کد خبر 1206351
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۷
ادعای دستکاری جداول بودجه ناشی از بی‌اطلاعی است

سخنگوی کمیسیون تلفیق به ادعای دستکاری جداول بودجه واکنش نشان داد.

به گزارش مشرق، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ گفت: آنچه در صحن رای‌گیری می‌شود، ماده واحده لایحه بودجه و احکام و ضوابط مندرج در تبصره‌های ذیل و همچنین ارقام کلی منابع و مصارف و سرفصل‌های کلی ذیل آن است.  

وی در این باره افزود:  ۸ سال است در مجلس حضور دارم و در همه مجالس تصمیم گیری درباره جداول بودجه حدود هزار صفحه است با تفویض صحن به کمیسیون تلفیق واگذار می‌شد تا با مشورت روسای کمیسیون‌ها تصمیم‌گیری شود و از روزی که لایحه ارجاع می‌شود تا روز ابلاغ، بارها و بارها به‌دلیل تصمیمات صحن و بررسی کارشناسان و نظرات شورای محترم نگهبان تغییر می‌کند.

زارع تأکید کرد: مهم آن است که تغییرات جداول بودجه با احکام مصوب صحن تعارضی نداشته باشد و طبق درخواست کلیه نمایندگان دلسوز مردم برای حوزه های انتخابیه آنها بوده است که جداول بودجه ۱۴۰۰ این‌گونه است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق در تشریح  تاخیر در ابلاغ جداول هم در برخی سال ها یک رویه  بوده خاطر نشان کرد:  تا موارد مدنظر شورای نگهبان به ویژه برای پروژه های جدید مرتفع شود. تصویب بودجه حق مجلس است و همه دقت نظر برای برقراری عدالت بودجه ای در کلیه مناطق به ویژه مناطق محروم بوده است.  

وی در پایان یادآور شد: ادعای دستکاری در جداول بودجه خلاف واقع است و ناشی از بی‌اطلاعی است و رییس مجلس هم که امروز گفت که برای پیگیری انتقاد برخی نماینده‌ها با هیئت رییسه کمیسیون تلفیق جلسه‌ای برگزار می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس