کد خبر 1205819
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۶
حریرچی

معاون کل وزیر بهداشت و درمان گفت: با تصمیم دیروزی که در وزارت بهداشت گرفتیم، فرانشیر یا خودپرداخت بیماران کرونایی از ۳۰ به ۱۰ درصد کاهش یافت.

به گزارش مشرق، ایرج حریرچی عصر امروز در حاشیه جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین در جمع خبرنگاران رسانه های برخط و جراید استان اظهار داشت: با تصمیم دیروزی که در وزارت بهداشت گرفتیم، فرانشیر یا خودپرداخت بیماران کرونایی از ۳۰ به ۱۰ درصد کاهش یافت.

وی با اشاره به اجرای طرح مراقبت در منزل اضافه کرد: در قالب اجرای این طرح از این پس داروهای کمکی درمان بیماری کووید با پوشش بیمه ای و در منزل در اختیار بیماران کرونایی قرار خواهد گرفت و دیگر نیازی به بستری شدن آنها در بیمارستان و تحمل مخاطرات نیست.

حریرچی کم هزینه ترین و مؤثرترین راه برای خاموش کردن آتش پاندمی کرونایی را قرنطینه سازی افراد مبتلا دانست و ادامه داد: متاسفانه در استان قزوین میزان ابتلا و بستری بیمارهای کرونایی بالاتر از متوسط و معدل کشوری است و به همین خاطر قرنطینه کردن افراد مبتلا به ویژه ناقلان بی علامت و کم علامت باید در دستور کار ستاد کرونای قزوین قرار بگیرد.

وی اجرای درست و دقیق طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت ها و ممنوعیت های کرونایی را تنها راهکار واقعی مبارزه با کرونا بیان کرد و یادآور شد: برای کنترل پیک چهارم اپیدمی کرونا باید تردد اجتماعی را به کمترین حد ممکن برسانیم و فاصله اجتماعی را به بیشترین حد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس