روحانی

روحانی بار دیگر از عبارت ۱۰۰ روز استفاده کرد، اما این بار در آخر دولت این وعده را داده است و می‌گوید: برنامه صد روزه برای پایان دولت داریم. آیا مردم به این وعده می‌توانند خوشبین باشند!؟

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور امروز در دیدار جمعی از فعالان حوزه زنان خانواده به وعده انتخاباتی ۸ سال پیش خود اشاره کرد و گفت:‌ هنوز هم برخی‌ها نفهمیدند منظور ما از آن ۱۰۰ روز اول چه بود؟ ما گفتیم برای حل برخی مشکلات برنامه ۱۰۰ روزه داریم و برای برخی مشکلات دیگر برنامه ۴ ساله. بعضی‌ها فکر کردند ما می‌خواهیم در ۱۰۰ روز اول همه مشکلات را حل کنیم. (باخنده)

روحانی در ادامه از وعده جدید خود برای روزهای پایانی دولت رونمایی کرد و گفت برای ۱۰۰ روز پایانی دولت نیز برنامه داریم. ۱۰۰ روز پایانی از اواخر این هفته شروع می‌شود.

حسن روحانی در ایام تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری دوره یازدهم در یک برنامه زنده تلویزیونی گفته بود:‌ «راه‌حل‌های کوتاه‌مدت یک ماه و ۱۰۰ روزه برای حل مشکلات و معضلات اقتصادی، اجتماعی و سیاست داخلی و خارجی در دولت تدبیر و امید پیش‌بینی شده است که با این برنامه ما می‌توانیم در یک فرصت کوتاه شاهد تحول اقتصادی باشیم».

عبارتی که در بالا از آن عبور کردید، همان جمله معروف حجت الاسلام حسن روحانی در هیاهوی رقابت‌های قبل از انتخابات ۹۲ و بعد از آن بود؛ حسن روحانی در اولین برنامه تبلیغاتی‌اش در رسانه ملی ۷ خرداد سال ۹۲ مقابل دوربین برنامه‌ای با اسم «با دوربین» قرار گرفت و درباره برنامه‌هایش برای اداره کشور با مردم سخن گفته بود

پس از گذشت ۱۰۰ روز اول دولت، ‌ انتقادها به عملکرد دولت و روحانی به دلیل عملی نشدن این وعده‌ها و حل نشدن مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم شدت یافت و به‌ مرور اظهارات دولتمردان و نزدیکان رئیس‌جمهور این‌گونه عوض شد که روحانی نگفت مشکلات را حل می‌کند بلکه قصد دارد برنامه‌های خود را برای حل مشکلات اعلام کند.

این درحالی بود که حجت الاسلام حسن روحانی در اولین نشست خبری خود پس از انتخابات ریاست جمهوری یازدهم با مورد توجه قرار دادن وعده‌های انتخاباتی گفت: "می‌خواهم بگویم که وعده‌های انتخاباتی را فراموش نخواهم کرد از خدا می‌خواهم به من توفیق دهد تا به همه آنها عمل کنم. البته ملت توجه دارد که همه کارها بر مبنای زمان و طبق اولویت‌ها دنبال خواهد شد. من خدا را گواه می‌گیرم در ایام انتخابات کمتر به‌فکر رقابت بودم و بیشتر تمرکزم روی مسائل کشور و سخنان زیبای ملت در کوی و برزن بودم".

متن اظهارات حسن روحانی در سایت شخصی‌اش، نشان می‌داد که وی عینا بر حل مشکلات ۱۰۰ روزه تاکیده کرده بود. حتی محمدرضا نعمت‌زاده رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی که وزیر صنعت دولت شده بود: گفته بود "روحانی در نظر دارد در ۱۰۰ روز و یا ۳ ماه اول کار بعضی اقدامات کوتاه‌مدت را انجام دهد، امیدواریم یکی از این مسائل مهم موضوع اقتصاد و معیشت مردم باشد تا قدم‌های اولیه محکم برداشته و شاهد شکل‌گیری حماسه اقتصادی نیز باشیم".

حالا؛ ‌ به نظر می‌رسد رئیس‌جمهور در ماه‌های پایانی دولت، بار دیگر قصد دارد، منکر وعده انتخاباتی‌اش شود و در حالی مکه مرئدم نتوانستند طعن حل مشکلاتشان در ۱۰۰ روزه اول دولت را بچشند و آیا می‌توانند به وعده جدید روحانی برای ۱۰۰ روز پایانی دولت خوشبین باشند؟

حسن روحانی ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ کلید پاستور را به رئیس‌جمهور جدید و منتخب تحویل خواهد داد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 16
 • در انتظار بررسی: 10
 • غیر قابل انتشار: 8
 • علی IR ۱۸:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
  14 0
  در طول 8 سال تحول اقتصادی ایجاد نشد در طول صد روز حتما اتفاق خواهد افتاد الله برکت الله.......و
 • IR ۱۹:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
  5 0
  یدونه کاریااقدام این دولت بانی گرانی وفقر رانام ببرید:؟؟! اونایی ک هنوزم دلخوش کردن به این جناح وقبیله ی ذلت وتسلیم اصلاح طلبان یکدونه کاری نام ببریدکه ایناانجام داده باشندوباعث نفع یاشادی مردم شده باشند. گرانی بنزین ومسکن عامل پرش قیمتهای دیگست. اگ6 مسکن پایین بودتمام درامد خانواده هاصرف هزینه مسکن نمیشد. بیچاره مامستاجران وخانه به دوشان. مگه هزینه ای میزاره اضاف بیادرهن واجاره مسکن ک لعنت به بانی گرانی مسکن وگرانی های عمدی وفتنه
 • DE ۲۱:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
  7 1
  دارد دنبال کلید میگردد
 • IR ۲۱:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
  7 0
  بعد از این 100 روز میگه: جلوی جنگ جهانی هسته ای وقحطی بیسابقه و زلزله 12 ریشتر و حمله نئاندرتالهای دایناسور سوار و.................رو گرفتم!!!!!
  • IR ۱۹:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
   2 0
   خیلی خوب بود
 • IR ۲۱:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
  7 0
  وعده های روحانی بیشتر صد من یه غاز هستش تا گشایش صد روزه.
 • IR ۲۲:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
  6 0
  خدا بهمون رحم کنه ، معلوم نیست چه خوابی برامون دیده .
 • IR ۲۲:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
  7 0
  اوج وقاحت ،پررویی ،عدم درک مردم ،با اعصاب مردم بازی کردن، می شود حرف نزد و فقط عمل کرد.
 • يك ناشر حرفه اى IR ۲۲:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
  2 0
  وقتى نشد گفتن هم نداشت ولى از كلمات قصار و تاريخى بود اگر يك نويسنده كلمات قصار اقاى روحانى در دو دوره رياست جمهورى و وعده هاى انتخاباتى اين دو دوره را گرداورى ، چاپ و منتشر كند قطعا يك ثروت يك تا دو ميليارد تومانى بدست خواهد أورد
 • مهدی IR ۲۳:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
  4 0
  از اول سال، هی حسن و اسحاق میگن امسال سال گشایش و .. هست!!! یعنی طبق معلوم امیدشان به احیای برجام و کدخداست! خدایی که برجام رو زهرمار غربگدایان کرد جلوی احیای آنرا خواهد گرفت و تقدیر خروج ایران را جاری خواهد کرد!
 • علی IR ۲۳:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
  6 0
  اخه تو که قبلا می گفتی به خدا تمام وزرا را خودم انتخاب کردم .و کابینه مرحوم نیست حالام میگی توانشو نداشتی خودت وزیر انتخاب کنی
 • IR ۲۳:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
  6 0
  رئیس جمهور جدیدحتما یادش باشه قفل پاستور رو عوض کنه!!!به کلید ودار ودسته اش اعتمادی نیست!!!
 • ش. AE ۰۰:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
  3 0
  درباره آتش می اندازند در جایی بقیه باید خاموش کنن
 • IR ۰۰:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
  4 0
  دروغ نگو
 • مهدی IR ۱۰:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
  2 0
  خدا رحم کنه تو این ۱۰۰ روز پایانی!!! فکر کنم بیاد خیابون شخص به شخص یه حالی به امت بده!!
 • DE ۱۱:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
  2 0
  هنوز هم برخی‌ها نفهمیدند منظور ما از آن ۱۰۰ روز اول چه بود؟ ما گفتیم برای حل برخی مشکلات اولیه برنامه ۱۰۰ روزه داریم ولی گذاشتیم برای آخر دوره ۸ ساله و برای برخی مشکلات بی اهمیت دیگر برنامه هر ۴ سال یکبار . بعضی‌ها فکر کردند ما می‌خواهیم در ۱۰۰ روز اول همه مشکلات را حل کنیم خب بعد ۸ سال بیکار میشدیم حوصله مون سر میرفت. مثل کرونا ما گفتیم کرونا رفته پیک نیک مردم پا شدند رفتند پیک نیک ببینند کرونا چطوری پیک نیک میکنه.خب مردم حرف های ما را نمی فهمند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس