

روحانی خاطرنشان کرد: ما کشوری هستیم که در وضعیت خشکسالی قرار داریم و باید در استفاده از آب حداکثر مراعات را انجام دهیم. ما امروز دیدیم که در سیستان گزارش شد ۲۶۰ میلیون متر مکعب آب به دشت سیستان منتقل کردیم که اگر این سیستم نقل و انتقال آب از طریق لوله نبود، ۱۵۰ میلیون متر مکعب آب ما کم می‌شد و از بین می‌رفت. این سیستم‌های نوین برای حفاظت و حراست از این آب‌ها است.

وی عنوان کرد: اینکه بهره‌وری از ۳۹ به ۴۵ رسیده بسیار مهم است. اتفاقا در یکسال گذشته که سال آبی را مقایسه می‌کنیم، سال خشکی داشتیم و پنجاه درصد کاهش بارندگی داریم. سیستان و بلوچستان بارندگی بسیار کمی داشتند و نشان می‌دهد استان‌های ما در مشکلات هستند و باید برای آب و کشاورزی آنها فکر کنیم. همه تلاش دولت این بوده است که در بخش کشاورزی شاهد تحول بسیار بزرگی باشیم.

رئیس‌جمهور اضافه کرد: این ۸ سال مردم آمار را با ۸ سال، ۱۶ سال و ۲۴ سال قبل مقایسه کنند و می‌بینند ما در چه زمینه‌های توانستیم به خودکفایی و خود اکتفایی برسیم. در بحث گندم پیشرفت بسیار مهمی داشتیم. در بحث روغن و دانه‌های روغنی حرکت بسیار خوبی انجام گرفت و در مسأله کشت‌های گلخانه ای پیشرفت بسیار خوبی داشتیم و در زمینه آبزیان، ماهی و میگو هم کیفیت تولید و هم بهداشت بالا رفته است. میگو  جزء محصولات صادراتی است و زمینه خوبی برای صادرات دارد و برای مصرف داخلی هم حائز اهمیت است.

روحانی بیان کرد: امروز دیدیم در ۷۲ هزار هکتار زمین، آبیاری مدرن تحقق پیدا کرد که نشان‌دهنده یک حرکت بزرگ است. در بخش کشاورزی برای ما به عنوان امنیت غذایی و صادرات محصول و خودکفایی در بسیاری از زمینه‌ها که توانایی داریم، بسیار اهمیت دارد. کشور ما چهار فصل است و به گونه‌ای نیست که فقط در یک فصل بتوانیم کاشت و برداشت انجام دهیم.

جایزه هزار تومانی دولت برای گندم‌کاران

وی ادامه داد: ما این هفته تصمیم گرفتیم یک جایزه هزار تومانی برای گندمکاران در نظر بگیریم تا آنهایی که سریع گندم‌ها را تحویل می‌دهندف هدیه‌ای از طرف دولت بگیرند. دست آنها را می‌بوسیم و این هدیه کوچک را تقدیم آنها می‌کنیم زیرا آنها هستند که کشور ما را خودکفا می‌کنند.

رئیس‌جمهور افزود: محصول گندم، امروز ممکن است در بخشی نیاز به واردات داشته باشد اما با توجه به خشکسالی باز هم گندم ما کفایت می‌کند اما در بخش های صنعتی نیازهایی برای گندم داریم که خریداری آنها شروع شده است. بنابراین چهارفصل بودن کشور ما بسیار اهمیت دارد.

روحانی با اشاره به اهمیت خاک، تاکید کرد: همانطور که آب خیلی اهمیت دارد، خاک هم خیلی مهم است و این خاک در اثر تحولات در طول میلیون‌ها سال به وجود آمده و در اختیار ما قرار دارد و بسیار ارزشمند است. از همه این‌ها مهمتر تلاش و کار کشاورز و از هر سه مهمتر کار خداوند است. کسی که زراعت را به وجود آورده خداوند و اراده خداوند است.

وی در پایان با تشکر از همه بخش‌های کشاورزی و وزیر کشاورزی بیان کرد: یکی از بخش‌هایی که در تولید واکسن تلاش می‌کند وزارت جهاد کشاورزی است. بخش سرم‌سازی رازی امروز مشغول تولید واکسن برای کرونا هستند. درود می فرستیم به کشاورزانی که همه مقاطع پشتیبان مردم و دولت‌شان بودند و برای آنها توفیق و برکت آرزو می‌کنیم.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 71
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 24
 • IR ۱۲:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  14 0
  منم دعا می کنم دست ظالمان و تحریم کنندگان( به خصوص داخلی ها) به زودی قطع بشه.
  • IR ۱۵:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
   10 0
   شما تمام شوید، اثر تحریم روی مرغ و تخم مرغ هم تمام می‌شود...
  • IR ۱۶:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
   4 0
   میگن چرا انقدر به روحانی گیر دادید؟! خب مشخصه، وقتی یقه بدهکار نگیری طلبکار میشه! بفرما، خدایگان اعتماد و اعتقاد به تضمین امضای کری حالابه انقلابی‌ها گیر دادن که از آمریکا چیزی نمیگید!
 • IR ۱۲:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  9 0
  مردم ازت خوششون نمیاد. بذار لااقل اون ۷ درصد واست بمونه.
  • IR ۱۶:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
   5 0
   جناب روحاني من در جنوب زندگي ميكنم در شهري ساحلي ميگو كيلو ٢٥٠هزار تومان و ارزان ترين ماهي ٧٠ هزار تومان!!!!متاسفانه با حقوق ماهي ٣ميليون نميتوانيم ابزبان تهيه كنيم وگرنه فرمايش شما زمين نميماند!!!!
 • IR ۱۲:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  9 0
  عجب رویی
 • سید فروزان CH ۱۲:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  10 0
  هیچی ، ماهی و میگو ،از امروز گران و کمیاب خواهد شد ،
  • IR ۱۵:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
   5 1
   مردم عقل ندارن، بجای اینکه ماهی و میگو بخورن میرن توی صف مرغ رعیت‌های بی مغز
 • مهدی IR ۱۳:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  10 0
  حالا کی با برداشته شدن تحریم مخالفت کرده جناب شیخ حسن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ نیروهای انقلابی بحثشون این نیست که تحریم لغو نشه بلکه میگن با این دست فرمان شما و با التماس به غرب و دادن امتیازات نقد و وعده نسیه گرفتن تحریم لغو نمی شه
  • IR ۱۵:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
   9 1
   شکوه و نفوذ انقلاب اسلامی رسیده مدیترانه و این بابا هنوز گیر تحریمه
 • IR ۱۳:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  9 0
  رونمایی از توطئه جدید!!
 • IR ۱۳:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  11 0
  الا لعنة الله علی القوم الظالمین
  • IR ۲۱:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
   1 0
   لعنت خدا بر کاسیان تحریم
 • IR ۱۳:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  13 0
  دوستان ،،فقط منم یاد جمله ملکه فرانسه افتادم که بهش گفتند ،مردم نان ندارن بخورند !"گفت خوب برن کیک بخورند؟!
 • اسحاق IR ۱۳:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  7 0
  آبزیان آره .مرده ناحسابی درسته از لحاظ سلامتی ماهی و میگو بهتره .ولی خب گرونتره که یعنی حالیت نیست تو .چیکار کردی با خودت و ما
 • IR ۱۳:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  10 0
  بهتر نیست به جای مصرف آبزیان ، تو بری ....
 • RO ۱۳:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  7 0
  خدا به داد بازار آبزیان برسد وقتی در باره چیزی صحبت می کند به فنا می رود!!!
 • IR ۱۳:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  4 0
  نميشه اين اقاي رئيس جمهور افاضه نكنند شما عرضه تامين مرغ كه ٣٠ سال است كشور خودكفا بوده نداري حالا از استفاده از ابزيان حرف ميزني!!!!
 • IR ۱۳:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  6 0
  کی می شه بری همه از دست حرف های ...راحت بشن...
 • IR ۱۳:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  7 0
  واقعاً آقای روحانی چرا از برداشته شدن واقعی تحریم ها ناراحت هستید؟ چرا شما و جماعت اصلاح طلب اجازه نمیدید تحریم ها به طور کامل و تضمینی برداشته شود نه در حد مصرف انتخابات ریاست جمهوری؟
  • IR ۲۰:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
   2 0
   گل گفتی
 • IR ۱۳:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  4 0
  اون تپه هم قبلا ردیفش کردی استاد خبر از قیمت آبزیان نداری
 • مرگ بر ضد ولایت فقیه IR ۱۳:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  5 0
  چقدر ماهی بخوریم آخه همونم آنقدر گرونه جز تن ماهی نمیشه ماهی دیگه ای خرید شما مگه منتخب ملت نیستی پس دور زدن تحریم رو برا چی گذاشتن ها
 • DE ۱۳:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  6 0
  امیدواریم دست ظالمین و تحریم به روی مردم ما تا قبل از انتخابات قطع شود که پرونده مون بدجوری پر از خالی و خالی بندیه/ مردم جای گوشت قرمز و مرغ به مصرف آبزیان عادت کنند مثل وزق خرچنگ غورباعه مار ماهی ...چون گوشت و مرغ بالاخره غذای بالا شهریهاست .
 • فرهاد IR ۱۳:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  6 0
  ایشون جون خرید نمی کنند و ریس جمهور یه کشور دیگه هستند از قیمت ابزیان خبر ندارند که چندین برابر مرغ می باشد معدوم نمودن جوجه های یکروزه هم کار امریکا بوده ؟
 • راحیل IR ۱۴:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  7 0
  نکه قیمت آبزیان پایینه
  • IR ۱۵:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
   2 0
   اگر پایین هم بود از فردا با حرفهای، کلید چند صد برابر میشه
 • ناشناس IR ۱۴:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  7 0
  اقاي روحاني ايا واقعا از قيمت ابزيان خبرداريد يا ملت را سركار گذاشتيد اخه با اين قيمت هاي كذاي ابزيان كسي توانائي خريد دارد
 • IR ۱۴:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  7 0
  روحانی: تحریم در مرغ و تخم‌مرغ هم تاثیر گذاشته است/آقای روحانی! حل مشکل آب خوردن با برجام را فراموش کردید؟
 • IR ۱۴:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  6 0
  چرااینقدر مثل بچه های بیش فعال شده ؟! روزی دوبار حرف میزنه واعصاب مردم رو داغون میکنه ومیره ؟! خدایا کی 28خرداد میاد؟
 • IR ۱۴:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  6 0
  اصلاً همه مشکلات به خاطر تحریم،جون هر کی دوست داری این ۱۰۰روز آخر روزه سکوت بگیر حرف نزن . آلرژی که به حرفات پیدا کردم با آنتی هیستامین رفع نمیشه.
 • IR ۱۴:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  5 0
  ایضا دست نابلدها و بی تدبیرها
 • سید IR ۱۴:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  5 0
  امیدوار باش و با این امیدواری ....... فقط چشم برزخی میتونه حقایق این دنیارو به شما نشون بده.
 • IR ۱۴:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  6 0
  میگه ذائقه مردم باید از گوشت قرمز ومرغ بره به سمت آبزیان ،بعدش سریع میگه آبزیان ارز آور وصادراتی هستند!!!چرا اینقدر این حرف میزنه؟!
 • IR ۱۴:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  5 0
  خیلی عجیب است در این دولت 8ساله وقتی جناب امار می دهد در همه زمینه ها از دولت های قبل وحتی در طول تاریخ ایران جلوتر است وهمه چیز عالی است ولی مردم برای نبودنش لحظه شماری می کنند ادم از خود متشکر!!!!
 • IR ۱۴:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  5 0
  روز جواب هم میرسه.
 • IR ۱۴:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  6 0
  جناب روحانی شماها کاری کردید با گوشت قرمز و سفید و آبزیان خداحافظی کردیم و به سویا سلام کردیم
 • IR ۱۴:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  7 0
  ماهی کیلویی 70 هزار ... با اون کلید ت
 • IR ۱۴:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  5 0
  ما در شرایط دفاع مقدس و اوج بمباران و جنگ شهرها هم انتخابات را تعطیل نکردیم آقای روحانی. هیچ کس حق تعلیق حق انتخاب مردم را ندارد.فکرش رو کنید روحانی یک روز بیشتر رییس جمهور بمونه !
 • محمدایوب IR ۱۴:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  7 0
  بابا دمت گرم چه تدبیری. سناتور چه میکنه.
 • IR ۱۵:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  5 0
  به خاطر این که حرفهای روحانز را نشنویم صدا و سیما به جای اخبار کارتن پخش کنه تا کمی بخندیم چون هر روز با شنیدن حرفهای ایشان یا ناراحت میشیم یا گریه می کنیم آخه حرفاش گریه آور
 • IR ۱۵:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  7 0
  تو فقط برو، ما نون و اب می خوریم.
 • IR ۱۵:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  5 0
  مردم این ادم شما روبه سخره گرفته دستتون میندازه وخودشوزده به عالم هپروت
 • IR ۱۵:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  5 0
  بدبخت ابزی ها مثل بورس نابود نشن خوبه
 • IR ۱۵:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  2 0
  باید عادت کنند بجای خوردن ورزش کنند. تا سالم بمانند.
 • IR ۱۵:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  3 0
  کاری کردی که پیاز گوجه سیب زمینی خریدن هم سخت شده به مردم میگی گوشت قرمز نخورن میگو و ماهی اینا بخورن، اینها که خیلی وقته حذف شدنه، چی بگم از صف مرغ، از هر چی هم که حرف میزنی قیمتش صد برابر میشه
 • IR ۱۵:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  3 0
  منتظر بودم که یجوری مرغ و تخم و مرغ و گوشت و شکر و ... را به تحریم ربط بدن، تا پارسال تحریم روی مرغ و گوشت اثری نداشت اما یهو امسال تاثیر کرد، پارسال جوجه کُشی راه انداختن و حتی اجازه صادرات را هم ندادن، در تناقضی آشکار رئیس جمهور مدعی هیچ کمبودی از دانه ذرت و سویا برای غذای مرغ نداریم حالا همه بدبختی ها رفت سمت تحریم. برای مجلسی که به دو وزیر صمت و کشاورزی رای اعتماد دادن و با روی کار آمدنش این بلا را سر مردم آوردن متاسفم، حداقل یک سوالی یا استیضاحی، هیچ خبری هم نیست. این آقا به اسم ستاد مبارزه با کرونا هر روز صحبت می کنه، بابا مثل سالهای قبل لازم نیست صحبت کنی سکوت اختیار کن ممنون می شیم.
 • DE ۱۶:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  3 0
  صحت خواب !! حتی از قیمت ماهی و میگو هم بی خبری !!
  • IR ۱۷:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
   3 0
   شنبه خبردارمیشه!
  • IR ۲۲:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
   2 0
   منظورش قورباغه. خرچنگ و ... بوده شاید
 • CA ۱۶:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  3 0
  در مسأله آبزیان متاسفانه نظارت نیست. آبزیان پرورشی به خاطر مجاورت با ساحل فلزات سنگین مثل جیوه ممکن هست غلظتی بسیار بالا داشته باشد و در بدن آبزیان مثل ماهی انباشت بابایی داشته باشد و به جای مفید بودن بخاطر ذخیره امگا سه که یک ماده حیاتی مورد نیاز انسان هست باعث سمی شدن بدن گردد در ضمن بایستی میزان آنتی بیوتیک که در آب این آبزیان می‌ریزند نیز کاملا متناسب باشد بعضاً این میزان فوق‌العاده بالا هست چون اب این آبزیان تصفیه نمیشود و در لجن و مدفوع خود زیست میکنند. نیاز به نظارت در نوع پرورشی آبزیان هست.
 • IR ۱۶:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  2 0
  شرم بکن اقای رییس جمهور. یه چندروزی بخودت استراحت بده تا ما هم کمی ارامش داشته باشیم
 • IR ۱۷:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  3 0
  یعنی میشه یه روز همه شمااا هارو محاکمه کنن
 • DE ۱۷:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  3 0
  خدا کند یک دولت قوی و انقلابی سر کار بیاد که تمام نیرویش را بجای التماس به غرب به روی رند خوار و مفسدین اقتصادی در تمام دولت های قدیمی بدون استثناء بگذارد از انهایی که دلار 4200 گرفتند : قانون به کجا بردی را پیاده کنی. انهایی که ارز کشور را گرفتند و کارخانه های اوراق واز رد ه خارج شده وارد کردند و بجایی کارخانه نو ارز و زمین جهت کارخانه دولت گرفتند.
 • Sasy IR ۱۷:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  3 0
  هر روز یه شعر میگه من به خلاقیت ذهنی آقای روحانی تبریک میگم واقعا موندم فردا چ چیزی میخواد ب ملت بگه در ضمن ملت بدبخت تر از اونی هستن ک ماهی بخورن چون اونم ب لطف شما گرونه و اینم تحریم میکنن خخ
 • IR ۱۷:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  3 0
  اونهایی که به این اقا رای تحویل بگیرید . هنوز نمی دونه قیمت ابزیان گرونتر از مرغه . خدا وکیلی یه بار دست تو جیبت کردی و مرغ بخری این اخریه .
 • jjb IR ۱۷:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  3 0
  هر موقع خودت عادت کردی به گوشت ماهی، و گوشت قرمز و مرغ نخوردی اون موقع بیا و برای بقیه مردم نسخه بپیچ.
 • IR ۱۷:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  3 0
  سال 92 می گفتی تحریمها 20 درصد بیشتر اثر نداره، حالا میگی حرف غلطیه، عجب رویی دارین
 • IR ۱۷:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  3 0
  میخواد انتخابات رو ببره 1401 عجب آدمیه
 • IR ۱۸:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  3 0
  وا مصیبت!!!! فردا در شهرهای شمال و جنوب کشور هم ماهی پیدا نمیشه تا چه برسه به شهرهای دیگه!!!؟؟؟؟
 • IR ۱۸:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  2 0
  واقعا وزارت کشاورزی تو میدان جنگه ! دیده اید هر وقت تخم مرغ می شکنید لکه های خون دیده می شود این همون خونی که از جراحات مقابله با دشمن تو رحم مرغه . چی می گی تو .......
 • IR ۱۸:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  2 0
  . شیخ مثل اینکه نمیدانی قیمت آبزیان سربفلک گذاشته تن ماهی 8تومنی شده 30 تومن و...!
 • رضا IR ۱۸:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  2 0
  ما دوست داریم به آبزیان عادت کنیم ولی از قیمتش باخبری؟! چرا قیمت گوشت قرمز ومرغ را متعادل نمیکنی وبه مردم میگی از این نعمت الهی محروم باشند.؟!
 • ۱۹:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  0 0
  خدا رحم کنه از آبزیان گفت اونم به مرغ و گوشت ....خواهد پیوست، مناطق متفاوت و اب و هوای متفاوت رژیم غذایی مختلف دارند آبزیان را نمیتونید خوراک مناطق کوهستانی کنید، آبزیانی نمونده خلیج فارس و آبهای جنوب با کشتیهای ترال چینی جارو شدند. در این دو ماه باقی مانده خفه بمیر و از موتوری جنس نگیر شیاد
 • حامد IR ۱۹:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  2 0
  ترجیح آبزیان به سایر گوشت ها، مقدمه گسترش گیاه خواری است. تا گرای داخلی و خرابکاری ارزی نباشه، تحریم حتی روی قیمت وارداتی ترین کالاها (مثلا قطعات کامپیوتر) هم تاثیر نمی گذاره.
 • IR ۱۹:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  2 0
  مردمی هستند نان شب ندارند اطلاع داری؟! اونوقت از خریدن ماهی بجای گوشت ومرغ حرف میزنی؟!
 • افشار IR ۲۰:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  3 0
  کمتر از 100 روز دیگه مونده از شر خلاص شیم
  • DE ۲۱:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
   0 0
   تازه شر شروع میشه گفتم 100 روزه تحول اقتصادی میدم بیا 100 روز دیگه تحریمها را برای چند هفته لق میکنیم پول میریزیم تو بازار دلار میپاشیم جشن میگیریم رای میاریم بوی تحول که میاد همه آراء مال خودمون میشه .ما مهندسی انتخابات و مهندسی افکار بلدیم.اون روز ملت را از سایه حنگ میترسوندن که بهشون رای ندهید حالا داز لق نشدن تحریمها میترسونند که بهشون رای ندهید
 • علی IR ۲۲:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  0 0
  در زمان انقلاب فرانسه و شورش ملکه انتوانت علت شورش را پرسید. گفتند مردم نانی برای خوردن ندارند. گفت خب کیک بخورند. حالا مثل این که دوباره تاریخ تکرار شده است و جناب آقای روحانی سخن حکیمانه ای گفته اند
 • کارشناس IR ۲۳:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  0 0
  شاید هم بزودی به خفاش های چینی پناه بردیم
 • IR ۲۳:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
  0 0
  منم باشم خرید ها رو کسی دیکه انجام بده فرق قیمت ماهی میگو مرغ و گوشت نمی دونم ببینید مردم به چه کسی رای دادند که در کاخ های زندگی می کند که قیمت اقلام رو اطلاع ندارند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس