روحانی: عامل اصلی موج چهارم کرونا ورود ویروس انگلیسی از عراق است/ هنوز به اوج پیک نرسیده‌ایم

حجت‌الاسلام حسن روحانی گفت: مردم در انتخابات باید به استراتژی و برنامه رأی بدهند. البته باید قانون اساسی تفسیر شود زیرا قانون در جایی به صراحت می‌گوید برنامه برعهده رئیس جمهور است.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام حسن روحانی بعد از ظهر سه‌شنبه در دیدار جمعی از فعالان سیاسی با تاکید بر اینکه با مقاومت و ایستادگی ملت، امروز جنگ اقتصادی دشمن و فشار حداکثری شکست خورده است و خود آمریکایی ها و همه دنیا به این شکست اعتراف می کنند، افزود: امروز در مذاکرات وین قدرتمندتر از گذشته مذاکره می کنیم.

روحانی با بیان اینکه معنای حضور قدرتمند امروز ایران در مذاکرات وین شکست قطعی فشار حداکثری دشمنان است، اظهار داشت: مذاکرات حدود ۶۰، ۷۰ درصد پیشرفت داشته است و اگر آمریکایی ها در چارچوب صداقت حرکت کنند در زمان کوتاهی به نتیجه خواهیم رسید.

رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه در مذاکرات عجله نداریم اما از فرصت حداکثر استفاده را خواهیم کرد، اظهار داشت: چارچوب تعیین شده از طرف مقام معظم رهبری درمورد مذاکرات را کاملا حفظ کرده ایم و در همان چارچوب حرکت می کنیم.

روحانی با تاکید بر اینکه با مقاومت و ایستادگی ملت امروز از پیک مشکلات عبور کرده ایم، گفت: هرگونه سخن و حرکتی که به دروغ و تحریف گفته شود و مردم را مایوس و بی نشاط کند، یک خیانت بزرگ است.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به اهمیت انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، گفت: تلاش خواهیم کرد کرونا مانع از حضور مردم در انتخابات نشود و همه تهمیدات لازم در این زمینه در نظر گرفته خواهد شد.

روحانی با ابراز امیدواری به اینکه همه احزاب و گروه ها باید بتوانند در انتخابات حضور داشته باشند و شاهد تنوع سلایق در میان نامزدها باشیم، تصریح کرد: دولت از هر تلاشی فروگذار نخواهد کرد تا انتخاباتی پرشور با حضور حداکثری برگزار شودکه در اینصورت انتخابات موجب تقویت و استواری بیشتر نظام و تقویت نقش ما در منطقه خواهد شد.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه متاسفانه هنوز پس از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، در ایام انتخابات می‌شنویم که عده زیادی به دنبال انتخاب بین بد و بدتر هستند، گفت: باید به جایی برسیم که دنبال انتخاب بین خوب و بهتر باشیم. برای این مهم باید به جایی برسیم که نامزدهای انتخابات از طرف احزاب معرفی شوند و نماینده حزب باشند و مردم نیز بین استراتژی و برنامه‌ها دست به انتخاب بزنند.

روحانی افزود: در این زمینه قانون اساسی ما باید تفسیر شود. قانون اساسی در اصل ۱۳۴ به صراحت می‌گوید که برنامه و خط مشی با رئیس جمهور است و مردم هم بر همین مبنا می‌آیند و رئیس جمهور انتخاب می‌کنند. مجلس شورای اسلامی نیز در زمان بررسی صلاحیت وزرای کابینه هم برنامه‌ها را بررسی می‌کند و هم افراد را؛ باید این ابهامات برطرف شود. مردم به برنامه‌های رئیس جمهور رای می‌دهند، مجلس نیز برنامه‌های هیات دولت را بررسی می‌کند و آن وقت دوباره برنامه ۵ ساله نوشته می‌شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه نظر بنده درباره قانون اساسی روشن است، اظهار داشت: باید قانون اساسی تفسیر شود تا مشخص شود مردم پای صندوق آرا به چه چیز رای می‌دهند؛ به فرد، به برنامه، یا به حزب؟

روحانی پایه اساسی حل مشکلات کشور را اعتدال و تعادل دانست و تصریح کرد: باید ببینیم مشکلات کشور در داخل و خارج آیا با تعادل و اعتدال حل می‌شوند یا با افراطی‌گری؟ آیا مشکلات کشور در عرصه بین‌المللی با تعامل سازنده حل و فصل می‌شوند یا رویکردهای دیگر؟ دولت‌های یازدهم و دوازدهم بر مبنای تشخیص همین نکته که مشکلات کشور از مسیر تعادل و اعتدال در داخل و تعامل سازنده با جهان رفع خواهند شد، عمل کرد.

رئیس‌جمهور در بخشی از سخنان خود به دستاوردهای دولت در عرصه اقتصادی با عمل به مشی اعتدالی اشاره و خاطرنشان کرد: رسیدن به نرخ تورم تک رقمی پایدار به مدت بیش از ۲ سال، برای اولین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی و نیز رسیدن به نرخ رشد دو رقمی به عنوان بالاترین نرخ رشد در جهان در سال ۹۵، دستاوردهایی بود که این دولت با تکیه بر مشی اعتدال در داخل و تعامل سازنده در جهان به آنها رسید.

روحانی گفت: دولت تدبیر و امید با تکیه بر این مشی دستاورهای بزرگی در عرصه‌های مختلف اقتصادی، دفاعی، سیاسی و بین‌المللی به دست آورد که برجام یکی از بزرگترین این دستاوردهاست و امروز پس از همه اتفاقاتی که پیرامون آن رخ داده، هنوز بهترین چارچوب برای حل و فصل مسائل در عرصه بین‌المللی است.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش به مشکلات ناشی از تحریم در مسیر مقابله با شیوع کرونا اشاره و اضافه کرد: درباره برخی از مشکلاتی که تحریم برای کشور پیش آورد تا چندی قبل نمی‌شد سخن گفت چرا که دشمن از آنها سوءاستفاده می‌کرد، اما امروز کسی که ادعا می‌کرد می‌خواهد ایران را به زانو درآورد، به شکست این تلاش‌ها اذعان دارد و مردم باید بدانند که تحریم حتی در مسیر تامین دارو و تجهیزات پزشکی چه مشکلاتی برای کشور ایجاد کرد.

روحانی اظهار داشت: حتی در دوران جنگ تحمیلی نیز به اندازه دوران جنگ اقتصادی، تحت فشار قرار نگرفته بودیم، اما امروز به مدد مقاومت مثال‌زدنی ملت و تحت رهبری و هدایت‌های مقام معظم رهبری از پیک مشکلات عبور کرده‌ایم.

در این دیدار یحیی آل‌اسحاق به نمایندگی از حزب موتلفه اسلامی، سید حسین مرعشی به نمایندگی از حزب کارگزاران سازندگی، آذر منصوری به نمایندگی از حزب اتحاد ملت، محمد عطریانفر به نمایندگی از حزب کارگزاران سازندگی، زهرا ساعی به نمایندگی از حزب اعتدال و توسعه، محمدرضا جلایی‌پور به نمایندگی از حزب اتحاد ملت و بهزاد نبوی به نمایندگی از حزب توسعه ملی به بیان دیدگاه‌ها، انتقادات و پیشنهادات خود پرداختند. همچنین جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور نیز توضیحاتی درباره روند اجرایی انتخابات چهارگانه ۲۸ خرداد ارائه داد.

سخنرانان در سخنان خود به ارزیابی نحوه مقابله با شیوع ویروس کرونا، رسیدگی و بهبود وضعیت معیشت مردم، ضرورت ایجاد ثبات در بازار کالا و ارائه خدمات مورد نیاز عموم مردم، لزوم تلاش برای افزایش هر چه بیشتر مشارکت در انتخابات و برگزاری انتخاباتی پرشور، آزاد و رقابتی پرداختند و تاکید کردند که اگر چه حصول برجام یکی از بزرگترین دستاوردهای دولت تدبیر و امید بود، اما دستاورد بزرگ‌تر دولت حفظ این دستاورد مهم و بزرگ در کشاکش رخدادها و تلاش‌ها برای آسیب زدن به آن بود.

همچنین تلاش برای به نتیجه رسیدن مذاکرات احیای برجام در فرصت باقیمانده از دوره فعالیت دولت تدبیر و امید و تلاش برای دفاع و حفظ از این دستاورد مهم از دیگر نکات مورد اشاره سخنرانان این نشست بود.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 34
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 12
 • IR ۱۸:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  25 1
  به استراتژی تو و برنامه هات دوبار رأی دادند که مملکت شد این! دیگه فریب دو جناح ریاکار و دروغگوی اصلاح طلب و اصولگرا را نمی‌خوریم، ایران نیاز به خون تازه، پاک و پرانرژی داره.
  • IR ۱۹:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
   18 0
   از رئیس دولت مردمی میخام بی واسطه در بین مردم بیان تا کمی گفتگو کنیم!!!!!!!!!!!!!!
  • IR ۱۹:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
   8 0
   خون تازه باید وارد کنیم.
 • DE ۱۸:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  29 0
  به تو چه ؟؟ توبروپی کارت ....
 • علی IR ۱۸:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  29 0
  یک نفر پیدا نمیشه جلوی اینو بگیره
 • نینا IR ۱۸:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  29 0
  الغوث الغوث خلصنا من الحسن یا رب
 • IR ۱۸:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  27 0
  هشت سال گند زدی به همه چی حالا از برنامه حرف می زنی برو همان دنبال کلیدت بگرد شاید پیدا شد
 • سیاوش IR ۱۸:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  23 0
  اقای روحانی خواهش میکنم اینجا به بعد رو خودمون بلدیم چیکار کنیم شما زحمت نکش
 • حسین IR ۱۸:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  11 0
  خصوصا مثل برنامهای شما که از اول تبلیغات انتخاباتی به مردم قول دادین مررم جبهه اصلاح طلب واصولگرا رو باید برای همیشه کنار بگذارن وشخصیتهایی جوان مثل دکتر سعید محمد جوانی مومن وانقلابی وباثسواد وبا اشراف بر مملکت باید انتخاب کنن تا کشور ونظام رو به سر منزل مقصود برسانن وجلو رانت وخیانت گرفته شود
 • سید IR ۱۸:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  23 0
  انتخاب اصلاح طلبان تهوع آور یعنی رأی به ادامه دریافت های نجومی، اختلاس های کیهانی و دزدی های کهکشانی!!!
 • IR ۱۸:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  11 0
  تو نه برنامه داشتی نه مدیریت
 • DE ۱۹:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  9 0
  مردم در انتخابات باید به استراتژی و برنامه رأی بدهند. نه گول سایه جنگ و دیوار کشی پیاده روها و 5000 هَزار شدن دلار را از فردی بخورند .چنین شخصی نه برنامه دارد نه استراتژی .فیلترینگ احزاب باید صلاحیت افراد را بررسی کند نه که هَزار هَزار رد کند.
 • IR ۱۹:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  9 0
  خجالت بکش
 • IR ۱۹:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  5 0
  بر استراتژی خفت بار
 • IR ۱۹:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  11 0
  خدایا چرا این هنوز است؟
 • محمود IR ۲۰:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  6 0
  امان از دست شما نادانان دانا نما
 • وطن دوست RO ۲۰:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  10 0
  عجب رویی ۸ سال کجایی به ارتش، پیام می دهی از برنامه می گی اره تو بیا میان مردم و مردم به تو یک برنامه نشان خواهند داد که بفهمی
 • IR ۲۰:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  7 0
  تو اول برای ما کلمه استراتژی رو معنی کن!!! بقیه پیشکش!
 • مجید GB ۲۰:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  7 0
  مثل ۲دوره قبل به برنامه رای دادندوالان تاوانش میدهند...
 • پوریا IR ۲۰:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  2 4
  به نام خدا از دولت حاضر یا دولت آتی خواهشمندم یک تقسیمات جدید کشوری ایجاد کنند مثلا تقسیمات کشوری جدید استان های نژادی را حذف کنید چون تو آینده مثلا10 سال آینده مدیریتش سخته
 • IR ۲۱:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  10 0
  با چه رویی داری درباره انتخابات و استراتژی حرف میزنی
 • علی IR ۲۱:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  9 0
  همانطور که به تو دروغگو که این همه برنامه... داشتی رای دادند دو باره رای دهند
 • IR ۲۱:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  5 0
  وقتى جريانى ناتوان ازنظام ميخواهد كه با برگزارى رفراندم خودش را منحل كند چون خود قادر به انجام ان نيستند پس اگر هر كس ميخواهد رأى مردم جمع كند اول بايد از اصلاح طلبان برائت بجوديد وبعد كارنامه اش را به رخ بكشد
 • IR ۲۱:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  1 0
  رئیس جمهور در ادامه با اشاره به اهمیت انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، گفت: تلاش خواهیم کرد کرونا مانع از حضور مردم در انتخابات نشود و همه تهمیدات لازم در این زمینه در نظر گرفته خواهد شد. مطمئن باشید به بهانه کرونا انتخابات را عقب خواهد انداخت
 • IR ۲۱:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  6 0
  درسته مملكت به خون تازه نياز داره خوب گفتيد نه إصلاح طلب نه اصولگرا
 • IR ۲۲:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  0 0
  با سلام " مردم به استراتژی و برنامه رای دهند". سلمنا! قبول. تولید راهبرد اقتصاد ملی و الگوی عمل اجتماعی در چارچوب برنامه اقتصاد مقاومتی. بحمدالله دولتین آقای روحانی از شبه راهبرد یعنی" هم سانتریفیو ژها بچرخند و هم چرخ های اقتصاد " . این جمله مغالطه آمیز بعنوان یک راهبرد بخورد نخبگان خورانده شد و فریبکارانه رای مردم را گرفتند.
 • IR ۲۲:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  1 0
  حضرت رئیس جمهور کدخدا مهوری استراتژی است یا تاکتیک؟ -
 • IR ۲۲:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  1 0
  نمی دانم با چه رویی از کلمه باید برای مردم تعیین تکلیف می کند فقط زود برو
 • SE ۲۳:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  10 0
  به گور پدرم میخندم به شما اصحالات رای بدهم
 • IR ۲۳:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  0 0
  مردم باید به کارنامه رای بدن
 • IR ۰۰:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
  0 0
  اگه میخوای مردم به استراتژی و برنامه رآی بدهند پس فقط سعید محمد
 • پوریا IR ۰۴:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
  0 0
  به استراتژی و برنامه به شرط داشتن کارنامه موفق کاری و گزنه یکی مثل روحانی میشه رییس جمهور که فقط شعار میدهد و وعده سر خرمن ، انشالله با لطف خدا و هوشیاری مردم و رسانه ها و نخبگان و دلسوزان دولت روحانی تکرار نخواهد شد
 • احمد IR ۰۹:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
  0 0
  به دولت تدبیر وامید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • CA ۰۹:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
  0 0
  هر کسی می‌تونه برنامه های آنچنانی بده ولی مهم عمل هست. شما شش سال قول برجام دادی ولی فقط زندکی مردم هر روز بدتر شد پس با حرف چیزی درست نمیشه. مردم بایستی با توانمندی رای بدهند یعنی کسی که میتواند کشور را اداره کند چون شایستگی خود را به تمامی بخش های انقلابی و جهادی کشور ثابت کرده و توان ایجاد نهضتی دار جهادی ها و انقلابی ها را دارد. همین باعث توسعه زیرساخت های کشور و خلق شغل و درآمد مخفی خواهد شد.در یک کلام اصلاح طلب یتیم نمیتونه جایگاهی در مدیریت آینده کشور داشته باشه.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس